Komputer samoczynnie się wyłącza w trakcie pracy

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
PiotrK

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 02 kwie 2009, 14:57

Komputer samoczynnie się wyłącza w trakcie pracy

Post04 kwie 2009, 09:07

Witam!
Mam kolejny problem z komputerem. Mianowicie kiedy odsunąłem jednostkę centralną w celu podłączenia urządzeń usb komputer się wyączył i po ponownym załączeniu usłyszałem 4 krótkie piknięcia i ukazał się na monitorze komunikat: "The CPU was previously shut down due to a therm event(overheting). Service unit right away to resolve this." Komunikat pokazał się już 3 razy pod rząd. Czyżby to oznaczało, że procesor się przegżewa?

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Komputer samoczynnie się wyłącza w trakcie pracy

Post04 kwie 2009, 09:12

Chyba się przegrzewa.
Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników).
Możesz podać też z BIOSu jeśli chcesz.
Podaj jaką masz konfiguracje sprzętu.


===================
K.

PiotrK

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 02 kwie 2009, 14:57

Komputer samoczynnie się wyłącza w trakcie pracy

Post04 kwie 2009, 09:37

Komunikat już przestał się pojawiać, ale coś mi się wydaje, że jak grzebałem w bebechach, to mogłem przez przypadek nariuszyć radiator i teraz nie przylega całkowicie do procesora... Stwierdzam to na podstawie tego, że jak wszedłem w hardware monitoring w biosie to pokazał temperaturę 65 stopni a normalnie nie przekraczał 55...
Mój sprzęt:
Płyta główna z tego co pamiętam to intel rock lake d865perl
procesor Intel pentium 4 3.0ghz
/edit
Dziwne... Teraz jak patrzałem bios pokazał temperaturę 53 stopnie więc mniej więcej w tej granicy co zwykle... Co mi radzisz? Spróbować założyć chłodzenie od nowa?

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Komputer samoczynnie się wyłącza w trakcie pracy

Post04 kwie 2009, 09:46

procesor Intel pentium 4 3.0ghz

Piecyk, potrafi wyłączyć chłodzenie i jego temperatura może dochodźić do 100 Celcjusza. Nałóż Paste Termoprzewodzącą np. tą:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

o mi radzisz? Spróbować założyć chłodzenie od nowa?

Tak, zdjąć chłodzenie, nałożyć pastę, i przymocować chłodzenie jeszcze raz. :)

P.S - jaka zasiłka??

=================
K.

PiotrK

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 02 kwie 2009, 14:57

Komputer samoczynnie się wyłącza w trakcie pracy

Post04 kwie 2009, 09:47

Tak, wiem, że to piecyk dlatego zainwestowałem kasę w porządne chłodzenie ciekłym azotem... Dzięki za pomoc...
Mam jakiegoś Chietec'a(modelu nie pamiętam) 430V bodajże... Jeżeli masz na myśli napięcia, to są w porządku, bo przy okazji innego problemu z pc cosik_ktosik mi je sprawdził i napisał, że są ok...

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Komputer samoczynnie się wyłącza w trakcie pracy

Post04 kwie 2009, 11:17

Ciekły azot.? :D Wystarczy spokojnie Karakorum. Już zamiast tego ciekłego azotu kupić E5200 + Karakorum...
Zasiłka Ok, ale chyba 430W. ;)


=======
K.

PiotrK

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 02 kwie 2009, 14:57

Komputer samoczynnie się wyłącza w trakcie pracy

Post06 kwie 2009, 13:51

djarta pisze:Ciekły azot.? :D Wystarczy spokojnie Karakorum. Już zamiast tego ciekłego azotu kupić E5200 + Karakorum...
Zasiłka Ok, ale chyba 430W. ;)


=======
K.

Tak, ale moje mobo ma już 5 lat, więc nie obsługuje c2d. Njalepszy procesor jaki jest wstanie obsłużyć to właśnie pentium 4... I jeszcze raz dfzięki za pomoc. Mimo, że radiotor dobrze przylegał to sciągnołem go, nałożyłem pastę Arctic Silver 5 bo wyczytałem, że też jest dobra na taki grzejnik jak pentium 4, przy okazji oczyściłem z kurzu i jak narazie jest dobrze... :)

////Post2////

djarta, Dzaięki. Problem rozwiązany w 100%... Dobrze, że poruszyłeś wątek zasilacza, gdyż komputer był wyłączany właśnie z jego winy(a dokładnie wiązki przewodów, które zasilają płytę główna) i bios odbierał to jako przegrzanie procesora...
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 13:55 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono posty

Awatar użytkownika
adax

Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:47
Lokalizacja: Kutno

Komputer samoczynnie się wyłącza w trakcie pracy

Post11 kwie 2009, 21:15

Zasiłka 430 ale jakiej firmy bo jak to Codegen lub inny szajs typu mustang to się w cale nie dziwie że takie rzeczy z cpu się dzieją.

Mam jakiegoś Chietec'a(modelu nie pamiętam) 430V bodajże

Czytanie ze zrozumieniem...

// Mały dopisek. :)
// djarta
Pozdrawiam! adax| TechNet Member



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości