Co chwilę tracę połączenie z routerem netgear dg834pn

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
kojot80

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2009, 17:35
Lokalizacja: Zakopane

Co chwilę tracę połączenie z routerem netgear dg834pn

Post20 lut 2009, 17:47

witam :)

mam nadzieje ze tu mi ktoś pomoże, problem mam taki ,ze gdy korzystam z internetu co jakiś czas tracę połączenie z routerem na kilka, kilkanaście sekund po czym wraca i wszystko działa tak jak powinno i tak w kolko. Mój laptop to ACER ASPIRE 2930 a router to NETGEAR dg834pn. W laptopie mam zainstalowana kartę intel(R) WiFi Link 5100 AGN. Dodam ze do tego routera jest podłączonych jeszcze 3 komputery (2 laptopy i jeden blaszak) i z nimi nie mam takich problemów. Będę wdzięczny za wszelka pomoc :)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2009, 17:52 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię i tytuł ;)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Co chwilę tracę połączenie z routerem netgear dg834pn

Post20 lut 2009, 18:07

Wyłącz oszczędzanie energii, wykonasz to w następujący sposób:

Start -> uruchom -> devmgmt.msc

Odszukaj urządzenie (kartę WiFi Intela), PPM na urządzeniu -> Właściwości -> zakładka Power Management (Zarządzanie energią) -> odznacz opcję mówiącą o wyłączeniu karty, Allow the computer to turn off this device to save power -> OK
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

kojot80

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2009, 17:35
Lokalizacja: Zakopane

Co chwilę tracę połączenie z routerem netgear dg834pn

Post20 lut 2009, 18:39

dzięki za zainteresowanie. Już to zrobiłem, wcześniej jak mnie rozłączyło to nie mogłem się połączyć przez dobre pół godziny, nic nie pomagało, ani ręczne ustawienia na nowo, ani funkcja naprawiania połączenia. Chociaż router był widoczny przez komputer cały czas.Wlazłem w opcje routera(kiedy znów łaskawie nawiązał połączenie) i wpisałem MAC karty na listę zaufanych i teraz jest dużo lepiej-właśnie tak ja w temacie, ale dalej coś nie gra,nie mam już pomysłów :(
Ostatnio zmieniony 20 lut 2009, 18:59 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem znaczki pl, pamiętaj o ich używaniu

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Co chwilę tracę połączenie z routerem netgear dg834pn

Post20 lut 2009, 19:14

i wpisałem MAC karty na listę zaufanych i teraz jest dużo lepiej-właśnie tak ja w temacie, ale dalej coś nie gra,nie mam już pomysłów :(

Mam rozumieć, że przy wyłączonym filtrowaniu (adresów MAC) też tak jest?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

kojot80

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2009, 17:35
Lokalizacja: Zakopane

Co chwilę tracę połączenie z routerem netgear dg834pn

Post20 lut 2009, 19:22

niestety,tak.

Cube

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 20 gru 2008, 16:49

Co chwilę tracę połączenie z routerem netgear dg834pn

Post20 lut 2009, 21:36

A gdybyś wyłączył oprogramowanie Acera i ręcznie skonfigurował sieć poprzez konfigurację sieci zerowej?
Przypisz też stałe IP, maskę i DNSy

kojot80

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2009, 17:35
Lokalizacja: Zakopane

Co chwilę tracę połączenie z routerem netgear dg834pn

Post20 lut 2009, 23:29

dobrze, zrobię tak jak radzisz :)

Post2

udało się!rzeczywiście jakiś program acera nie działał prawidłowo.odinstalowałem wszystko co było od acera, został goły Windows, konfiguracja od nowa i udało się, działa jak powinno :D dzięki za zainteresowanie i za pomoc! :)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2009, 20:11 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono posty, poprawiłem pisownię



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości