jak usunąć ikonę po odinstalowaniu z panelu sterowania

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
123m

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:55

jak usunąć ikonę po odinstalowaniu z panelu sterowania

Post03 maja 2018, 12:19

Witam
Po odinstalowaniu karty wideo Blackmagic Intensity Pro mam pozostałość w postaci ikony w " Wszystkie elementy Panelu Sterowania"
Wyjąłem kartę , Ccleanerem oczyściłem komputer a w panelu sterowania dalej ona istnieje .

Czy w edytorze rejestru wpisać nazwę tej karty by po znalezieniu wszystkiego co ma związek z jej nazwą usunąć. Czy takie działanie jest dopuszczalne a więc nie rozwali systemu czy czego innego.

Następnym krokiem będzie ponowna jej instalacja ale z nowymi sterownikami.

dziękuję za wskazówki

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

jak usunąć ikonę po odinstalowaniu z panelu sterowania

Post03 maja 2018, 18:10

wejdz w dysk systemowy następnie w folder windows potem system 32 u góry w wyszukiwarce wyszukaj .cpl i zobacz czy znajdzie plik z tego , jeśli tak to usuń i zobacz czy ikona znikła.
Obrazek

123m

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:55

jak usunąć ikonę po odinstalowaniu z panelu sterowania

Post03 maja 2018, 19:49

Po wpisaniu .cpl nie występuje nazwa Blackmagic ,oczywiście też mam FlashPlayer tylko że to chyba nie ma związku z tą kartą.
Karta ta fizycznie nie istnieje w komputerze a chcę pozostałości po sterownikach do niej wywalić dopiero potem wkładam ją i instaluje inne sterowniki.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

jak usunąć ikonę po odinstalowaniu z panelu sterowania

Post03 maja 2018, 20:00

Masz dwie opcje albo zainstaluj ją jeszcze raz i usuń ją programem revo uninstaller który usunie po niej wpisy z rejestru itp albo ręcznie usuwaj wpisy z rejestru tylko wcześniej zrób jego kopie, wpisy które najprawdopodobniej są w rejestrze do usunięcia:

Kod: Zaznacz cały

HKLM / Software / BlackMagicDesign
HKLM / Software / Wow6432Node / BlackMagicDesign
HKLM / System / CurrentControlSet / Services / BlackMagicIO
HKLM / System / CurrentControlSet / Services / BMDDecklinkAudio
HKLM / System / CurrentControlSet / Services / DeckLink
HKCU / Oprogramowanie / BlackMagicDesign
HKLM / Oprogramowanie / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Run / Blackmagic CheckVersion PCI
HKLM / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Run / Blackmagic Streaming Server
HKLM / Software / Wow6432Node / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Run / Blackmagic CheckVersion


Ewentualnie przywracanie systemu do dnia w którym nie była karta instalowana.
A nie możesz po prostu już teraz zainstalować jej z nowym sterownikiem? zastąpi on aktualny starszy sterownik , tak samo oprogramowanie sie zaaktualizuje , jaki problem robią pozostałości po tej karcie?

123m

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:55

jak usunąć ikonę po odinstalowaniu z panelu sterowania

Post03 maja 2018, 22:33

Spróbuję najpierw Revo, potem jeśli w panelu sterowania dalej będzie Blackmagic Control Panel z rejestru usunę ręcznie. Czy jak wpiszę w rejestrze Blackmagic to wszystko co zostanie pokazane usunąć. Czy tak będzie dobrze. Sprawdziłem mam tylko w trzech pozycjach.

Problem powstał gdy po usunięciu programu BM,/ w panelu sterowania / próbowałem zainstalować inną wersję DeckLinka.
Powodem takiej decyzji był brak okna aktywnego Capture w programie Premiere pro cs5. Pewnie żle ustawiłem presety podczas zgrywania materiału z kasety Hi8 . Oczywiście Premiere CS5 widziało tę kartę. Ta instalacja innej wersji DckLinka trwała bardzo długo ,może ze 20 minut ,przerwałem ją wymuszając zakończenie zadania w menedżerze zadań. Po wyjęciu jej z komputera ręcznie tam gdzie była na C- wpisy usunąłem
Jednak w panelu sterowania martwa ikona jest. Ot i cały problem.

Jutro działam po południu wg tego co podałem wcześniej. Jeśli możesz to podaj dodatkowe uwagi.
dzięki

------Połączono posty------

Revo nie pomogło a Edytor rejestru znalazł mi Blackmagic Designe
DeckLink
DirectShow
i coś takiego CBSTEST
Dziwne że Revo tego nie usuneło.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

jak usunąć ikonę po odinstalowaniu z panelu sterowania

Post04 maja 2018, 22:40

Revo jest głupi, za dużo zostawia i potrafi uszkadzać współdzielone biblioteki dll.
Znacznie lepiej i dokładniej odinstalowuje soft4boost any uninstaller. Prostszy od cepa, ale odinstalowuje na poziomie total uninstalla.
Trzeba pamiętać, że gro pozostałości, czyli w punktach przywracania, w katalogach ustawień, appdata i local appdata, a także w windows - katalogi - nie wszystkie są widziane przez wyszukiwanie plików. Do każdej pozostałości przypisany jest klucz rejestru i logi systemowe.
Gdy człowiek chce znaleźć pozostałości, to musi się dużo natrudzić. Potem jeszcze utworzenie nowego i usunięcie starych punktów przywracania, potem aplikacja privazer - dość dobrze oczyści system.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

123m

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:55

jak usunąć ikonę po odinstalowaniu z panelu sterowania

Post05 maja 2018, 11:33

Czy jak wpiszę w edytora rejestru blackmagic , intensity , i deckling to zobaczę wszystkie klucze i logi związane z tą kartą oraz czy da to się ręcznie usunąć

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

jak usunąć ikonę po odinstalowaniu z panelu sterowania

Post15 maja 2018, 07:45

A przestań tworzyć błędy rejestru. Dopóki nie potrafisz usunąć resztek z systemu - nie ruszaj rejestru.
To ma się tak:
W panelu sterowania masz ikony tych programów, które mają foldery w appdata.
Gdybyś przykładowo programem revo uninstallerem (tfu) odinstalował adobe flash playery z zaznaczeniem pozostałości, to widziałbyś na panelu sterowania ikonę adobe flash player. Okazuje się, że w katalogu ustawień appdata i local appdata masz foldery mcromed/macromedia i folder adobe, w nim adobe flash. W folderach windowsa pozostanie folder macromed, z którego revo coś usunął.
Przy błędach z flashem, dokładne sprzątanie po odinstalowaniu - jest podstawą. A mamy foldery programu/sterowników zintegrowanych z systemem.
Głupotą było używać revo.
Rejestr, to ustawienia wszystkiego, co jest w systemie. Jeśli w paneli sterowania masz ikonę - to masz foldery - pozostałości - i nie muszą one mieć nazwy programu!
Nawet everything do wyszukiwania plików (najlepszy do wyszukiwania) - nie dowidzi w wielu folderach systemowych. Do tego wszystkiego masz z ćwierć miliona logów systemowych dotyczących blackmagic itd.
Jeśli prawidłowo znajdziesz wszystko i usuniesz w systemie - z panelu sterowania zniknie ikona.
Proponuję dokładnie wyszukiwanie i użycie programu privazer.

Revo uszkadza system windows! Wszystko, co integruje się z systemem - grozi errorami po użyciu programu revo.
Gdy kogoś nie stać na total uninstal, niech używa darmowy soft4boost any uninstaller - powolny, ale równie dokładny (z panelu sterowania znika ikona odinstalowanego programu).
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości