Komputer się zawiesza i dźwięki się zacinają

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
LogiC-34

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2009, 17:46

Komputer się zawiesza i dźwięki się zacinają

Post18 mar 2009, 17:48

Witam wszystkich forumowiczów . Mam pewien problem z moim komputerem, otóż kiedy go włączam działa bez zarzutu, lecz gdy uruchamiam jakiś program np. odtwarzacz muzyki to myszka na monitorze staje w miejscu i dopiero po chwili rusza.. natomiast kiedy np. słucham muzyki i gram to w pewnym momencie dość wyraźnie słychać zacinanie się dźwięku ... coś w rodzaju zgrzytania ... myślę ze to może mięć jakiś związek z dyskiem ale nie jestem pewien .. dość mam już chodzenia z pctem do serwisu i mam nadzieje ze da się to naprawi jakimś "domowym" sposobem. Jeśli potrzebne będą jakieś istotne informacje to proszę pytać. z Góry dziękuje za pomoc i mam nadzieje ze jest to uleczalne ..


----------------

Proszę dostosuj się do 7 punktu Regulaminu:

Kod: Zaznacz cały

7. Na forum używamy polskiej pisowni, uwzględniając stosowanie polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż, ź, ł, ę, ś, ó). Zdania powinny być wolne od błędów ortograficznych, zawierać odpowiednią formę stylistyczną i składniową, nie zapominając o znakach przestankowych.

me@djohnsc
Ostatnio zmieniony 18 mar 2009, 17:57 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Komputer sie zawiesza i dzwieki sie zacinaja

Post18 mar 2009, 17:55

Z programu Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników podaj odczyt z czujników (w programie Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników).

Dysk raczej nie, ale wklej SMART: viewtopic.php?f=22&t=30
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Komputer sie zawiesza i dzwieki sie zacinaja

Post18 mar 2009, 17:55

Odinstaluj sterowniki karty dźwiękowej i zainstaluj je ponownie.

LogiC-34

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2009, 17:46

Komputer się zawiesza i dźwięki się zacinają

Post23 mar 2009, 18:29

cosik_ktosik mógłbyś mi to wytłumaczyć od początku bo ja nie bardzo się na tym znam .. ściągnąłem Everest Ultimate i HD tune to sprawdzenia S.M.A.R.T i co teraz??

Proszę dostosuj się do 7 punktu Regulaminu:

Kod: Zaznacz cały

7. Na forum używamy polskiej pisowni, uwzględniając stosowanie polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż, ź, ł, ę, ś, ó). Zdania powinny być wolne od błędów ortograficznych, zawierać odpowiednią formę stylistyczną i składniową, nie zapominając o znakach przestankowych.

me@djohnsc
Ostatnio zmieniony 23 mar 2009, 18:31 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem pisownię

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Komputer się zawiesza i dźwięki się zacinają

Post23 mar 2009, 18:36

W Evereście klikasz i rozwijasz kolejno komputer i czujnik.
Jak na tym zrzucie: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Tam klikasz prawym przyciskiem w puste pole i wybierasz Kopiuj. Tu na forum wciskasz Ctrl+V w oknie pisania posta i wysyłasz nam.

A w HDTune: viewtopic.php?f=22&t=512
Klikasz jak na fotce i także wklejasz Ctrl+V
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

LogiC-34

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2009, 17:46

Komputer się zawiesza i dźwięki się zacinają

Post26 mar 2009, 18:55

Słuchaj.. miałem to właśnie zrobić kiedy stwierdziłem ze zobaczę czy wszystkie sterowniki są poprawnie zainstalowane i mam błąd z Kontrolerem magistrali zarządzania systemem. Być może to jest powód spowolnienia pracy mojego pc?. jak myślicie??

////Post2////

nie wiem Tylko gdzie mogę znaleźć sterowniki do mojej płyty głównej a jest to MSI MS-7267 . Jeśli ktoś znajdzie sterowniki w internecie to piszcie
Ostatnio zmieniony 26 mar 2009, 18:59 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem posty

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Komputer się zawiesza i dźwięki się zacinają

Post26 mar 2009, 19:21

LogiC-34, najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver KB888111.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

W razie problemów z instalacją sterownika do karty dźwiękowej przeczytaj -> ten artykuł.

forty61

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2018, 13:18

Komputer się zawiesza i dźwięki się zacinają

Post01 maja 2018, 13:37

PC hp a6310 lubi się zawieszac, na monitorze pozostaje zawieszony obraz,a z kompa wydobywa sie trzeszczący odgłos
tu HWMonitor

Obrazek



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości