Counter Strike - duży ping.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Bodzio90

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2008, 11:37
Lokalizacja: Rybnik

Counter Strike - duży ping.

Post25 gru 2008, 11:51

Witam,
Mam problem, którego kiedyś nie było. Otóż posiadam kochaną neostradę TP o przepustowości 1024 mb/s. Od początku jej założenia (czyli rok temu) pingi w grze Counter - Strike sięgały 20 - 30 (jedne z najmniejszych na serwerach). Po dłuższej przerwie spowodowanej przyrostem innych gier znowu chciałem zacząć sobie regularnie grać w CS. Wczoraj zrobiłem formata, zainstalowałem co trzeba, włączam Steam, podpinam się pod serwer. Patrzę na pingi innych - no ok, wszyscy mają po 30-40. A ja? 150 - 200. Dlaczego tak jest? Nigdy tak nie było! Zawsze miałem najniższy ping, a teraz się "wywyższam". Czym to może być spowodowane? Jakieś wskazówki, pomysły? Dodam, że tak jest na wszystkich serwerach, nie tylko na tym jednym.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2008, 21:11 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem tytuł tematu.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Duży ping.

Post25 gru 2008, 12:08

Mimo formatowania pokaż logi z HijackThis oraz Combofix: viewtopic.php?f=42&t=146
Przeskanuj system na obecność wirusów: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
i daj z niego log (raport).

Jeżeli nic nie znajdą to podejrzewałbym sam NET.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Duży ping.

Post25 gru 2008, 12:42

Witam.

Takie objawy mogą sugerować infekcję, dlatego dobrze będzie wykonać logi, tak jak wspomniał cosik_ktosik. Dodatkowo proponował bym przeskanować system darmową wersją Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Jest to bardzo dobre narzędzie, świetnie radzące sobie z wszelkimi robakami (worms) i trojanami.

Po wszystkim zabezpiecz się (zamknij zbędne porty) takimi programami jak WWDC czy SeconfigXP. Oczywiście zamknięcie danego portu, można również wykonać wprost spod danej aplikacji, kontrolującej (filtrującej) ruch sieciowy czyli firewalla. Zamykając porty należy bardzo uważać, gdyż zamknięcie niektórych portów może uniemożliwić właściwą komunikację pomiędzy Twoim komputerem, a serwerem.

Co do konkretnego sposobu na zmniejszenie pingu. Możesz spróbować edycji odpowiedniej zmiennej w rejestrze, która być może zmniejszy pingi, jednakże w przypadku gdy system jest zainfekowany i tak nie przyniesie to pożądanych efektów. Przy zmniejszaniu pingów należy też wsiąść pod uwagę aktualną wartość MTU (domyślnie 1500). Trzeba wykonać odpowiednie testy i dobrać najwłaściwszą wartość, przy połączeniach PPPoE domyślnie wynosi ona 1492. Aby dobrać najodpowiedniejszą wartość powinno przeprowadzić się wspomniane testy, używając przy tym konsolowego polecenia ping wraz z podaniem odpowiedniej wartości.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Bodzio90

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2008, 11:37
Lokalizacja: Rybnik

Duży ping.

Post25 gru 2008, 14:07

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Combofix, reszta później bo muszę wyjść :P
PS. pierwszy raz słyszę o jakiejś stronie *****, nigdy tam nie byłem :P
Aha, no i mam antywira AVG Free Edition, skanowanie wczoraj wykryło parę rzeczy, ale zostały podobno wyleczone bądź usunięte.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2008, 23:50 przez cosik_ktosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeżuciłem log na zewnętrzny serwer

Alden

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:27

Duży ping.

Post25 gru 2008, 14:20

Może ktoś pod Twoją nieobecność na ***** zagląda? :PP Odkurzacza se ściągnij (taki program, nie narzędzie odkurzające mieszkanie ;D) i tam sie okaże.
Co do samego meritum - czemu martwisz się wzrostem pingów?

Bodzio90

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2008, 11:37
Lokalizacja: Rybnik

Re: Duży ping.

Post25 gru 2008, 14:58

Alden pisze:Co do samego meritum - czemu martwisz się wzrostem pingów?

Bo na większości serwerów jest skrypt zwany High Ping Killer, który wyrzuca gracza po przekroczeniu określonej wartości. Poza tym, i to chyba najważniejsze - ja grę widzę płynnie, a inni gracze widzą moją postać jako przeskakującego (teleportującego się) człowieczka. Denerwuje to graczy i wtedy używają określenia "lagger".

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Duży ping.

Post26 gru 2008, 00:06

Przeskanuj ten plik: c:\windows\002668_.tmp
na tej stronie: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Użyj programów:
Malwarebytes' Anti-Malware
oraz Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
i daj z nich logi.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Bodzio90

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2008, 11:37
Lokalizacja: Rybnik

Duży ping.

Post26 gru 2008, 11:46

Kod: Zaznacz cały

File:      002668_.tmp
Status:    OK
MD5:    8737f6f4c8ec1e2a9ea5516f1b3ae1ad
Packers detected:    -
to z tej stronki,
Anti-Malware nic nie wykrył, więc w logu nie ma nic interesującego oprócz zer i tekstów że nic nie wykryto.
a z Trojan Remover - Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Duży ping.

Post26 gru 2008, 12:18

Usuń folder C: \Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.
Wyłącz i włącz Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Przeskanuj system na obecność wirusów: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
i daj z niego log (raport).


Luknij tutaj: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości