jak pozbyć się kretora nowego sprzętu

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

jak pozbyć się kretora nowego sprzętu

Post11 cze 2009, 15:13

można jakoś pozbyć się tego, żeby się nie włączał jak podpinam coś na USB np. telefon ? robi się to już wkurzające
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

jak pozbyć się kretora nowego sprzętu

Post11 cze 2009, 15:48

Kreator jest uruchamiany tylko wtedy, gdy zachodzi potrzeba instalacji sterowników bądź ich naprawy.

Można globalnie wyłączyć usługę shell hardware detection, lecz wtedy będziesz pozbawiony automatycznego wykrywania wszelkich urządzeń.

żeby się nie włączał jak podpinam coś na USB np. telefon

Kreator wyskakuje ponieważ poprzednia instalacja sterowników nie powiodła się w 100% lub uszkodzony jest klucz rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB

W celu naprawy sytuacji można usunąć całkowicie wspomniany klucz, po kolejnym uruchomieniu system ponownie wykryje dane urządzenie i zainstaluje dla niego sterownik. Jeżeli przyczyną był uszkodzony klucz rejestru to sytuacja z kreatorem już nie powinna wystąpić. Przed jakimkolwiek modyfikowaniem rejestru lub usuwaniem kluczy utwórz kopię rejestru, za pomocą narzędzia ERUNT.

Tworzenie kopii rejestru systemu Windows
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

jak pozbyć się kretora nowego sprzętu

Post11 cze 2009, 15:51

albo dlatego że w ogóle tego nie instalowałem, chcę żeby komp wykrywał telefon jako pamięć a nie urządzenie
a z wyłączeniem tej usługi to jak ?, będzie działać mi myszka, klawiatura na ps2 itp. ?
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

jak pozbyć się kretora nowego sprzętu

Post11 cze 2009, 16:06

albo dlatego że w ogóle tego nie instalowałem

To zainstaluj wszelkie sterowniki przeznaczone dla telefonu to kreator nie będzie wyskakiwał. W ogóle to jaki to jest telefon?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

jak pozbyć się kretora nowego sprzętu

Post11 cze 2009, 18:48

SE K800i
edit: zainstalowałem sterownik z płyty dołączonej do telefonu i teraz 2 razy wyskakuje to okienko
po ponownym raz, ale dlatego że od razu nie nacisnąłem anuluj i drugie nie zdążyło wyskoczyć bo dane już się wczytały, spróbuję usunąć ten klucz, od zawsze tak miałem, mój kolega też tak ma, ale czas w końcu coś z tym zrobić

jeszcze tak myśle czy nie powinienem zainstalować sterów, przy odłączonym telefonie, ale wtedy tak nie pisało
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

jak pozbyć się kretora nowego sprzętu

Post11 cze 2009, 19:55

Tak akurat się składa że również posiadam telefon SE i nigdy z nimi nie było problemów, jakichkolwiek problemów.

Za pierwszym razem jak podłączysz telefon wyskakuje kreator dodawania nowego sprzętu i instalacji sterowników. Należy kontynuować instalację, zaznaczyć drugą opcję, iż ręcznie wskażesz lokalizację sterownika. Jako lokalizację docelową wskazujesz napęd CD/DVD gdzie znajduje się Twoja płyta, którą otrzymałeś wraz z telefonem. Dalej postępujesz zgodnie z zaleceniami kreatora.

Ewentualnie jak nie chcesz się bawić w to, przed podpięciem telefonu zainstaluj pakiet Sony Ericsson PC Suite. Po podłączeniu telefonu z miejsca zostanie on rozpoznany a sterowniki dla poszczególnych elementów zainstalowane tj. WMC Data Modem, USB Ethernet Emulation, USB Storage itd. Oczywiście w zależności w jakim trybie podłączysz telefon. Ja u siebie mam do wyboru trzy tryby, modemu, transferu plików, oraz druku bezpośredniego.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

jak pozbyć się kretora nowego sprzętu

Post11 cze 2009, 20:01

ja też mam takie tryby, instalkę pc suite mam na kompie, zaraz zainstaluje
Pozdrawiam, koleś git



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości