Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit.

Post19 mar 2014, 12:39

Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit. Pobrałam jej instalkę z dwóch źródeł, z DP i Softpedia. Jej wersję 32-bit dało się zainstalować bez problemu.

Przedtem odinstalowałam obie Javy 32- i 64-bit i posprzątałam w rejestrze.

Jak odpalam instalkę Java JRE 64-bit, to instalacja dochodzi prawie do końca, a potem pojawia się info, że Wizard nie mógł kontynuować.

Oto log z nieudanej instalacji:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jak to naprawić?

Z jakiego innego źródła mogę ściągnąć Java JRE 8 64-bit? :mrgreen:

Edit:

Inne info o błędzie:

Kod: Zaznacz cały

[_WinMain@16] Wed Mar 19 10:58:15 2014: JAUREG START
[_WinMain@16] Wed Mar 19 10:58:15 2014: unregister jre
[?AUUninstall@@YAXPAVlogger@@@Z] Wed Mar 19 10:58:15 2014: finish waiting for mutex 0
[?AUUninstall@@YAXPAVlogger@@@Z] Wed Mar 19 10:58:15 2014: fail to create msiexec
proccess 18
[_WinMain@16] Wed Mar 19 10:58:15 2014: JAUREG END
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit.

Post19 mar 2014, 14:23

Witam. Jak nie używasz 64-bitowej wersji przeglądarki to nie musisz instalować Java JRE 8 64-bit . I jeszcze jedno ----
" Java 8 JRE Developer Preview Release to najnowszy, darmowy dodatek do 64-bitowych systemów Windows. Zawiera zestaw niezbędnych komponentów, które pozwalają na uruchamianie większości stron internetowych i mniejszych aplikacji systemu Windows. Należy jednak pamiętać, że nie jest to finalna wersja pakietu. "
To chyba też dotyczy wersji 32 bit . Na oficjalnej stronie dostępna jest Java 7 .

Kod: Zaznacz cały

https://www.java.com/pl/download/
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
Seler

Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 26 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: Trójmiasto

Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit.

Post19 mar 2014, 21:05

Może wymagania sprzętowe nie są spełnione? To chyba dość wieelka aktualizacja (bynajmniej tak piszą, że wydaje się mega innowacyjna).
Czekaj lepiej na oficjalną wersję ze strony Javy. Nic nie zastąpi 100% autentycznej instalki u źródła :)
,,Dum Spiro, Spero''
Dopóki oddycham, nie tracę nadziei

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit.

Post20 kwie 2014, 00:40

Więc tak, leon1956, nie przypuszczałam, że na DP i Softpedia umożliwią pobranie niestabilnej wersji Javy, nie informując o tym.

Jej wersja 8 JRE 32- bit dała się zainstalować bez problemu... Nie udało mi się natomiast zainstalować jej wersji 64- bit, ani potem jej wersji poprzedniej.

No i zdecydowałam się przywrócić system, do stanu nim odinstalowałam obie Javy, jedna po drugiej.

Aha, przeważnie używam Firefox stabilnego 32-bit, czasem używam Pale Moon 64-bit, oraz Firefox Nightly 64-bit (portable). Mam też w systemie Cyberfox portable (64-bit), który ma oddzielny profil. (W przeciwieństwie do Waterfox, za którym z tego powodu zbytnio nie przepadam.)

Więc instalowanie Javy 32- i 64-bit ma w moim przypadku sens.

Seler, co do wymagań sprzętowych, to po prostu coś się zepsuło... Po tym wszystkim nie mogłam zainstalować Java 7 update 51 64-bit... A przecież mam system Windows 7 64-bit.

Jednak masz rację, poczekam na oficjalną wersję Javy.

-- 20 kwi 2014, o 00:38 --

Ukazała się Java 7 update 55. No i jej wersja 32-bit, zainstalowała się bez problemu. Natomiast instalacja jej wersji 64-bit się nie udaje.

Więc zdecydowałam, że na razie nie będę aktualizować Javy 64-bit.

Jak rozwiązać problem z aktualizacją Javy? :mrgreen:

I czy muszę ją koniecznie aktualizować, skoro są z nią problemy? Czy to ma jakiś istotny wpływ na bezpieczeństwo mojego komputera?
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit.

Post20 kwie 2014, 11:20

Nie ma na razie zagrożeń, więc poczekaj na nową aktualizację, może coś sknocili.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit. Rozwiązanie.

Post16 kwie 2015, 09:49

stukot pisze: Jak rozwiązać problem z aktualizacją Javy? :mrgreen:

I czy muszę ją koniecznie aktualizować, skoro są z nią problemy? Czy to ma jakiś istotny wpływ na bezpieczeństwo mojego komputera?


Więc wczoraj ściągnęłam instalkę Java 8 update 45 offline i zdecydowałam, że spróbuję ją zaktualizować. Tylko, że zrobiłam inaczej niż wcześniej, bo nie odinstalowałam Javy 64-bitowej i nie posprzątałam po tym w rejestrze. W każdym razie tym razem Java 64-bitowa się poprawnie zainstalowała, a potem pojawił się komunikat, że wykryto nieaktualną Javę oraz zapytanie, czy ją odinstalować. Zdecydowałam się odinstalować obie wsteczne Javy, a potem bez problemu zainstalowałam też i jej wersję 32-bitową.

Czyli czasem zamiast odinstalowywać poprzednią wersję Javy, zwłaszcza problematycznej 64-bitowej, w każdym razie w moim przypadku, nie należy jej odinstalowywać, tylko normalnie uruchomić jej instalkę, mając nadzieję, że wszystko się uda.

Co do bezpieczeństwa, to raczej należy mieć aktualne oprogramowanie, także i Javę, pomimo że wtyczki Javy są uruchamiane dopiero wtedy, gdy na to zezwolimy, zwłaszcza w Firefox.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit.

Post16 kwie 2015, 12:04

Mam avasta i ostatnio kilka razy dla sprawdzenia
aktualizowałem Javę oraz inne programy z jego opcji Software Updater.
(dzisiaj również)
Zaktualizowała się bez problemów na Windows 7 oraz Windows XP (32 bit):

Obrazek

Po aktualizacji wyłączyłem Software Updater ponieważ jest wolniejsze uruchamianie
komputera oraz spowolnienie łącza:

Obrazek

Po każdej zmianie należy ponownie uruchomić komputer...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit.

Post18 gru 2015, 12:36

Więc, od niedawna na moim kompie też mam Avast, ale nie zainstalowałam w nim zbędnych według mnie modułów, uwzględniając Software Updater, bo od sprawdzania aktualności programów mam Secunię.

Fakt, nie jest idealna, wyświetla czerwoną ikonkę, tylko jak jeden program jest nieaktualny i jak ją się otwiera, to się niemiłosiernie wiesza, ale jest w miarę dobra, bo potrafi mi np. wskazać, że portable Waterfox jest nieaktualny.

Alternatywą dla Secunii wydaje się być SUMO, on widzi więcej zainstalowanych programów, oraz te portable, ale nie zamierzam go instalować. Czasem będę używać jego wersji portable.

A w Avast podoba mi się to, że można wybrać komponenty, które chce się zainstalować. Ja np. w nim nie zainstalowałam osłony poczty, bo wiem, że blokowałaby odbieranie maili w Mozilli Thunderbird i to pomimo zmiany ustawień.

W każdym razie cieszę się, że od wczoraj mam aktualną Javę 64-bitową. I teraz, jak będę ją aktualizować, to nie będę jej usuwać, tylko będę liczyć na to, że jej instalacja znów się powiedzie, a potem pojawi się pytanie, czy chcę odinstalować nieaktualne wersje Javy.

-- 18 gru 2015, o 12:36 --

Nowy system i ten sam problem... Próbowałam bezskutecznie zainstalować najnowszą Javę 64-bitową. W końcu dziś ściągnęłam jej wsteczne wersje, oraz bardzo starą Java 7 u25. Udało mi się ją zainstalować, potem uruchomiłam instalkę jej najnowszej wersji, pod koniec wykryła nieaktualną Javę i wyraziłam zgodę na jej odinstalowanie, a aktualna 64-bitowa poprawnie się zainstalowała.

Czyli czasem trzeba zainstalować wsteczną wersję Javy, a potem bez jej usuwania, spróbować zainstalować jej nową wersję.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Nie mogę zainstalować Java 8 JRE 64-bit.

Post18 gru 2015, 16:39

Ja zawsze instalowałem nową Javę bez usuwania starej. Nie wiem dlaczego ludzie mówią żeby starą zawsze odinstalować.
Co do systemu, to trzeba zawsze wybierać Javę pod system, a nie instalować x 32 pod x 64, albo na odwrót.
U mnie było tak że nowa Java, usuwała starą Javę i dopiero się instalowała.
A propo Javy, to ja nadal mam starą (Java 7 U 67). Bo ta ósemka nie wiem czy jest tak do końca dobra.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości