Cały komputer się sypie, błędy w systemie

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Bulecki

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2010, 16:41

Cały komputer się sypie, błędy w systemie

Post15 mar 2010, 19:48

Witam.
Wiem że są tysiące takich problemów ale...
Mój komputer to ruina... kupiłem go pół roku temu i sprzętowo jest naprawde dobry, ale mam takiego pecha że wszystko źle chodzi. Napisałem na tym forum już kilka tematów o tym. Poprzedni komputer miaem z tego samego sklepu i było to samo - KOMP szczecinek nie polecam - najgorszy sklep jaki może być. Był np. walnięty RAM. jak go zmieniłem (oczywiście gwarancji ku*asy nie uznali) wszystko było OK. Do czasu. Oczywiście wszystko się sypie. Bez żadnej zasady, nic, mało kto potrafi to wyjaśnić... Robię formata i po pewnym czasie jest to samo - mam Kasperskiego i Ad-aware. Jestem dość doświadczonym użytkownikiem komputera wiec mam jakiestam podstawy. Daję log z OTL. Czy to możliwe żebym miał coś w kompie żeby sie psuł i żebym płacił za serwis? Co o tym myślicie?

LOG:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 20:17 przez djarta, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nazwę tematu poprawiam na bardziej konkretniejszą.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Pomocy!!

Post15 mar 2010, 19:58

O jaki konkretnie problem z komputerem chodzi ?
Opisz konkretnie problem. Wirusy, komunikaty błędu, konflikty sprzętowe ?

Bulecki

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2010, 16:41

Pomocy!!

Post15 mar 2010, 20:13

Miałem BSOD'y bardzo często ale po wymianie RAMU ( a raczej wywaleniu wadliwej kości) ich nie ma.
Oto jeden temat opisujący problemy z siecią:
problemy/problem-ze-sterownikiem-do-karty-lan-t6219.html
Po drugie ogólne spowolnienie komputera na obu systemach (Mam 7 i XP) gdzie na XP praktycznie nic nie mam... seven dziwnie sie uruchamia - odpala pulpit, dopiero po jakimś czasie jest dzwiek i wszystko sie ładuje. Wcześniej śmigał jak należy, przy czym wtedy miał te same programy pliki ustawienia itp...

Edit: Moim zdaniem coś ze sprzętem.Bo przecież nic takiego nie robiłem, nie grzebałem w ustawieniach itp...
aha czasem windows 7 pokazuje komunikat że nie odpalił poprawnie (w BIOSIE) konsola odzyskiwania oczywście nic nie pomogła... Jak mogę przetestować sprzęt żeby mieć 100 proc pewności?

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Pomocy!!

Post15 mar 2010, 20:16


Bulecki

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2010, 16:41

Cały komputer się sypie, błędy w systemie

Post16 mar 2010, 20:18

Zrobiłem co kazałeś - żadnych wirusów, faktycznie komp trochę przyspieszył(nadal baardzo powolny, z 10 razy wolniejszy niż moj pc z allegro za 3 razy mniej PLN), ale błędy dalej są. Zresztą nie sądze żeby wirusy miały jakiś wpływ na to że karta Wi-Fi się włącza i wyłącza kiedy chce (diody się wyłączają na stałe, dziwnie migają, ogólnie wariują) moim zdaniem to coś ze sprzętem, bo pierwszy komputer od nich też miał coś a to ztym a to z tamty - myślałem że to jednaorazowy pech ale się przejechałem... Zressztą niemożliwością jest żeby po każdym formacvie na różnych systemach była taka kiła. Nie zrobiłem jeszcze chdsk jak zrobie dam znać. Jak mogę przetestować resztę sprzętu ? I czy mogę wystąpić np. do sądu o to że cały czas mnie oszukują, nie uznają gwarancji (bo według nich wszystko jest cacy...) czy raczej nie ma co?

Pozdrawiam Buła ;]

-- 16 mar 2010, 20:16 --

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Cały komputer się sypie, błędy w systemie

Post16 mar 2010, 20:21

Zresztą nie sądze żeby wirusy miały jakiś wpływ na to że karta Wi-Fi się włącza i wyłącza kiedy chce

Owszem, może to mieć wpływ na rozłączanie połączenia internetowego.

do sądu o to że cały czas mnie oszukują

To zależy od wielu czynników, w tych kwestiach musiałbyś się skonsultować ze specjalistą. Opisać dokładnie na czym problem polega i być może znajdą się paragrafy, na których można by oprzeć się.

ak mogę przetestować resztę sprzętu

Czyli? Napisz co dokładnie chcesz testować.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Bulecki

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2010, 16:41

Cały komputer się sypie, błędy w systemie

Post16 mar 2010, 20:39

nie znam sie ale moze plyta glowna?? a najlepiej byłoby wszystko przetestować... zapewne nie ma co testować tylko wymieniać i zobaczyć czy działa?

Kpc21

Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 06 gru 2009, 19:01

Cały komputer się sypie, błędy w systemie

Post16 mar 2010, 22:08

Był np. walnięty RAM. jak go zmieniłem (oczywiście gwarancji ku*asy nie uznali) wszystko było OK.

Trzeba było reklamować na niezgodność z umową, takiej reklamacji nie mogą nie uznać. Jak dawno go kupiłeś i czy na fakturze masz komputer jako całość, czy wszystkie podzespoły osobno?

Podaj całą konfigurację sprzętową (łącznie z zasilaczem). Przyda się też sprawdzenie dysku za pomocą testów SMART oraz pomiar napięć zasilacza.
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości