Jak sprawdzić czy ktoś kontroluje moje ruchy na komputerze ?

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
migo

Stały bywalec
Posty: 1039
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:11

Jak sprawdzić czy ktoś kontroluje moje ruchy na komputerze ?

Post15 maja 2017, 22:08

Witam, dość śmieszna nazwa tematu ale już tłumacze o co chodzi. Poszedłem do nowej pracy i zastanawiam się, czy ktoś sprawdza co robię na komputerze, chodzi mi o przeglądanie stron itp.itd. Jestem podłączony do sieci i korzystam z programów firmy. Da radę to jakoś sprawdzić ? Dość śmieszne ale konkretne pytanie, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :D

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Jak sprawdzić czy ktoś kontroluje moje ruchy na komputerze ?

Post16 maja 2017, 17:08

Witam . Pewnie że da radę to sprawdzić . Wejdź sobie na fejsa , YT lub cokolwiek innego co tam potrzebujesz i potem czekasz na reakcję . :)
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
migo

Stały bywalec
Posty: 1039
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:11

Jak sprawdzić czy ktoś kontroluje moje ruchy na komputerze ?

Post16 maja 2017, 22:47

Niee, no normalnie śmigam po necie i zwiedzam stronki, lecz zastanawia mnie czy ktoś jeszcze to obserwuje :)

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Jak sprawdzić czy ktoś kontroluje moje ruchy na komputerze ?

Post17 maja 2017, 22:38

Należy poznać ograniczenia hosta metodą prób i błedów, wypadałoby rozpocząć od poznania jakości/poziomu restrykcji
poprzez uruchomienie narzędzi systemowych z uprawnieniami admina.
W zależności od rodzaju infrastruktury postawionej sieci wyjście/gateway może być filtrowane na odrębnym serwerze np
transparentnym proxy typu squid
który filtruje dynamicznie ruch poprzez system reguł.Wszelkie odstępstwa/incydenty są automatycznie zapisywane
w logach dostępne dla zarządcy sieci. Na hoście mogą pojawić się monity o braku dostępu do danych
domen ze względu bezpieczeństwa ale nie muszą.
Natomiast w umowie o pracę powinny być punkty dotyczące o zasadach bezpiecznego korzystania z komputera
oraz dostępu do internetu.

Awatar użytkownika
migo

Stały bywalec
Posty: 1039
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:11

Jak sprawdzić czy ktoś kontroluje moje ruchy na komputerze ?

Post22 maja 2017, 22:05

Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Mam użytkownika administratora ale to chyba nic nie zmienia. Podpowiesz co sprawdzić ? W umowie o pracę nic nie bło na temat zasad bezpiecznego korzystania z komputera oraz dostępu do internetu.

Fix00ser

VIP
Posty: 937
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:16

Jak sprawdzić czy ktoś kontroluje moje ruchy na komputerze ?

Post24 maja 2017, 10:45

Skoro posiadasz dostęp do konta Admin to firma lub pracownik odpowiedzialny za
ochronę sieci ma niski stopień świadomości w kwestii bezpieczeństwa cyfrowego.
Z krótkiego opisu wynika że firma prawdopodobnie prowadzi działalność która nie wymaga stosowania
certeyfikowanej ochrony danych cyfrowych klientów lub też bagatelizuje ten problem ponieważ do
tej pory nie zaistniały poważniejsze incydenty związane z utratą bądź też kradzieżą/włamaniem.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Brak restrykcji/ograniczeń w systemie, całkowita swoboda korzystania z zasobów systemowych
także wskazują na bagatelizowanie problemu bezpieczeństwa.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości