Konfiguracja narzędzia Przywracanie systemu

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Konfiguracja narzędzia Przywracanie systemu

Post29 wrz 2012, 19:34

Witam. Chciałbym poruszyć problem, który właściwie nie jest problemem tylko taką wątpliwością. Rzecz dotyczy narzędzia Przywracanie systemu w Windows XP Pro. A dokładniej jego kalendarza.
W kalendarzu tym są dwie tabele: miesięcy i utworzonych punktów przywracania.
I teraz w tej tabeli miesięcy są (o ile utworzone, ale z reguły są), punkty przywracania. W drugiej tabeli można przełączać się pomiędzy punktami przywracania i je wybierać. Są tam strzałki w przód >, i wstecz < i działają tam, ale tylko w ramach bieżącego miesiąca.
Ale już w tej tabeli miesięcy, o dziwo mimo obecności również tych strzałek, po ich kliknięciu nie można się ani cofnąć do poprzedniego m-ca, ani też co oczywiste, ale po cofnięciu również przełączyć do przodu.
Jest to tym dziwniejsze, że w opcji pomocy czytam, że aby wyświetlić inny miesiąc, muszę kliknąć tę strzałkę. Ale przecież nie działa.

I pytanie: czy da się to jakoś tak ustawić, zmienić by można było także włączyć poprzednie miesiące i sprawdzić stare punkty kontrolne, czy też jest to w ogóle niemożliwe ?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Konfiguracja narzędzia Przywracanie systemu

Post29 wrz 2012, 20:34

Dla punktów przywracania jest zarezerwowane określone miejsce na dysku, jeśli się wyczerpie najstarszy punkt jest usuwany, a w jego miejsce wchodzi nowy. Zasadnicze pytanie, ile przydzieliłeś wolnej przestrzeni pod punkty przywracania i ile obecnie zajmuje repozytorium. Jeśli nie ma punktów sięgających wstecz do zeszłego miesiąca możliwość nawigacji będzie zablokowana.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Konfiguracja narzędzia Przywracanie systemu

Post29 wrz 2012, 21:13

Tak, coś w tym musi być co mówisz. ponieważ ja o ile dobrze pamiętam bo było to już dość dawno temu, dało się u mnie kiedyś cofnąć do poprzednich miesięcy i punktów. Także coś w tym musi być i blokować to, tylko na razie nie wiem co.

Sprawdziłem to w Panelu sterowania > System > Przywracanie systemu > w obszarze Ustawienia dysku zarówno dla dysku C:\ jak i D:\ mam na max czyli u mnie po 12 % każdego z dysków.
Dla C:\ 12% czyli u mnie 2,4 GB. Tymczasem dostępne w tej chwili wolne miejsce na tym dysku to ok. 1,5 GB.
Tylko jest jeszcze jeden szczegół: otóż ja dość często czyszczę dysk systemowy ze zbędnych plików - także ilość ta jest wtedy wyższa niż 2,4 GB, ale oczywiście stopniowo się kurczy.

Poza tym opcję Włącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach mam odznaczoną. To niewłaściwie.
Czy powinienem ją zaznaczyć ?

Dodam, że nie pamiętam bym ostatnio coś tam zmieniał w tych opcjach.

Natomiast jeszcze chcę dodać, że zwiększałem niedawno rozmiar pliku pamięci wirtualnej i nie wiem czy nie jest on ustawiony tak jak trzeba, co może się przyczyniać do tego.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Konfiguracja narzędzia Przywracanie systemu

Post29 wrz 2012, 22:36

Poza tym opcję Włącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach mam odznaczoną. To niewłaściwie.
Czy powinienem ją zaznaczyć ?

Nie trzeba

Natomiast jeszcze chcę dodać, że zwiększałem niedawno rozmiar pliku pamięci wirtualnej i nie wiem czy nie jest on ustawiony tak jak trzeba, co może się przyczyniać do tego.

A ile Masz ramu i ile pamięci wirtualnej.

Co do samego przywracania, trochę mało miejsca, aby zwiększać przydział.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
manitu

Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:23

Konfiguracja narzędzia Przywracanie systemu

Post30 wrz 2012, 21:47

Mam 512 MB RAM-u, a plik pamięci min 1280 MB, a max 1408 MB dla dysku C:\. Tak ustawiłem kiedyś w oparciu o pewien harmonogram tutaj na HotFix, tym samym zwiększając ten rozmiar.

Czyli powinienem zwiększyć ilość wolnego miejsca na partycji C:\, tak ?
To ile powinno być przynajmniej tego wolnego na 21 GB dysku ?
Bo to, że przydział dla dysków jest na maksimum nie ma tutaj znaczenia ? Zresztą już i tak bardziej się nie da zwiększyć. Chyba, że przeciwnie trzeba nieco zmniejszyć ten przydział ?

Edit: a więc zwiększyłem wolne miejsce na dysku C:\ do ok. 4 GB, lecz w Przywracaniu systemu nadal nie mogę przełączać się do wcześniejszych miesięcy i punktów kontrolnych.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 21 gości