Komputer nie chodzi płynnie

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
johnnyred

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2014, 10:45

Komputer nie chodzi płynnie

Post15 lis 2014, 12:25

Cześć wszystkim!
Kilka dni temu zakupiłem komputer. Po wgraniu Windows 7 przystąpiłem do instalowania sterowników z płyt. Podczas tego procesu komputer lekko przycinał, co wydało mi się normalne, w związku z czym nie przykuło mojej uwagi. Początkowo nie udało mi się ściągnąć wszystkich sterowników w najnowszych wersjach - komputer pozbawiony był dostępu do internetu. Dostęp do sieci uzyskałem dwa dni później, w środę, kiedy to nabyłem Router Tp-Link WR740N.

Wszystkie sterowniki zainstalowały się pomyślnie. Zainstalowałem też różne Utility, między innymi MSI Fast Boot i Live Update 6. Następnie przystąpiłem do pobrania Mozilli Firefox, a w międzyczasie Windows Update zajął się ściąganiem aktualizacji, które niebawem zainstalowałem. Gdy wszedłem na odwiedzane strony, by dodać je do zakładek, zauważyłem przycinanie się reklam. Zagłębiając się w problem, odwiedziłem youtube i odtworzyłem kilka filmików w różnych konfiguracjach (360p, 480p, 1080p60FPS; full ekran i nie). Jak łatwo się domyślić - żaden nie chodził płynnie. Dało się je oglądać, ale bez trudu można było stwierdzić, że coś jest nie tak. Obraz był nieco (rzekłbym nawet subtelnie) spowolniony i jakby ciężki (może bardziej: zamulony). Wybaczcie, ciężko mi opisać to co widzę.

Ściągnąłem Adobe Flash Playera, najnowszą Javę, kodeki, zaktualizowałem Directx, zainstalowałem Windowsa na nowo - nic nie pomogło.

Nie minęło dużo czasu, aż wywnioskowałem, że wszystko chodzi niezbyt płynnie.
Litery wyrazów, które teraz piszę pojawiają się z opóźnieniem; gdy klikam we "wszystkie programy" na menu start, lista programów nie pojawia się od razu, tylko w nieznacznie zwolnionym tempie; strony nie przewijają się płynnie itd.

Niech wiarygodności temu problemowi nada fakt, że cały czas mam przy sobie laptopa, kilkuletniego i zawirusowanego, posiadającego 2GB ramu, gdzie filmiki w HD chodzą o wiele lepiej, a wyżej wymienione problemy po prostu nie występują.

Oto konfiguracja mojego komputera:
Płyta główna - MSI Z97 Gaming 3
SSD - Crucial MX100 128GB
HDD - Western Digital 1TB
Karta graficzna - MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5
Procesor - Intel Core i5-4690K, LGA1150, cache 6MB
Chłodzenie - Raijintek EreBoss
RAM - Good Ram 1x8GB
Monitor - LED Dell P2414H (23,8 cala)
Zasilacz - XFX Black Edition XTR Fully Modular 550W 135mm 80+ Gold

1. Kość pamięci sprawdziłem poleceniem MdSched.exe, memtest (2 cykle), nie wykryto błędów.
2. HDD i SSD sprawdziłem programem HdTune, CrystalDiskInfo, nie wykryto błędów.
3. Procesor sprawdziłem programem OCCT, nie wykryto błędów.
4. Kartę graficzną sprawdziłem programem FurMark, nie wykryto błędów.
5. Temperatury w stanie spoczynku sprawdziłem programem HWMonitor, oto one:
- karta graficzna: MAX 30 stopni
- procesor: Core #0 MAX 44 stopnie, Core #1 MAX 36 stopni, Core #2 MAX 44 stopni, Core #3 MAX 40 stopni

Tutaj screeny z w/w programów:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
HdTune oraz CrystalDiskInfo:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Z dodatkowych informacji, które teraz przychodzą mi do głowy:
- nie jestem pewien, czy problem występował przed zainstalowaniem w domu routera.
- na samym początku użyłem Gaming App, chcąc przekonać się do czego służy (zmieniły się więc taktowania procesora i karty grafiki).

W obecnym stanie komputer jest dla mnie nieużywalny.
Czy ktoś mógłby mi pomóc rozwikłać ten problem?

Z góry dziękuję za poświęcony czas,
johnny

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Komputer nie chodzi płynnie

Post15 lis 2014, 13:18

Zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej tzw. Chipset ?

Wrzuć jeszcze screeny z:
1. Menedżer urządzeń z rozwiniętym Karty graficzne
2. Programy i funkcje (wszystko)
3. Start --> Panel sterowania --> System
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

johnnyred

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2014, 10:45

Komputer nie chodzi płynnie

Post15 lis 2014, 15:04

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Co do sterowników, zdjęcie obecnie zainstalowanych na moim komputerze umieściłem wraz z pozostałymi screenami

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Komputer nie chodzi płynnie

Post15 lis 2014, 15:25

A wykonaj z czystej ciekawości klasyfikacje systemu, zobaczymy wynik i co ma najmniejszą wartosc.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Komputer nie chodzi płynnie

Post15 lis 2014, 15:53

W Programy i funkcje nie widzę:
1. Zainstalowanego Flash Player dla innych przeglądarek oraz dla IE.
2. Zainstalowanej Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
3. Microsoft Visual C++ (po aktualizacji powinny się pobrać)
4. Zainstalowanego antywirusa plus do tego firewalla

Odinstaluj kodeki ffdshow

Przeczyść komputer programem CCleaner.
U góry po lewej "Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
później "Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Przeczyść komputer programem Eusing Free Registry Cleaner.
(dokładniej czyści rejestr)
Wybierasz język / language / Polish.
Przewiń --> Skanuj rejestr --> Napraw rejestr.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zainstaluj kodeki Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zainstaluj Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Odnośnie przeglądania filmów z YouTube itp. to sprawdź jeszcze na innych przeglądarkach np. IE lub Firefox.

Sprawdź przyśpieszenie sprzętowe:

kliknij prawym przyciskiem myszki na jakiś film z YT --> Ustawienia --> zaznacz
opcję "Włącz przyśpieszanie sprzętowe"

Obrazek

oraz:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

klik na:
Obrazek

Jeżeli masz włączone HTML5 to sprawdź wyłączenie.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

johnnyred

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2014, 10:45

Komputer nie chodzi płynnie

Post15 lis 2014, 18:23

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Powyżej klasyfikacja systemu

@XMan
Wszystko, co podałeś, zainstalowałem przed drugim formatem. Zrobiłem to również teraz. Odinstalowałem także kodeki i przeczyściłem rejestr CCleanerem oraz EFRC. Niestety nie ma żadnej poprawy.

Ściągnąłem odcinek jakiegoś serialu do testów. Włączyłem go i nie da się oglądać. Obraz jest spowolniony lub inaczej - nie chodzi płynnie.

Mam włączone przyspieszanie sprzętowe, gdy je wyłączyłem filmiki chodziły o wiele gorzej.

Jestem załamany.

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Komputer nie chodzi płynnie

Post15 lis 2014, 18:37

Jak to nowy komputer, to musisz go oddać do naprawy tam gdzie kupiłeś.
Najbardziej podejrzana jest moim zdaniem karta graficzna, płyta główna niekompatybilna z kartą, albo to że źle zainstalowałeś Windowsa.
Może powinieneś zainstalować starszy Windows?

johnnyred

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2014, 10:45

Komputer nie chodzi płynnie

Post15 lis 2014, 21:04

Spróbuję zainstalować Windows XP.
Nikt nie ma jakichś innych pomysłów?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Komputer nie chodzi płynnie

Post15 lis 2014, 21:15

A jak jest w Trybie Awaryjnym? (F8 przed wyświetleniem logo systemu)

Sprawdziłbym jeszcze czy wszystko jest poprawnie podłączone zarówno w środku jak i na tylnym panelu komputera. Możesz zrobić parę fotek dobrej jakości jak to wszystko wygląda?
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

johnnyred

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2014, 10:45

Komputer nie chodzi płynnie

Post15 lis 2014, 22:29

W Trybie Awaryjnym problem nadal występuje.

Zdjęcia będę mógł zrobić dopiero w poniedziałek.

marbryl1

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2014, 21:39

Komputer nie chodzi płynnie

Post16 lis 2014, 11:32

Zainstaluj system od nowa
zatanow sie nad zmiana systemu daj mu windows 8

johnnyred

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2014, 10:45

Komputer nie chodzi płynnie

Post16 lis 2014, 12:12

@XMan
Kiedy wyczyściłem rejestr poleconym przez Pana CCleanerem, program zminimalizował się i co jakiś czas dawał znać o nieaktualnych wersjach programów. Przyznam że popełniłem błąd ignorując te wiadomości.

Otóż jednym z programów, który wymagał aktualizacji był HDTune.

Jak widać na jednym z zrzutów w poście pierwszym używałem wersji 2.55. CCleaner powiadomił mnie o dostępnej wersji 5.50. Dopiero dzisiaj, kiedy wyczerpały się już wszystkie możliwości, przypomniałem sobie o tym i postanowiłem przetestować dyski zaktualizowanym HDTune.

Być może popełniłem jeszcze inny błąd, chociaż tego nie jestem pewien - istnieje prawdopodobieństwo, iż nie sprawdziłem zakładki 'Health' dla dysku SSD. Pamiętam że CrystalDiskInfo dla dysku SSD wskazał status 'dobry' (100%), co zresztą czyni również teraz, i to mogło mnie od tego odwieźć. Jeżeli tak było - wybaczcie proszę, że mój błąd poskutkował stratą Waszego cennego czasu. Oczywiście, jeżeli teraz HdTune odnalazł przyczynę mojego problemu.

Oto wyniki:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Error skany dla obu dysków nie wykazały problemów (wszystkie kwadraciki były zielone)

Kompletnie się na tym nie znam, ale przeglądałem kilka podobnych tematów i tam zazwyczaj winowajcą był nie do końca sprawny dysk. Czy udało mi się zlokalizować źródło problemu?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Komputer nie chodzi płynnie

Post16 lis 2014, 12:29

@XMan
Kiedy wyczyściłem rejestr poleconym przez Pana CCleanerem, program zminimalizował się i co jakiś czas dawał znać o nieaktualnych wersjach programów. Przyznam że popełniłem błąd ignorując te wiadomości.

Zainstalowałeś wersję Free:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

johnnyred

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2014, 10:45

Komputer nie chodzi płynnie

Post16 lis 2014, 15:36

@XMan
Zainstalowałem wersję z linku, który umieścił Pan w poście. Nie tak miałem zrobić?

Co do tych dwóch parametrów S.M.A.R.T. - poczytałem o nich nieco w Internecie i właściwie niewiele się dowiedziałem. C7 to najczęściej problem z kablem SATA, odkręciłem więc budowę, by sprawdzić czy kabel nie jest poluzowany i... chyba nie jest. Nagromadzenie kabli i podzespołów na tak małej przestrzeni powoduje, że nie mam ochoty niczego ruszać, zwłaszcza że, jak już wspominałem, nie znam się na komputerach. C4 jest parametrem krytycznym. Przejrzałem sporo tematów po różnych forach i niektórzy twierdzili, że dyski z odbiegającą od normy wartością C4 nadają się na śmietnik, a inni, że jak się nie pogarsza, to nie jest tak źle. Dodam, iż obie wartości w moim przypadku nie ulegają zmianom.

Komputer nadal zamula/przycina/jest spowolniony. Po kilkunastu spędzonych przy nim godzinach mogę powiedzieć, że chodzi jakby był poważnie zawirusowany, czasami też przeglądarka lubi się zaciąć zupełnie tak jak na moim wysłużonym laptopie, gdzie jest 4 razy mniej pamięci i mnóstwo zainstalowanych śmieci.

Cały tydzień przesiedziałem nad tym problemem i jestem bliski stwierdzenia, że wszystko to sobie sam uroiłem.
Zostaje zgłoszenie reklamacji. Tylko co ja właściwie mam zgłosić - SSD, cały komputer?

Dzięki wszystkim za pomoc!

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Komputer nie chodzi płynnie

Post17 lis 2014, 21:14

Lepiej zgłoś cały komputer, a nóż będzie co innego, niż dysk.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości