Kursor myszki sam się porusza

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
crash5454

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2013, 20:14

Kursor myszki sam się porusza

Post02 sty 2014, 11:41

Witam,
Mam taki problem, że kursor myszki sam się porusza. Szukałem w internecie znalazłem parę możliwości (wirus, trojan, itd). Próbowałem z tym jakiś walczyć czy to NIS-em czy innymi programami antywirusowych oraz sprawdzałem rejestr ccleaner-em, nic. W końcu natrafiłem na taki post na forum:

Kiedy Ci sie to bedzie dziac, sprawdz w netstat wszystkie aktywne polaczenia. Jesli jestes w LANie, patrz po lakalnych IP, moze Ci sie ktos wbil po lokalu; z kolei jak nie jestes za NATem wylacz wszystkie programy ktore moga korzystac z neta i sprawdz kto sie z Toba laczy. Jak znajdziesz jakies podejrzane polaczenie polecam przeskanowac porty i pozniej sprobowac sie na niego zalogowac (wiekszosc wirusow przy polaczeniu telnetem wywala banner, albo chociaz "wpisz haslo"). W ten sposob mozesz sie dowiedziec..

Podejrzewam, że to może być z tym związane. Wczoraj odłączyłem internet od komputera i przez dwie godziny nic się nie działo, jak tylko podłączyłem to od razu zaczęła się ruszać. Proszę o pomoc, jak mam się tego pozbyć??

Mój komputer:
Laptop HP dv7
System Windows 7 Ultimate

Opis tego ruszania się:
zazwyczaj ucieka w górny lewy róg, dzieje się tak co paręnaście minut a, zdarza się że w ogóle przez cały dzień nic się nied zieje

zdjęcia procesów
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Kursor myszki sam się porusza

Post02 sty 2014, 13:19

Problem występuje na touchpadzie czy zewnętrznej myszce :?:
Tu jest różnica...
W Menedżerze urządzeń nie masz żadnych żółtych wykrzykników lub znaków zapytania ?
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Tydzień temu miałem podobny problem na komputerze stacjonarnym, skanowałem komputer różnymi programami itd.
Myślałem również że oprócz wirusa może być jeszcze problem z zasilaczem (występują podobne problemy)
ponieważ mam stary siedmioletni komputer.
Ale ta moja myszka jest jeszcze starsza więc przypomniało mi się że mam jeszcze drugą taką samą w szufladzie.
Podłączyłem i jak na razie brak problemów.
Sprawdź na innej myszce (może być również USB) a jeżeli nie masz to pożycz na chwilkę...

Nie pomoże to:

przeskanuj komputer programem Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zaktualizuj bazę wirusów.
Pełne skanowanie
(nie instaluj wersji PRO tylko Freeware)
W razie wykrycia infekcji usuń zainfekowane pliki.
Usuń zarażone pliki z kwarantanny.
Po skanowaniu wrzuć z niego raport na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Wrzuć wymagane logi

Obowiązkowe logi:
OTL.txt i Extras.txt --> http://www.hotfix.pl/obsluga-programu-otl-a143.htm
TDSSKiller --> http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi ... r-a341.htm

Logi/raporty wklejasz na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
a na forum podajesz tylko linki do nich.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

crash5454

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2013, 20:14

Kursor myszki sam się porusza

Post02 sty 2014, 15:07

Problem jest na kompie ( odłączyłem myszkę i wyłączyłem touchpada, dalej się ruszało).
Już ściągam program i zaraz nim będę skanował

Diksy

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:10

Kursor myszki sam się porusza

Post15 mar 2021, 13:12

Jeśli niespodziewanie kursor zaczyna sam się przemieszczać, z pewnością system został zainfekowany i przejęty. W co bardziej bezczelnych malware potrafi on nawet klikać na wybrane aplikacje, powodując ich uruchomienie.
Wiem to bo sam mialem ten problem i ponownie zainstalowałem antywirusa (avasta).
Pomogło

------Połączono posty------

Jeśli niespodziewanie kursor zaczyna sam się przemieszczać, z pewnością system został zainfekowany i przejęty. W co bardziej bezczelnych malware potrafi on nawet klikać na wybrane aplikacje, powodując ich uruchomienie.
Wiem to bo sam mialem ten problem i ponownie zainstalowałem antywirusa (avasta).
Pomogło

jankos1411

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2023, 01:21

Kursor myszki sam się porusza

Post25 gru 2023, 20:55

Wskaźnik myszy sam mi sie porusza. Ucieka w lewy górny róg. Wirus to na pewno nie jest, bo przed chwilą zainstalowałem czystego Windowsa 10. Poza tym nawet w trybie instalacji systemu, jak myszka była odłączona, to wskaźnik też sie przesuwał. Juz nie wiem, co robić.

Waldek3

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2024, 13:22

Kursor myszki sam się porusza

Post19 sty 2024, 14:16

Jeśli wskaźnik myszy porusza się samoczynnie, nawet po zainstalowaniu czystego systemu Windows 10 i w trybie instalacji systemu, to problem może mieć swoje źródło w kilku różnych kwestiach. Oto kilka możliwych przyczyn i rozwiązań:

Sprawdź myszkę:

Upewnij się, że mysz jest sprawna. Podłącz inną mysz i zobacz, czy problem nadal występuje. Jeśli korzystasz z myszy na podczerwień, sprawdź, czy nie ma przeszkód w zasięgu.
Sterowniki myszy:

Sprawdź, czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki myszy. Możesz pobrać je ze strony producenta myszy.
Zakłócenia elektromagnetyczne:

Spróbuj używać myszy w innej lokalizacji, z dala od potencjalnych źródeł zakłóceń elektromagnetycznych, takich jak inne urządzenia elektroniczne.
Port USB:

Spróbuj podłączyć mysz do innego portu USB na komputerze. Może być problem z konkretnym portem.
Sprawdź urządzenia w menedżerze urządzeń:

W menedżerze urządzeń sprawdź, czy nie ma konfliktów lub problemów z jakimikolwiek urządzeniami.
Oprogramowanie antywirusowe:

Upewnij się, że oprogramowanie antywirusowe nie powoduje tego problemu. Czasami zaawansowane funkcje ochrony mogą powodować konflikty z myszą.
Sprawdź ustawienia myszy:

Wejdź do "Panelu sterowania" > "Mysz" i sprawdź ustawienia, zwłaszcza te dotyczące czułości i filtrów ruchu.
Aktualizacja BIOS:

Sprawdź, czy masz zainstalowaną najnowszą wersję BIOS dla swojego komputera.
Usługi zdalnego pulpitu:

Wyłącz wszystkie usługi zdalnego pulpitu, ponieważ mogą one powodować ruch myszy w sposób niezamierzony.
Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie przyniesie efektu, problem może wynikać z wadliwego sprzętu w komputerze. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z profesjonalistą lub serwisem komputerowym.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości