Firefox 32-bitowy się wiesza i zawiesza cały system.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Firefox 32-bitowy się wiesza i zawiesza cały system.

Post27 kwie 2018, 18:11

Przesiadłam się na Firefox 32-bitowego, tzw, Quantum, bo jego wersja 64-bitowa niemiłosiernie się wieszała. Jednak i owa przeglądarka potrafi się zawiesić i wówczas po chwili zawiesza się i cały komputer.

Już się miałam znów przesiąść na Operę, ale identyczny problem mam z Audacity. Czyli uruchamiam ów soft, digitalizuję kasety na mp3, mam zapisać projekt i nagle ów soft się wiesza i zawiesza po chwili cały system.

Wówczas naciskam na przycisk restartu na obudowie. Jak komp się restartuje to pojawia się napis: trwa przygotowywanie systemu Windows, mimo że system jest na pewno aktualny, więc nie zainstalowało się nic nowego.

Czy znów mam się przesiąść na bezproblemową Operę?

A może nowa aktualizacja systemu, zapowiedziana na 30 kwietnia, coś poprawi? :mrgreen:

Edit: używam Firefox w wersji beta, jak trzeba to zainstaluję jego stabilną wersję.

Jednak on przeważnie działa bezproblemowo, o wiele rzadziej się wiesza, niż jego wersja 64-bitowa.

Mój system to Windows 10, 64-bitowy.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Firefox 32-bitowy się wiesza i zawiesza cały system.

Post28 kwie 2018, 02:25

Witam.

Nigdy nie instaluję żadnych programów w wersji "beta".
Sprawdzałaś w/w programy uruchomić w innym trybie zgodności ?
Może nie pomóc na Firefox ale na Audacity powinno.
Kiedyś pisałem na Facebooku ile w krótkim czasie "łapie" śmieci Firefox ;)
Proponuję sprawdzić przeglądarkę Slimjet 64-bit lub Portable:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Możesz jeszcze poczekać za aktualizacją ponieważ czytałem że ostatnia sprawiała problemy...

Życzę powodzenia :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Firefox 32-bitowy się wiesza i zawiesza cały system.

Post28 kwie 2018, 15:56

Ok, zainstalowałam stabilnego Firefox, 32-bitowego i ledwo go uruchomiłam, to zaliczyłam blue screena. Po restarcie, oraz wylogowaniu się, Firefox się nie uruchamiał, więc przesiadłam się na razie na Operę. Znów ją ustawiłam jako domyślną przeglądarkę.

Później ponownie uruchomię komputer i sprawdzę, co się dzieje z Firefox.

XMan, nie chcę testować Slimjet, już wolę wrócić do Opery...

Tobie również życzę powodzenia. :)

Edit: okazało się, że instalacja Firefox nie przebiegła pomyślnie, więc jeszcze raz ją uruchomiłam. Jednak na razie wolę używać Operę.

Aha, w Operze nie działa opcja importu ulubionych z Firefox. :(

Edit2: jednak pomyślnie importowałam ulubione z Firefox.

------Połączono posty------

Pomyślnie udało mi się zaktualizować system Windows 10, do najnowszej wersji, na moim kompie i lapku mojej Mamy.

Jednak na moim kompie na razie będę używać Opery jako domyślnej przeglądarki.

Aha, wczoraj musiałam od nowa uruchomić asystenta aktualizacji do systemu Windows 10, bo komp się nagle zawiesił i musiałam go zrestartować.

Czyli komp czasem zawiesza się sam z siebie, może to nie wina programów?

Aha, teraz jak uruchamiam kompa, to na monitorze pojawia się napis: niepoprawny format... Co jest nie tak?

W menedżerze urządzeń mam jakieś nieznane urządzenie, ale nie mam pojęcia o jakie chodzi. :mrgreen:

------Połączono posty------

Po pomyślnym zainstalowaniu najnowszej wersji Windows 10, wpierw używałam jako domyślnej przeglądarki Operę. Wczoraj na chwilę przesiadłam się na stabilnego Firefoxa 64-bitowego, którego zainstalowałam w innym folderze niż jego wersja 32-bitowa i po chwili zaliczyłam blue screena.

Obecnie moją domyślną przeglądarką jest znów Firefox 32-bitowy. Na razie się nie wiesza, ale to zapewne kwestia czasu...

I tak jest poprawa i to znaczna, bo wcześniej, jak używałam poprzednią wersję Firefox, to zaliczałam blue screeny, po zaktualizowaniu Emsisoft Anti-Malware.

Może Firefox się poprawi...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości