Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Manheim666

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2021, 10:50

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post13 sie 2021, 10:54

Witam mam ogólnie problem z komputerem.Od jakiegoś czasu,daje się we znaki że po prostu podczas pracy wibruje coś w środku,wyłącza się i niebieski ekran .Właśnie teraz patrzę na temperatury procesora i okazuje się że to aż 80 *C! . Myślę że to przez przegrzewanie się temperatury procesora.Proszę o pomoc ,bo to upierdliwe gdy się wyłącza prawie co chwilę :/

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post13 sie 2021, 13:59

Dokładnie podaj, jaki to komputer. Zwykle rezonuje silnie zasilacz z powodu luzu, albo powodu wentylatora. W zależności, jaki to zasilacz - podaj model - może robić wstrząsy, które szkodzą procesorowi, czy grafice. Zakładam się o to, że drgania poluzowały wszystkie wpięcia w komputerze.
Są sposoby na usztywnienie zasilacza, czy wymianę wentylatora. No i wszystko będzie musiało być podociskane, od pamięci, do każdego wpięcia kabli i innych przewodów
No to chwal się, co tam masz dokładnie - zasilacz, jaki to komputer...
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Manheim666

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2021, 10:50

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post13 sie 2021, 14:29

Komputer to
WINDOWS 7
Amd Radeon R7 370
Intel core i5-2500k
zasilacz stealthxstream2 600 W
Dzieki za odpowiedź, czekam na dalsze :). Powiem szczerze, że pare razy koplem w komputer, ale niechcacy, a nie bez zlosci. Mozliwe, ze tak jak ty mowisz, ze sa poluzowane wpięcia. Dzisiaj rozbiore kompa, i zobacze co się dzieje

------Połączono posty------

Nikt chętny do pomocy?.Teraz coś odkryłem,odłączył mi się kabel od monitora i w tym samym czasie komputer.Ale bez żadnego wibrowania.Może coś połączonego z monitorem nie tak?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post13 sie 2021, 19:25

Zależy, na jaką kartę ustawiony monitor. Gdyby problem z radeonem, to przestawić na Grafika HD Intel® 3000.
Zasilacz jedynie mógłby mieć luzy i rezonować. Temperatura wskazuje na problem z radeonem. Tam też może wystąpić efekt zacierania się wentylatora i wibracje. Przyjrzyj się temu, obsłuchaj dobrze.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Manheim666

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2021, 10:50

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post13 sie 2021, 19:35

Ok dzięki Gedo.Postaram się coś zrobić,mi się wydaje że to problem z temperaturą lub z zasilaczem .
Zintegrowanej karty raczej nie mam,więc nic z tego na przedstawienie na grafikę.
Więc spróbuje coś z chłodzeniem i coś tam zobaczę w środku.Dam znać jak coś zrobię :)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
niby granica to 85*C więc może nie procesor.a zasilacz lub w środku coś się poluzowało

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post13 sie 2021, 21:06

Podałeś procesor z grafiką zintegrowaną
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Manheim666

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2021, 10:50

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post13 sie 2021, 22:24

Rzeczywiście jest tam zintegrowana. Sory nie znam się na komputerach. Ale myślę ze to nie procesor, tylko cos w srodku się stalo. Albo stawiam na zasilacz.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post13 sie 2021, 23:19

Zasilacz markowy, Raczej grafika. Przetestuj tym programem. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jak grafika dedykowana zaje-chana, to trzeba przełączyć na integrę. Poradnik od asusa Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Manheim666

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2021, 10:50

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post14 sie 2021, 12:48

Ok pobrałem i zainstalowałem .Teraz jak przełączyć na tą kartę ? .Szukałem wszędzie nie mogę znaleźć żadnych opcji by to zrobić :/

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post14 sie 2021, 19:11

Nie wiem, co pobrałeś, ale domyślam się, że sterownik do karty zintegrowanej. Przełącza się karty w biosie, ale to trzeba poradniki znaleźć w internecie. Gdyby wszystko nagle sprawne było, to czekałoby Cię wyjęcie karty dedykowanej. Też poradników jest pełno. Jet też dużo kart używanych i nowych, gdybyś miał potrzebę pograć w wymagające gry. Wiele trzeba się nauczyć i ogarnąć.
Pozdrawiam serdecznie.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Manheim666

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2021, 10:50

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post14 sie 2021, 19:28

Dzięki za pomoc.Gram w retro gry raczej,nowych jakoś nie ruszam :) .w menedżerze mam intel (R) HD Graphics
po zainstalowaniu Intel VGA..ale nie wiem jak przełączyć na tą drugą kartę właśnie,poszukam na internecie dzięki za pomoc

------Połączono posty------

Wiem że jestem nadgorliwy,ale może byś mi napisał.Jak to zrobić,bo na internecie jest poradników wiele,ale nie znalazłem konkretnego do mojej karty graficznej :/ .Prosiłbym ci o tą jedną rzecz.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post14 sie 2021, 23:37

To raczej sprawa, której nie podałeś, zwłaszcza dokładna nazwa płyty. Bo bios zależy od płyty. Ja bym próbował wymontowania grafikę radeon, potem wyjął baterię CMOS na jakie 8 minut, Reset biosu być może spowodować poprawne włączenie zintegrowanej grafiki. W razie niepowodzenia pytać w google, jak włączyć grafikę zintegrowaną w konkretnym bios.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Manheim666

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2021, 10:50

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post18 sie 2021, 16:05

Wydaje mi się że to zasilacz.. .
Trochę poruszałem i od 14:00 się nie wyłącza :) . Ale zobaczymy dalej temperatury w normie 87*C

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post19 sie 2021, 10:00

To chyba proste tłumaczenie - temperatury generuje albo zasilacz, albo grafika. O ile zasilacz można sprawdzić, otwartą dłonią, czy mocno wieje, o tyle grafikę trzeba testować jakimś programem
Co do zasilacza - jak daje się poruszać, to już doopa. Ma być na sztywno i to siłowo przykręcony metodą siła razy gwałt. Jedynie, żeby obudowa nie rezonowała, można wymyślić kliknki z twardej gumy flekowej na przykład. Tak szerokie na 2 cm, grube na 2 milimetry i skosem ścięte do zera. Tak usztywniałem zasilacz w budzie optiplex 780. Grubsze podkładki mogłyby zdeformować blachę obudowy.
Pomyśl, posprawdzaj, bo przecież obudowa musi się zamknąć.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Komputer wibruje po czym niebieski ekran

Post19 sie 2021, 19:29

Ogarnij temperatury, piszesz że procesor ma 80 a czasem i 87 stopni a to już taka górna granica dla tego procka, dodatkowo jeśli to są temperatury w spoczynku to tym bardziej w stresie może osiągać koło 100 i wtedy zabezpieczenia będą ci resetować pc, pewnie pasty dawno nie wymieniałeś więc w miarę możliwości mógłbyś to zrobić lub chociaż wyczyść chłodzenie procesora.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości