Czy moj laptop jest przegrzany ?

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
fluber

Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: 07 sty 2010, 11:00

Czy moj laptop jest przegrzany ?

Post29 cze 2021, 05:01

Jesli tak co robic ? jak zidentyfikowac jak to naprawic ?
[img]
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników[/img]


odkrecilem oslone i po otwarciu wyglada ładnie, normalnie. Nieco zakurzony ale nic strasznego.
Laptop ma ze 4 lata około nigdy nic nie było robione, teraz pierwszy raz go otworzylem po to tylko zeby zobaczyc czy jest ok i zamknałem.

------Połączono posty------

CPU pokazuje 97-99 stopni

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Czy moj laptop jest przegrzany ?

Post29 cze 2021, 16:02

Trzeba kupić pastę do laptopów termoizolacyjną - moja propozycja, to 1 IC ESSENTIAL THERMAL COMPOUND - jakie 18 zł
Skorzystać z poradnika z wymiany pasty w laptopie Twojego typu. I po kropelce w wyszczególnione miejsca - chipset - procesory. Zmontować i OK.
Jak spadnie temperatura do 60 - 65 stopni, to już będzie dobrze, a jak wyższa, to laptop przegrzany.
Polecam też podstawkę chłodzącą, albo chociaż podklejenie stopek półcentymetrowych na kropelkę z czegokolwiek.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

fluber

Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: 07 sty 2010, 11:00

Czy moj laptop jest przegrzany ?

Post29 cze 2021, 17:46

rozumiem ze to ze jest przegrzany jest pewne jak drzewa w lesie, tak samo z zapotrzebowaniem na paste.

dzieki
Sprawdziłem na ebayu, jest sporo past pochodnych Twojej nazwie ale akurat dokladne tej nie widze ;(

------Połączono posty------

Moze byc jakas z tych ?
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Czy moj laptop jest przegrzany ?

Post29 cze 2021, 19:32

Jest wszędzie, w MMarkt, X-COM, Morele
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Niewiele past tak długo nie zasycha. Kupowałem do laptopa, chciałem silver termal, ale spec mi wcisnął ic essentials jako dedykowana do laptopów i na długo. Reszta - to miłej lektury w googlach.
Pozdrawiam :)
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości