Jak podzielić parcycje w laptopie Acer Aspire 6920G-584G32BN

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Jak podzielić parcycje w laptopie Acer Aspire 6920G-584G32BN

Post28 gru 2008, 09:53

Kolega kupił laptopa Acer Aspire 6920G-584G32BN Gemstone Blue, pojemność dysku twardego 320 GB. Partycje są cztery, w tym dwie EISA, jedna większa, druga mała, w tej chwili nie pamiętam konkretnie po ile mają GB. Chciał podzielić dysk C, który ma coś ponad 140GB na dwie, ale z zarządzania dyskami nie można, bo już są cztery, widziane jako podstawowe.
Sciągnął program EASEUS Partition Manager Home Edition 3.0.1, a że nie robił takich operacji dotąd, prosił mnie o pomoc. Zastanawia mnie fakt, tych dwóch partycji EISA, pierwszy raz spotykam się z tym, że są aż dwie i teraz mam problem jak to ugryźć, bo trzeba by chyba zrobić jedną rozszerzoną i z niej wydzielić dysk logiczny. W tym układzie będzie ich miał aż pięć, a druga partycja D też jest duża i co z nią? - proszę o rady jak się za to zabrać?

Przeniosłem z Systemy operacyjne do działu Problemy
me@djohnsc
Ostatnio zmieniony 28 gru 2008, 13:23 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: korekta tytułu

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Jak podzielić parcycje w laptopie Acer Aspire 6920G-584G32BN

Post28 gru 2008, 13:54

Chciał podzielić dysk C, który ma coś ponad 140GB na dwie, ale z zarządzania dyskami nie można, bo już są cztery, widziane jako podstawowe.

Należy usunąć ostatnią partycję (podstawową) i stworzyć rozszerzoną z kilkoma dyskami logicznymi.

Zastanawia mnie fakt, tych dwóch partycji EISA, pierwszy raz spotykam się z tym, że są aż dwie

Pocieszę Cię, ja również w laptopach tego producenta jeszcze nie spotkałem się, aby producent tworzył dwie partycje tzw. serwisowe.

Można też zastosować niestandardowy menadżer bootowania np. BootIt, który potrafi obsłużyć więcej niż 4 partycje podstawowe, ale moim zdaniem lepiej utworzyć to, o czym wspomniałaś, czyli usunąć ostatnią partycję (podst) i stworzyć partycję rozszerzoną. Wtedy sytuacją będzie taka (mniej więcej).

Podst / Serwisowa /
Podst /Serwisowa
Podst / System
Rozszerzona /
- dysk logiczny 1
- dysk logiczny 2
- dysk logiczny n

Oczywiście przed modyfikacją, z usuwanej partycje przenieś wszelkie dane na inny dysk.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości