Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
aliQba

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57

Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Post02 lut 2010, 21:06

Witam mam problem dotyczący karty pamięci micro sd a konkretnie pliku na niej jakiś czas temu normalnie podpięłam ja przez adapter do kompa i wyskoczyło mi jakieś okienko dokładnie nie pamiętam nie przypatrzyłam się i kliknęłam nawet nie wiem w co ...wiem żałosne w każdym razie najgorsze okazało się potem bo system zaczął robić coś z moja karta po chwili gdy skończył weszłam na kartę i folder ze zdjęciami i filmami zamieniły się w pliki ;/ i to takie jak np się nie ma programu do pliku to jest taka biała ikona. Jak to mogę odwrócić?bardzo mi zależy żeby to cofnąć są ta wszystkie zdjęcia mojego synka a nigdzie indziej ich nie mam proszę o pomoc
ps próbowałam z programem unreal commander oraz ściągłam fixa nic to nie dało :cry:
Ostatnio zmieniony 04 lut 2010, 10:37 przez rokko, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: poprawiono pisownię (brak polskich znaków diakrytycznych), korekta tytułu

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: problem z karta pamieci micro sd potrzebna rada fachowca

Post02 lut 2010, 21:16

Problem w miarę możliwości został prawidłowo opisany.
Czy możesz jeszcze podać system oraz płytę główną ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

problem z karta pamieci micro sd potrzebna rada fachowca

Post02 lut 2010, 21:38

aliQba, rozumiem, że każdy plik zdjęciowy i filmowy znajduje się na karcie pod postacią pliku nierozpoznawalnego przez system operacyjny ?
Kliknij na zdjęciu prawym przyciskiem myszki, wybierz "Właściwości" i w pozycji "Otwieranie za pomocą" kliknij na przycisk "Zmień". Teraz z listy wybierz program, w którym zwykle otwierały Ci się przeglądane zdjęcia, następnie Zastosuj i Ok.

Ewentualnie skopiuj któryś z plików zdjęciowych na dysk twardy i zmień jego nazwę tak, aby po kropce dopisane zostało rozszerzenia, czyli na przykład: zdjecie.jpg albo zdjecie.bmp

Awatar użytkownika
aliQba

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57

problem z karta pamieci micro sd potrzebna rada fachowca

Post03 lut 2010, 11:36

seba86mu , to byly 2 oddzielne foldery jeden zawieral zdjecia drugi filmiki nie wiem jak tam zawartosci tych folderow poniewaz zamienily sie one w pliki ktore tak jak napisales system nie rozpoznaje i nie da sie ich otworzyc probowalam otworzyc "dawny folder ze zdjeciami" programem do zdjec ale pisze ze podglad niedostepny.

XMan , system to windows xp ale plyte glowna jak sprawdzic?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

problem z karta pamieci micro sd potrzebna rada fachowca

Post03 lut 2010, 12:41

aliQba pisze:ale plyte glowna jak sprawdzic?

Pobierz program Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:
-> Nazwa płyty głównej
-> Mikroukład płyty głównej

Może skorzystaj z porad zawartych w artykule Naprawa pendrive, dysku USB, innych urządzeń magazynujących.

Awatar użytkownika
aliQba

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57

problem z karta pamieci micro sd potrzebna rada fachowca

Post04 lut 2010, 10:10

kurcze bo mi chodzi tylko o to zeby te pliki zamienic spowrotem na foldery juz trace nadzieje ze to sie kiedy uda

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Post04 lut 2010, 11:39

Powiem tak, tutaj są dwa wyjścia w zależności od typu uszkodzenia. Jeżeli pliki nie są powiązane z żadną aplikacją to będą na nich "białe ikonki" jak w tym wypadku. Jednakże tego typu pliki powinny były się otworzyć w Unreal Commander czy też w Total Commander. Oprócz tego fix do rejestru powinien przywrócić asocjację folderu.

Spróbuj jeszcze raz przywrócić powiązania plików.

Użyj narzędzia Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Pobierz jeszcze raz Fix dla katalogu i zaaplikuj go => pobierz fix dla folderów

Pobierz, rozpakuj archiwum, 2xLPM na pliku REG i dodaj go do rejestru, kliknij Yes.


Jeżeli pliki graficzne są uszkodzone będzie trzeba użyć programów do odzyskiwania danych lub naprawy plików (głównie naprawa nagłówków plików). W przypadku użycia programów do odzyskiwania danych lepiej nie operować na żywym nośniku czyli w tym wypadku karcie SD, można równie dobrze wykonać jej kopię albo metodą którą opisywałem w powyższym poradniku, albo z wykorzystaniem narzędzia USB Image Tool. Lepszym rozwiązaniem będzie TestDisk i opcja tworzenia obrazu.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
aliQba

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57

Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Post04 lut 2010, 17:46

rokko napisał(a)
Użyj narzędzia Deckard's Association Fix.

klikajac na ten link pokazuje mi sie komunikat "page not found" a nigdzie indziej nie moge go znalezc
sprobuje z tym fixem jeszcze raz

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Post04 lut 2010, 18:11

No niestety nie działa :(

Pobierz System Repair Engineer (SREng)

Kod: Zaznacz cały

http://www.kztechs.com/eng/download.html


1) Rozpakuj archiwum.
2) Otwórz program.
3) Wybierz System repair i przejdź na zakładkę File association.
4) Zaznacz wszystkie rozszerzenia znajdujące się na liście i Repair.
5) Uruchom ponownie komputer.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
aliQba

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57

Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Post04 lut 2010, 20:08

zrobilam wszystko wg polecenia niestety nic to nie dalo ponowny fix takze . nie dodalam takze ze system zmienil rozmiar tych "bylych folderow" nie pamietam ile mialy na poczatku ale dosc sporo poniewaz byla tam masa zdjec i filmikow ten co mial zdjecia ma teraz 32kb a ten co mial filmiki ma teraz 16 kb nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale lepiej napisac

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Post04 lut 2010, 20:45

Zastosowanie fix'u nie skutkuje zwiększeniem bądź zmniejszeniem rozmiaru pliku więc to nie od tego.

Zrób kopię posektorową według poradnika na wszelki wypadek => Naprawa dysków USB

Możesz do tego celu użyć też narzędzia USB Image Tool.

Generalnie, chodzi o to, aby mieć kopię zapasową plików z dysku USB, gdyby podczas odzyskiwania coś nie tak poszło pozostaje wierna kopia dysku USB/karty pamięci.

W programie USB Image Tool:
1) Po lewej będą widoczne wszystkie dyski wymienne na portach USB, zaznacz odpowiedni
2) Wybierz przycisk Backup
3) Wskaż lokalizację zapisu obrazu na dysku twardym.
4) Rozpocznie się tworzenie kopii zapasowej pamięci USB
5) Program nie sygnalizuje zakończenia tworzenia kopii zapasowej więc należy obserwować pasek postępu "Savin image..." po lewej stronie.
6) Tak utworzony obraz będzie służył jako kopia zapasowa
7) Jeżeli nie wybierzemy kompresji gzip tworzonego obrazu, zapisany plik będzie posiadał rozmiar identyczny jak rozmiar karty pamięci.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
aliQba

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57

Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Post05 lut 2010, 08:36

mam problem z tymi programami testdisc_win nie da sie zalaczyc wyskakuje komunikat "System windows nie moze uzyskac dostepu do okreslonego urzadzenia, sciezki lub pliku. Mozesz nie miec odpowiednich uprawnien, aby uzyskac dostep do elementu" z programem USB Image Tool jest takze nie wychodzi pokazuje sie komunikat "Aplikacja nie zostala wlasciwie zainicjowana (0xc0000135).Kliknij przycisk ok aby zakonczyc aplikacje." w obu przypadkach tylko rozpakowalam z linkow ktore sa podane wyzej i probowalam uruchomic

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Post05 lut 2010, 10:57

Spróbuj uruchomić aplikację testdisc_win poprzez: Prawy przycisk myszy na pliku wykonywalnym => Uruchom jako...

W przypadku XP wybierz konto Administrator i wpisz hasło.

Program uruchomi się z najwyższymi uprawnieniami.

Inne rozwiązanie, to na ekranie logowania dwukrotnie naciśnij kombinację CTRL+ALT+DEL. pojawi się standardowe okno logowania w którym wpisujesz użytkownika "Administrator" oraz hasło dostępu do konta.

Następnie aplikacje uruchamiasz z poziomu zalogowanego użytkownika - Administratora.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
aliQba

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57

Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Post08 lut 2010, 16:22

Przy wykonywaniu kopii posektorowej a wlasciewiee po jej wykonaniu pisalo takie cos "image created successfully but read errors have occured" powtorzylam tworzenie kopii i za drugim razem bylo to samo czy to dobrze? jak bede potem chciala gdyby cos poszlo nie tak nagrac obraz z powrotem na karte to jak?czy moge "operowac" na tej kopii tylko zamontowanej w windowsie czy musze na mojej karcie troche sie boje ze cos zchrzanie

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Karta pamięci micro sd - białe ikonki plików

Post08 lut 2010, 16:38

Operacje odzyskiwania danych można przeprowadzić na kopii (zamontowanym obrazie). W pierwszej kolejności właśnie taką metodę należy zastosować. A jakim narzędziem wykonywałaś kopię? TestDisk czy USB Image Tool a może jakimś innym?

W razie czego napiszę krok po kroku jak zamontować obraz.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości