Instalacja systemu Win10 na partycji C

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
wobler1

Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:45
Lokalizacja: Wielkie Ksiestwo Mazowieckie ze stolicą w Płocku

Instalacja systemu Win10 na partycji C

Post18 sie 2021, 10:47

Witam. Czy zaistalowanie ponowne systemu Windows 10 po awarii komputera na Patrycji C, będzie miał wpływ na dane znajdujące się na partycji D. Czy zawartość będzie można używać jak przed awarią systemu. Chodzi mi o zachowanie danych. A nie mam kopii. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Instalacja systemu Win10 na partycji C

Post18 sie 2021, 15:07

Jeżeli się nie mylę, to w czasie reinstalacji systemu, o ile nie możesz jej uniknąć, to sformatowana zostanie partycja C, czyli systemowa. Dane na partycji D, o ile czegoś nie pomylisz, powinny zostać nienaruszone. Prawdopodobnie będziesz musiał od nowa zainstalować programy, gry, umieszczone na partycji D, oraz C, chyba że nie zmieniasz domyślnej ich lokalizacji. Szkoda, że musisz reinstalować system. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
wobler1

Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:45
Lokalizacja: Wielkie Ksiestwo Mazowieckie ze stolicą w Płocku

Instalacja systemu Win10 na partycji C

Post18 sie 2021, 23:24

Witam , musiałem do serwisu oddać gdyż nie można było uruchomić z dysku systemu z dysku z płyty tak ale dysk był nie dostępny. Tak się stało jak napisałaś wszystkie dane z partycji D zostały, tylko zainstalowałem kilka programów . Właśnie już mi hula PC-et. Dziękuję za informację. Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Instalacja systemu Win10 na partycji C

Post20 sie 2021, 19:57

Partycje zawsze są niezależne. Ale jak miałeś coś zainstalowane na dysku D to usuń te foldery, to już śmieci i szkoda na nie miejsca.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
wobler1

Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 06 kwie 2012, 16:45
Lokalizacja: Wielkie Ksiestwo Mazowieckie ze stolicą w Płocku

Instalacja systemu Win10 na partycji C

Post08 wrz 2021, 12:01

Dzięki, tak zrobiłem. Pozdrawiam



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości