Corsair Flash Voyager a odtwarzanie filmów HD

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Dawidekk07

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2012, 16:23

Corsair Flash Voyager a odtwarzanie filmów HD

Post11 mar 2012, 17:09

Witam.
Ostatnio zakupiłem pendrive'a Corsair Flash Voyager 32 Gb USB 3.0 (CMFVY3S-32GB) z zamiarem podłączenia go do telewizora z USB 2.0.
Najpierw sformatowałem go na NTFS i następnie probowałem odpalić film w rozdzielczosci 1080p

Kod: Zaznacz cały

Format : Matroska
File size : 8.24 GiB
Duration : 1h 33mn
Overall bit rate : 12.7 Mbps


Efekt był taki, że zamiast filmu pokazywały się zdjęcia. Domyśliłem się, że prędkość odczytu pendrive'a nie wyrabia wiec zrobilem test benchamarkiem (komputer również z USB 2.0)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Z tego co widać film bez problemu powinien być płynnie odtwarzany. Chyba, że liczy się to jakoś inaczej.
Następnie próbowałem odtworzyć film 720p

Kod: Zaznacz cały

Format : Matroska
File size : 1.46 GiB
Duration : 1h 1mn
Overall bit rate : 3 385 Kbps

W tym przypadku film szedł płynnie, lecz podczas bardziej dynamicznych scen również go zawieszało(tzn. przeskakiwaly klatki).
Podczas próby przewiniecia film nie reagował i trzeba było go odtwarzać od poczatku. Co ciekawe Kingston Data Traveller 8 gb nie miał z tym problemu (odczyt miał w granicach 23 Mb/s).
Proszę o jakieś sugestie ponieważ jestem zielony w tych sprawach. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Corsair Flash Voyager a odtwarzanie filmów HD

Post11 mar 2012, 22:45

Najpierw zobacz na zwykłym komputerze z tego pendrive jak działa film.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Dawidekk07

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2012, 16:23

Corsair Flash Voyager a odtwarzanie filmów HD

Post13 mar 2012, 15:36

Że też na to nie wpadłem.
O dziwo wszystko jest w porządku, filmy są odtwarzane płynnie. W takim wypadku wszytko wskazywałoby na problem z telewizorem, gdyby nie to że, gdy podpiąłem dysk zewnętrzny nie było problemu z odtwarzaniem.

-- 13 mar 2012, 15:36 --

Pomogło utworzenie partycji o rozmiarze podobnym do wagi filmu



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości