Jak zmienic kolejnowsc bootowania -asus laptop

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Tulku

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 20 kwie 2012, 03:33

Jak zmienic kolejnowsc bootowania -asus laptop

Post23 paź 2017, 19:45

Zanim napisalem ten temat probowalem znalesc w necie odpowiedz na to pytanie . Wiec próba instalacji win 10 z pena , jest wykrywalny w biosie w
zakladce usb device ale nie mogę wskazac na niego , i ustawic w kolejnosci bootowania , secure boot ustawiony na disable i nic. Chcialem
nadmienić ze laptop nalezy do tych tańszych ~~~~1500 ~~, wiec zastanawia mnie czy wogóle ten bios wspiera bootowanie z pendriva ??? czy zostaje tylko instalacja z plyty

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jak zmienic kolejnowsc bootowania -asus laptop

Post23 paź 2017, 22:22

Cześć. Nie wiem jaki masz BIOS i jak wygląda ta zakładka. Podaj model laptopa albo pokaz zdjęcia.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Tulku

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 20 kwie 2012, 03:33

Jak zmienic kolejnowsc bootowania -asus laptop

Post23 paź 2017, 23:12

Asus R541N , w biosie jest jeszcze opcja " launch EFI shell from filesystem device " ale nie wiem do czego służy

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jak zmienic kolejnowsc bootowania -asus laptop

Post23 paź 2017, 23:48

Oki ale to raczej nie to. Podstawowe pytanie czy masz w BIOSie zakładkę Boot? Jeśli tak możesz ją pokazać albo spisać co tam się znajduję?
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK


Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Jak zmienic kolejnowsc bootowania -asus laptop

Post24 paź 2017, 22:29

Dzięki. Czyli podsumowując Secure i Fast Boot ustawione na Disable. W menu Boot Option #1 nie widzę co tam jest drugie ale chyba napęd.
Przy odpaleniu laptopa klikaj na klawisz Esc lub go trzymaj, czy tu też nie ma USB do wyboru?
Jakim programem wykonałeś nośnik z systemem?
Co jest pod USB Configuration? Pokaż zakładki Security i Save & Exit, nie wiem co tu jeszcze doradzić.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości