Creative SB X-Fi Elite Pro - zawiesza komputer przy dłuższym

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Creative SB X-Fi Elite Pro - zawiesza komputer przy dłuższym

Post03 sie 2019, 15:49

Witam. piszę ten temat ponieważ, może ktoś z użytkowników miał podobny problem z kartami Creative z serii X-fi na PCI.
A mianowicie. Posiadam dość wiekową kartę Creativa SB X-fi Elite Pro w pełnym zestawie. Karta działa pod kontrolą Win10 May 1903, z zainstalowanym sterownikiem 12002(niby beta), otóż problem jest tego typu, że przy dłuższym słuchaniu muzyki czy to 5 min czy 50 min karta potrafi zawiesić system wydając z siebie zgrzyt, albo spowolniony dźwięk, czasem potrafi zwrócić BSOD z błędem DPC_WATCHDOG_VIOLATION albo irql_not_less_or_equal. Pomaga jedynie reset.
Instalacja na nowo systemu świeżego nic nie daje, co więcej reinstall sterownika pomaga na chwilę, ale problem powraca. Nie sądzę aby był to problem sprzętowy, ponieważ na kompilacji 1809 chodzi jak marzenie. Czy faktycznie microsoft aż tak skopał majową aktualizację systemu, że userzy są zmuszeni do cofnięcia systemu do kompilacji 1809?
Konfig:
MB = P8P67 Evo Asus
CPU = I5 2500K 3.3Ghz
GPU = Gigabyte GTX 1060 Extreme Gaming
RAM = 16GB
System = Win10 May 1903 Legalny klucz.
zasilacz: cooler master silent pro 700W
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Creative SB X-Fi Elite Pro - zawiesza komputer przy dłuższym

Post14 sie 2019, 14:03

Witam Nie wiem co to za sterownik "12002(niby beta)". Proponuję sterownik ze strony Creative dedykowany tej karcie Creativa SB X-fi Elite Pro . Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Creative SB X-Fi Elite Pro - zawiesza komputer przy dłuższym

Post14 sie 2019, 15:21

To o ten dedykowany sterownik mi chodziło. Nie działa z elitką.
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości