Harmonogram klas multimediów

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
pissinio

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2018, 23:43

Harmonogram klas multimediów

Post24 lip 2018, 00:01

Witam

Możliwe, że już ktoś pisał z takim problemem, lecz nie znalazłem tego na forum.
Po uruchomieniu kompa, pojawił się komunikat "nie można nawiązać połączenia z usługą systemu Windows".

Dziennik zdarzeń pokazał błąd " nie można uruchomić usługi Harmonogram klas multimediów z powodu następującego błędu:"
Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie"

Następnie w Usługach lokalnych; w Windows Audio zatrzymałem usługę, po czym chciałem ją uruchomić ponownie, lecz nie mogę już tego zrobić. Pojawia się komunikat: System Windows nie może uruchomić usługi Windows Audio na komputerze Komputer lokalny. Błąd 1068: uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.

Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc, jak można uruchomić ponownie Windows Audio. Mam system Windows 8.1 64-bitowy

Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Harmonogram klas multimediów

Post24 lip 2018, 09:02

Są usługi zależne od innych usług.
Microsoft pisze:
W prawym okienku kliknij pozycję Otwórz narzędzie konfiguracji systemu. Spowoduje to otwarcie narzędzia konfiguracji systemu.
Kliknij kartę Usługi.
Upewnij się, że są włączone wszystkie podane niżej usługi. Aby włączyć określoną usługę, zaznacz odpowiednie pole wyboru.

Usługa bramy warstwy aplikacji
Połączenia sieciowe
Rozpoznawanie lokalizacji w sieci (NLA)
Plug and Play
Menedżer autopołączenia dostępu zdalnego
Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny
Zdalne wywoływanie procedur (RPC)
Telefonia
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

pissinio

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2018, 23:43

Harmonogram klas multimediów

Post24 lip 2018, 17:30

Dzięki za info, ale okazało się, że to ostatnia aktualizacja spowodowała to całe zamieszanie. Usunięcie jej spowodował, że wszystkie problemy zostały rozwiązane :)

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Harmonogram klas multimediów

Post24 lip 2018, 17:47

Hejka. Na przyszłość, warto zrobić w takich sytuacjach przywracanie systemu jeśli inne metody nie skutkują. Przywracane są wersje plików i ustawień systemu po takiej operacji do stanu z daty wybranego punktu przywracania. A jak nie idzie to w trybie awaryjnym. Fajnie że problem rozwiązany. Pozdrawiam.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości