Mam problem z zintegrowaną kartą audio na płycie P5VDC-TVM S

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Emil_86

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:01

Mam problem z zintegrowaną kartą audio na płycie P5VDC-TVM S

Post05 mar 2009, 20:05

Mam taki problem, posiadam płytę główną Asus P5VDC-TVM SE/S , i na tej płycie zintegrowana jest karta audio, a problem tkwi w tym że po podłączeniu pod zielone gniazdo ustawione na wyjście liniowe głośników , owe głośniki pracują cicho i trzeszczą... Może wie ktoś czego to jest przyczyna? (Głośniki na pewno są dobre, i jeśli ustawie niebieskie gniazdo na głośnik tylny wtedy jest dźwięk ok ale tylko gdy słucham muzyki i oglądam filmy poza tym nic innego nie przekazuje ....)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Mam problem z zintegrowaną kartą audio na płycie P5VDC-TVM S

Post05 mar 2009, 20:17

Zainstaluj najpierw ten sterownik dźwięku, a następnie ten sterownik dźwięku
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Emil_86

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:01

Mam problem z zintegrowaną kartą audio na płycie P5VDC-TVM S

Post05 mar 2009, 22:26

Niestety bez zmian, nic się nie zmienia nawet gdy zmieniam konfiguracje tego gniazda, poza tym już robiłem formata... i nic.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Mam problem z zintegrowaną kartą audio na płycie P5VDC-TVM S

Post05 mar 2009, 22:52

Emil_86, sprawdź w Menadżerze Urządzeń czy nie ma tam jakichś żółtych wykrzykników bądź znaków zapytania.

Wejdź w:
Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek AC'97). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Jeżeli nadal nie będzie zmian, to pokręć wtyczką głośników w gnieździe karty dźwiękowej.
Ewentualnie, przy wyłączonym komputerze wyjmij wtyczkę z gniazda i włóż ponownie.

Dla sprawdzenia podłącz słuchawki do gniazda głośników i sprawdź czy dzieje się to samo.

Emil_86

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:01

Mam problem z zintegrowaną kartą audio na płycie P5VDC-TVM S

Post05 mar 2009, 23:26

To już dawno sprawdzałem...

Post2

Chyba już wiem co jest nie tak , jak mam kompa wyłączonego a podłączone głośniki i dotykam palcem na jeden "*****" na karcie audio to te głośniki trzeszczą , pewnie się zjarał. A stało się to chyba wtedy gdy podłączałem kabel od wieży...:/ Więc pytanie jak sprawdzić czy na pewno przez to podłączenie tego kabla od wieży się to stało ? bo jak wymienię płytę główną na nową żebym nie zrobił tego samego błędu...

Post3


ale z drugiej strony pod innym wejściem działa bez zarzutu



-----------------------------

Proszę, nie pisz post pod postem, używaj opcji Obrazek
me@djohnsc
Ostatnio zmieniony 06 mar 2009, 18:50 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączyłem posty

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Mam problem z zintegrowaną kartą audio na płycie P5VDC-TVM S

Post06 mar 2009, 22:17

System można łatwo wykluczyć, poprzez uruchomienie komputera z linuksa live-cd np knoppixa. Jeżeli tam sytuacja się powtórzy, to uszkodzenie jest sprzętowe.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości