Gry na XP i problem z kernel32.dll.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Gry na XP i problem z kernel32.dll.

Post26 wrz 2020, 20:48

Mam problem z kernel32.dll, na moim kompie z XP 32-bitowym i to dotyczy następujących gier: Animals Memory: Dogs, Great Alchemist, Happy Claus Christmas, Little Dragon, Weird Beast, oraz World of Tea. Za każdym razem są różne komunikaty, jak trzeba to później je przytoczę. Naiwnie wczoraj w nocy próbowałam rozwiązać ów problem; otóż niewiele myśląc pobrałam z neta kernel32.dll i próbowałam go zamienić z tym plikiem, znajdującym się w system 32. Plik był w użyciu, więc uruchomiłam tryb awaryjny, wpierw z obsługą sieci, a potem bez, jednak system się chronił. W końcu zmieniłam nazwę kernel32.dll na SSS, skopiowałam do folderu plik z neta, do system 32, chciałam zrestartować komputer, ale on się w ogóle przestał uruchamiać. W końcu uruchomiłam go z płyty CD-ROM, wybrałam opcję: R i uruchomiłam konsolę odzyskiwania. W ciemno próbowałam komendy: copy, rename, delete, itp. W końcu poszukałam w necie info, dotyczące tej konsoli i znalazłam dwa tematy:

Kod: Zaznacz cały

http://www.hotfix.pl/konsola-odzyskiwania-systemu-windows-xp-a12.htm
oraz bardziej konkretny:

Kod: Zaznacz cały

https://www.poradykomputerowe.pl/awarie-windows/naprawa-uszkodzonego-pliku-kernel32-dll.html
.

Ten drugi temat mnie uratował i mój system XP 32-bitowy. Wpierw uruchomiłam konsolę odzyskiwania, wybrałam właściwie system Windows, następnie użyłam takie komendy jak:

Kod: Zaznacz cały

cd system 32 enter
ren kernel32.dll kernel 32.alt
map litera odpowiadająca stacji dysków CD-ROM
expand E:\i386\kernel32.dll


I tu zaczęły się schody, nie mogłam skopiować z płyty pliku kernel32.dll i w końcu mnie olśniło. :)

Otóż nim skopiowałam do system 32 wadliwy plik kernel32.dll, zmieniłam nazwę tego starego na: SSS.

Pomocna była komenda:

Kod: Zaznacz cały

ren SSS kernel32.dll


Następnie komenda EXIT i udany restart komputera.

Nigdy więcej nie będę motać w plikach systemowych. :oops:

------Połączono posty------

Edit:

Niektóre błędy są takie same dla różnych gier.

Nie znaleziono punktu wejścia procedury:
- InitializeCriticalSectionEX w bibliotece kernel32.dll (gra: Animals Memory: Dogs);
- ReleaseSRWLockExlusive w bibliotece kernel32.dll (gry: Great Alchemist, Weird Beat i World of Tea);
- AcquireSRWLockExlusive w bibliotece kernel32.dll (gry: Happy Claus Christmas i Little Dragon).

Najbardziej żal mi że na XP nie działają poprawnie dwie ostatnie gry. Na Windows 10 nie ma takich problemów.

Czy wiecie jak rozwiązać problemy z tymi grami? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości