Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post17 maja 2013, 12:12

Witam
Czy jest możliwość dołączenia wolnego miejsca z partycji F (w moim przypadku prawie 20GB) do partycji systemowej D?
Na partycji F mam prawie 20GB plików. Zamówiłem twardy dysk i te pliki z partycji F chciałbym przerzucić na nowy dysk i wtedy partycja F pozostała by pusta. Jak tak. To jak i jakim programem? :think:
Czy jest możliwość zmiany systemu plików z FAT32 na NTFS bez utraty danych?
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post17 maja 2013, 14:23

Mam problem. Podłączyłem nowy dysk o poj. 500GB do komputera. Po włączeniu komputera pokazało się jak się instaluje, ale wchodząc do Mój Komputer nie widzę go. Co mam zrobić, żeby go widzieć?
Menadżer Urządzeń go widzi, AIDA64 EXtreme Edition go widzi, tylko w Mój Komputer go nie widzę.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 maja 2013, 14:27 przez Arcadio Morello, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post17 maja 2013, 14:28

Przed zmianą partycji wcześniej zalecane jest:

1. Gruntowny scandisk :

Obrazek

PPM (prawym przyciskiem myszki) na dysk C --> Właściwości --> Narzędzia --> Sprawdzanie błędów --> Sprawdź
zaznacz wszystko tak jak na screenie --> Rozpocznij --> Tak.
Restart komputera - czekaj...

2. Defragmentacja.

3. Kopia bezpieczeństwa.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post17 maja 2013, 14:29

Ok, ale mam problem. Podłączyłem nowy dysk o poj. 500GB do komputera. Po włączeniu komputera pokazało się jak się instaluje, ale wchodząc do Mój Komputer nie widzę go. Co mam zrobić, żeby go widzieć?
Menadżer Urządzeń go widzi, AIDA64 EXtreme Edition go widzi, tylko w Mój Komputer go nie widzę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post17 maja 2013, 19:08

Utwórz na nim partycje i powinno być wtedy widoczne :) Mozesz to zrobić poprzez narzędzia administracyjne i zarządzanie dyskami.

Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post18 maja 2013, 02:01

djkamil09061991 pisze:Utwórz na nim partycje i powinno być wtedy widoczne :) Mozesz to zrobić poprzez narzędzia administracyjne i zarządzanie dyskami.

Dziękuje. Zrobiłem partycje, ale mam pytanie. Jak zmienić system plików na starym dysku z FAT32 na NTFS bez utraty danych? :think:

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post18 maja 2013, 11:24

Arcadio Morello pisze:
djkamil09061991 pisze:Utwórz na nim partycje i powinno być wtedy widoczne :) Mozesz to zrobić poprzez narzędzia administracyjne i zarządzanie dyskami.

Dziękuje. Zrobiłem partycje, ale mam pytanie. Jak zmienić system plików na starym dysku z FAT32 na NTFS bez utraty danych? :think:


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post18 maja 2013, 18:20

Witam,
Mam problem. Bez problemu skonwertowałem system plików na partycji E:\ i F:\ z FAT32 na NTFS, ale chcąc skonwertować system plików na partycji systemowej czyli D:\ pojawia się taki komunikat: "Nie można uruchomić konwertowania, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Można uruchomić konwertowanie po uprzedniej dezinstalacji woluminu.
WSZYSTKIE OTWARTE DOJŚCIA DO TEGO WOLUMINU PRZESTANĄ BYĆ PRAWIDŁOWE. Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu? (T/N) deinstalacja woluminu."


Co mam zrobić? Nacisnąć T -> TAK czy N -> NIE? Czy wyjść z tego? Nie chcę stracić danych na partycji systemowej i od nowa instalować system... :?. Dlatego upewniam się co trzeba zrobić.
Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post18 maja 2013, 19:46

Arcadio Morello pisze:Witam,
Mam problem. Bez problemu skonwertowałem system plików na partycji E:\ i F:\ z FAT32 na NTFS, ale chcąc skonwertować system plików na partycji systemowej czyli D:\ pojawia się taki komunikat: "Nie można uruchomić konwertowania, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Można uruchomić konwertowanie po uprzedniej dezinstalacji woluminu.
WSZYSTKIE OTWARTE DOJŚCIA DO TEGO WOLUMINU PRZESTANĄ BYĆ PRAWIDŁOWE. Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu? (T/N) deinstalacja woluminu."


Co mam zrobić? Nacisnąć T -> TAK czy N -> NIE? Czy wyjść z tego? Nie chcę stracić danych na partycji systemowej i od nowa instalować system... :?. Dlatego upewniam się co trzeba zrobić.
Proszę o pomoc


Jak najbardziej naciśnij T (Tak).
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post20 maja 2013, 00:14

XMan pisze:3. Kopia bezpieczeństwa.

Chodzi Ci o kopie zapasową? Jakim to programem zrobić? Od Windows czy jakimś innym?
Kopie zapasową jakich plików powinienem utworzyć? Tylko folderu WINDOWS? Czy całą partycję systemową?
Czy jest możliwość usunięcia WINDOWS 98 którego mam na dysku C?
Jeżeli dobrze się orientuje to chyba niektóre pliki WINDOWS 98 współdzieli z WINDOWS XP?
Pozdrawiam

-- 20 maja 2013, 00:14 --

Pomoże ktoś?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post20 maja 2013, 07:27

Czy jest możliwość usunięcia WINDOWS 98 którego mam na dysku C?

tak, pokaż plik boot.ini to usuniemy tam wpis a potem windows 98 można śmiało usuwać

Jeżeli dobrze się orientuje to chyba niektóre pliki WINDOWS 98 współdzieli z WINDOWS XP?

raczej wątpię, nie ma po co

Chodzi Ci o kopie zapasową? Jakim to programem zrobić? Od Windows czy jakimś innym?
Kopie zapasową jakich plików powinienem utworzyć? Tylko folderu WINDOWS? Czy całą partycję systemową?

Jak robić to całą partycję, np program PING (ping is not ghost).
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post20 maja 2013, 23:45

cosik_ktosik pisze:tak, pokaż plik boot.ini to usuniemy tam wpis a potem windows 98 można śmiało usuwać

Nie wiem czy o to chodziło:
Obrazek

Obrazek

cosik_ktosik pisze:Jeżeli dobrze się orientuje to chyba niektóre pliki WINDOWS 98 współdzieli z WINDOWS XP?

Gdzieś tak kiedyś przeczytałem. Dlatego tak napisałem.

cosik_ktosik pisze:Jak robić to całą partycję, np program PING (ping is not ghost).

Ten program będzie dobry? Pytam, bo pierwszy raz o nim słyszę. Taka partycja dużo zajmie? Wystarczy jeden dysk DVD? :think:

-- 20 maja 2013, 23:45 --

Pomoże ktoś?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post20 maja 2013, 23:57

hmm ale tu nie ma po nim śladu. Jak startujesz Win98?
Najpierw to, potem z tą partycją powojujemy ;)
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Arcadio Morello

Użytkownik
Posty: 702
Rejestracja: 25 sty 2012, 00:52

Jak dołączyć wolną partycje do partycji systemowej?

Post21 maja 2013, 14:35

cosik_ktosik pisze:hmm ale tu nie ma po nim śladu. Jak startujesz Win98?

Właśnie nie startuje go z dwóch przyczyn. Po włączeniu komputera nie ma wyboru systemów czyli WINDOWS 98 i WINDOWS XP, a po drugie w ogóle z niego nie korzystam.
Zapytam przy okazji. W systemie WINDOWS jest taka opcja, żeby zmienić literę dysku np. z J na F i po zmianie litery dysku z J na F. Programy zainstalowane na dysku J przestaną działać? :think:



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości