komunikat o uszkodzeniu system 32\hall.dll.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
makpr

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 gru 2008, 18:11

komunikat o uszkodzeniu system 32\hall.dll.

Post29 gru 2008, 18:50

Mam nowy problem. Próbowałem sformatować partycję C, jednak w całości się nie udawało (nie pozostało 10 GB) i zdecydowałem się zainstalować Windowsa na partycji E, załadowałem programy, wszystko działało świetnie, ale wskutek zmęczenia popełniłem błąd (tak mi się wydaje?): wstawiłem boota nie poprawiając nazwy partycji z C na E. W międzyczasie instalował się programik i wyrzucił polecenie zrestartuj. Po uruchomieniu komp pojawił się komunikat:

"Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: <katalog główny Windows>\system 32\hall.dll. Zainstaluj ponownie kopię tego pliku".

Próba uruchomienia z płyty startowej bez powodzenia (płyta nie startuje). Nie utworzyłem wcześniej odzyskiwania danych.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

komunikat o uszkodzeniu system 32\hall.dll.

Post29 gru 2008, 19:11

Uruchom konsolę odzyskiwania systemu -> instrukcja.
Wpisz:
bootcfg /rebuild

bootcfg(spacja)/rebuild

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

komunikat o uszkodzeniu system 32\hall.dll.

Post29 gru 2008, 19:12

Aby wystartować z płyty instalacyjnej, wejdź do Biosu i w oknie Advanced Bios Settings przełącz First Boot Device na CD/DVD.

Dysk w razie czego możesz spróbować sformatować i podzielić programem GParted: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Instrukcja: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Możesz także spróbować odzyskiwać wszystko.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Na początek wpisz:
fixmbr
fixboot
i spróbuj ponownie uruchomić komputer.

Jak nie pójdzie.
Wpisz MAP ARC
zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Następnie wpisz:
expand X:\i386\hal.dl_ C:\Windows\system32\
a jak nie działa
expand X:\i386\hal.dl_ C:\Windows\system32\hal.dll

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows\... jest spacja
expand<spacja>X:\i386\hal.dl_<spacja>C:\WINDOWS\System32\


//EDIT
Autor stwierdził, że po tym jak instalacja ruszyła, spróbuje na nowo zainstalować system.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości