Czy w systemie Windows 7 są gry internetowe ?

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Czy w systemie Windows 7 są gry internetowe ?

Post10 lis 2012, 11:27

Witajcie. Ja mam takie małe pytanko jako być może przyszły użytkownik Windows 7 skierowane przede wszystkim do posiadaczy tego systemu bo nie jestem tutaj do końca pewien.
Chodzi o gry internetowe: czy w Windows 7 w zależności chyba jeszcze od jego różnych edycji są standardowo w ogóle dodane integralnie z systemem gry internetowe, czy są tylko one domyślnie wyłączone ?
Jeśli są wyłączone to czy, jak i gdzie można je na stałe włączyć ?
Bo u siebie w XP posiadam takie gry domyślnie jeszcze włączone ?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Czy w systemie Windows 7 są gry internetowe ?

Post10 lis 2012, 11:55


Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Czy w systemie Windows 7 są gry internetowe ?

Post10 lis 2012, 19:48

Tak, czyli porównując zestawy gier internetowych, a także tych które nie wymagają dostępu do Internetu dodanych standardowo do systemu XP Pro, z tymi widocznymi w linku wnioskuję, że najwięcej gier startowo dostępnych w XP Pro jest w systemie Windows 7 w edycjach Home Premium oraz chyba Ultimate. W innych edycjach są domyślnie wyłączone lub niedostępne. Co zresztą chyba najlepiej obrazuje również ten link: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników ;)
Piszę o tym, ponieważ myślałem z początku, że w Windows 7 są wyłączone domyślnie w niektórych wersjach, ale są te same gry co w XP Pro. Ze szczegółów linku, który podałeś dowiedziałem się czegoś nowego - że np. startowo chyba nie ma tam gry Reversi bodaj chyba najpopularniejszej gry z całego zestawu. Nie widzę tam też paru innych gier z zestawu XP. Widzę natomiast kilka zupełnie nowych gier. Rozumiem, że ten zestaw gier w linku to są wszystkie startowo dostępne gry. Ale dla której edycji, czy dla Home Premium i Ultimate ?

W grach z zestawu XP przynajmniej tych internetowych, jest też możliwość przejścia do linku z witryną www, w celu znalezienia większej ilości gier. Czy w 7-ce też jest taka możliwość, i jak w zależności od edycji ?

Czy z autopsji własnej (bo widzę, że używasz Windows 7), możesz ocenić, w której z edycji 7 zestaw startowych gier systemowych jest najbardziej zbliżony do tych z XP Pro, które ja mam ? Pokażę to na screenie: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników :|

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Czy w systemie Windows 7 są gry internetowe ?

Post10 lis 2012, 20:16

manitu pisze:Czy w 7-ce też jest taka możliwość, i jak w zależności od edycji ?

Tak.
Tutaj wersja systemu nie ma znaczenia.

manitu pisze:w której z edycji 7 zestaw startowych gier systemowych jest najbardziej zbliżony do tych z XP Pro, które ja mam ?

W każdej wersji Windows 7 jest ten sam zestaw gier systemowych.
Wszystkie gry podane są w linku powyżej.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości