nie dochodzą niektóre maile

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
pinokio

Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 15 lis 2012, 12:10

nie dochodzą niektóre maile

Post17 sie 2021, 16:05

siemka,do niektórych odbiorców nie dochodzą ode mnie maile.i np bywa tak że do jednej osoby dochodzą wszystkie ode mnie ,a do innej nie dochodzi żadna.i niestety nigdy nie wiem czy akurat do konkretnego adresata dochodzą moje maile.czasem dopiero po kilku tygodniach dowiaduję się że żadna moja wiadomość nie dotarła.mam skrzynkę na Onecie.

------Połączono posty------

dziękuję za wyczerpujące sugestie

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

nie dochodzą niektóre maile

Post20 sie 2021, 19:52

Bo dzisiejsze systemy pocztowe blokują np załączniki, próba wysłania pliku wykonywalnego, dokumentu ze skryptem będzie zablokowana przez systemy bezpieczeństwa. Najczęściej to jest przyczyną. Inną jest jak odbiorca ma przestarzały serwer poczty, wtedy on nie jest w stanie odpowiednio zinterpretować nagłówków wiadomości i je nie dostarczyć, gdyż źle rozpoznaje chociażby nazwę skrzynki odbiorczej. Ostatnia kwestia to zakazane frazy, wtedy działają filtry antyspamowe.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

pinokio

Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 15 lis 2012, 12:10

nie dochodzą niektóre maile

Post21 sie 2021, 15:35

co można w tej sytuacji poradzić?jest to bardzo uciążliwa sytuacja bo np nie doszły bardzo ważne maile do różnych urzędów,między innymi do sądu.a dowiadywałem sie o tym czasem dopiero po kilku tygodniach/miesiącach.
ogólnie dziwna sytuacja bo gdy ktoś włamał mi się na konto EA ,i z pomocy technicznej wysyłali mi maile do zresetowania hasła,żaden od nich do mnie nie dochodził.czy to na skrzynkę Onet czy Gmail.po prostu nic.wygląda jakby to u mnie był jakiś problem?
a czy może to być wina np mojego dostawcy internetowego?bo jak miałem neta z innej sieci to nie przypominam sobie żeby maile nie dochodziły,no ale nie jestem pewien na 100%.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

nie dochodzą niektóre maile

Post22 sie 2021, 11:16

Do sądu? Nie wiem czy takie coś się tam wysyła mailem a nie profilem zaufanym.

Przede wszystkim, musisz określić dwie rzeczy:
- jaki system poczty używasz czy to Twój czy korzystasz z czegoś ogólnie dostępnego. Przykładowo dovecot-pop3d, sendmail i podobne to starocie i po prostu tak mają. Okropnie gubią. Trzeba aktualizować sobie soft na własnym serwerze do czegoś nowego.
- czy były tam załączniki i jakie, musisz zobaczyć jaki typ załączników jest blokowany.

Pozdrawiam
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

pinokio

Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 15 lis 2012, 12:10

nie dochodzą niektóre maile

Post22 sie 2021, 15:10

nie było żadnych załączników.
tak,normalnie do sądu wysłałem kilka maili,żaden nie doszedł.kolega w moim imieniu wysłał ze swojej skrzynki i i doszedł od razu.więc problem musi być u mnie.
konto mam na Onet.może w ustawieniach jest jakaś blokada włączona?albo program antywirusowy może nie przepuszcza?
prosiłbym o pomoc bo wiele ważnych maili ode mnie nie dochodzi i później mnożą się problemy :sciana:
zapytam jeszcze raz,czy może problem leżeć po stronie dostawcy internetu.
dodam jeszcze że to nie jest tak że raz mail dojdzie a raz nie.albo do konkretnego odbiorcy dochodzą wszystkie wiadomości ode mnie,albo żadna.
przebywam w Wielkiej Brytanii i mam poczte email załóżoną na Polskę.może tu tkwi problem?może nie dochodzą tu do adresatów ze względu na jakieś zabezpieczenia?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

nie dochodzą niektóre maile

Post22 sie 2021, 16:51

Ja 12 lat temu pogoniłem pocztę onetu, bo albo spam, albo ginęły maile. Założyłem 3 konta gmail - jedno publiczne, drugie ściśle prywatne, trzecie dla żony. Do tej pory gmail nie zawiódł.
Na próbę założyłem konto prontomail i tak samo nigdy się nie zawiodłem od 5 lat.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

pinokio

Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 15 lis 2012, 12:10

nie dochodzą niektóre maile

Post22 sie 2021, 17:28

no właśnie na próbę wysłałem pustego maila z konta Gmail do urzędu i po chwili dostałem maila zwrotnego,czyli z konta gmail doszło.a z konta Onet do tego samego urzędu nie doszedł żaden.chyba czas już też się przerzucić.nie będę dłużej kombinował.dzięki wam za porady i sugestie

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

nie dochodzą niektóre maile

Post22 sie 2021, 18:18

Tak to czasami jest. Nie wiem jak onet bo np wp ma też konto płatne, może i na onecie wtedy jest support.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości