Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post03 wrz 2020, 02:51

Jak wyłączyć komunikat: zanim przejdziesz dalej, w wyszukiwarce Google? Blokowanie skryptów za pomocą ScriptSafe nic nie daje... Czasem włączałam przeglądarkę Firefox parokrotnie i pojawiał się ten ich komunikat. Na razie jako stronę startową ustawiłam sobie: nową kartę. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post03 wrz 2020, 16:56


Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post04 wrz 2020, 15:10

Czyli to irytujące powiadomienie jest związane z ich polityką prywatności i raczej nie można go wyłączyć, chyba że przestanie się usuwać ich ciasteczka. Regularnie usuwam ich ciasteczka i inne. Może kiedyś użyję uBlock Origin i spróbuję zablokować właściwy skrypt. Na razie moją stroną startową w przeglądarce Firefox będzie nowa karta. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post04 wrz 2020, 20:25

Masz uBO? Ja tam mam dużo filtrów, ale do "Moje filtry"trzeba dodać to, czego nic nie blokuje w temacie google.
Pobierz mój pliczek i zawartość skopiuj i wklej do "Moje filtry".
To dużo zablokowanych skryptów i śledzi - uzbierało się - to blokowałem.
Dla Ciebie wyłuskałem tylko google, ale i innym może się przydać. Coś mogło się powtarzać w innym kontekście, ale u mnie działa.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Pozdrawiam. Jak będzie działać z uBO, to rób kopie zapasowe uBO gdzieś w dokumentach do zachowania.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post05 wrz 2020, 12:13

Gedo, wpisałeś chyba o jedną rzecz za dużo, bo uBlock Origin całkowicie zablokował stronę Google. Tymczasowo zezwoliłam na wczytanie tej strony i znów było: zanim przejdziesz dalej... Dziękuję za dobre chęci. :)

------Połączono posty------

Ok, Gedo, próbowałam zablokować za pomocą uBlock Origin, skrypt odpowiedzialny za tamtą tytułową ramkę i strona Google przestała się poprawnie wczytywać. Pojęcia nie mam jak to zablokować... Nie zamierzam zachowywać ich ciasteczek. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post14 paź 2021, 12:50

Ok, znalazłam pośrednie rozwiązanie: w Firefox oraz przeglądarkach opartych na chromium, zainstalowałam sobie rozszerzenie: I don't care about cookies i już nie muszę na stronie Google, ani Yahoo, klikać że akceptuję ich ciasteczka i w ogóle ich politykę. :) (Wyłączam je tylko na stronach na których się loguję, np. na tym forum.)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post14 paź 2021, 18:11

No jak to - nie chcesz zgadzać się z polityką google, a chcesz korzystać z YT, dysku google , czy dokumentów, poczty gmaila?
Można blokować śledzenie, szkodliwe skrypty, reklamy, przekierowania i tam takie uciążliwości. ale nie zgadzać się na warunki użytkowania? Prawie wszystkie program nie pozwoliłyby Ci się zainstalować bez zgody na warunki.
Na każdym rozszerzeniu przy instalacji pisze - jakie zgody udzielasz.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post14 paź 2021, 20:53

Ok, źle się wyraziłam, akceptuję politykę Google, Yahoo, ich ciasteczka, ale to nie znaczy, że będąc niezalogowaną na stronach ich wyszukiwarek, skazana jestem na ciągłe, czasem wielokrotne klikanie, że akceptuję ich politykę. To robi w sposób zautomatyzowany I don't care about cookies. Nigdzie nie napisałam, że nie zgadzam się na ich warunki użytkowania, tylko że: ,,już nie muszę na stronie Google, ani Yahoo, klikać że akceptuję ich ciasteczka i w ogóle ich politykę". Do tego sprowadzało się klikanie ok na stronie Google, Yahoo. Jest wiele stron, które wymagają kliknięcia, że akceptuje się ich ciasteczka i politykę, a to zabiera czas i mnie denerwuje. Po co mam wielokrotnie powtarzać daną czynność, skoro mogę to sobie uprościć? Codziennie czyszczę historię surfowania w necie, oraz kasuję wszystkie ciasteczka. Nie zamierzam zapamiętywać ciasteczek Google i Yahoo.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post14 paź 2021, 23:37

To ciasteczka google trzeba dać do zachowania do zachowania i w ccleanerze i w przeglądarce.
Nigdy nie mam przypomnień i zawsze jestem zalogowany. A w FF prywatność - historia . czyszczenie podczas zamykania - odznaczyć ciasteczka. Do zachowania odznaczyć - przenieść w prawo w ccleanerze. Mam hostingi, loginy, dysk i wszystko potrzebne.
To nie ciasteczka google są problemem.
Ciarajstwo problemem na głównej stronie google - Zablokowane na tej stronie20 (38%)
Z yahoo jeszcze nigdy nie korzystałem.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post15 paź 2021, 11:23

Gedo, nie mam obowiązku logowania się na stronach Google i Yahoo, oraz zachowywania ich ciasteczek. Będę czyścić historię surfowania i nadal usuwać wszystkie ciasteczka, jakie się da. Aha, w żadnej przeglądarce nie używam automatycznego logowania, nie zapisuję haseł.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Google: zanim przejdziesz dalej, jak wyłączyć?

Post15 paź 2021, 16:44

Historię google i historię YT mam skasowaną i wyłączoną paręnaście lat już na każdym koncie i nie interesuje mnie historia w przeglądarkach - zawsze wyłączona i zaptaszkowane czyszczenie podczas zamykania.
Co do haseł i loginów - kilka spamiętam. Kilkadziesiąt musi się obsłużyć. Taki wiek. Udało mi się zapamiętać pesel i nr telefonu. Nie mam konta w banku, bo bym nie pamiętał cudacznych haseł i bankowych loginów. Chyba wariat chciałby ni ukraść konto na hotfix pl.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości