Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
mateusXz

Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:32
Lokalizacja: Wyszków

Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Post22 lut 2009, 20:33

Cześć
Mam problem z moją Vistą, jakiś tydzień temu siostra zainstalowała na moim komputerze VirtualBox'a i zainstalowała na niego jakiegoś Windows'a MX 7 Final (istnieje w ogóle taki system ? Ja dopiero się od niej dowiedziałem), o fakcie poinformowała mnie dopiero, gdy zobaczyłem, że jest jakieś konto, które nie istnieje VirtualBox'a wywaliła, a konto dalej jest. Jest to taki kwadracik pusty w środku, bez nazwy użytkownika, a gdy chcę się na niego zalogować, komputer chce hasło

A jeszcze jedno, po wylogowaniu wyświetla mi na zamiast użytkownika do wyboru, wielki komunikat: "Zabezpieczenia systemu Windows", a pod spodem: "Wprowadź nazwę użytkownika i hasło".

Jak pozbyć się tego konta ?

Pozdrawiam
Mac OS X Snow Leopard :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Post22 lut 2009, 21:00

Próbowałeś logować się w trybie awaryjnym na konto Administrator (bez hasła)?

Jeżeli coś nie będzie grało, jest stosunkowo prosty sposób na ominięcie tego lecz wpierw wypróbuj pierwszy wariant.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
mateusXz

Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:32
Lokalizacja: Wyszków

Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Post22 lut 2009, 22:19

Na konto Administratora mogę wejść i w trybie awaryjnym jak i w trybie normalny. Teraz, jak mam dwa konta, i to puste. Przy uruchomieniu, po blasku loga Windows, mam ten komunikat: "Zabezpieczenia systemu Windows" i "Wpisz nazwę użytkownika i hasło".

Da się jakoś usunąć to puste konto ? Nigdzie nie ma do niego wpisów, ani niczego innego.
Mac OS X Snow Leopard :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Post23 lut 2009, 00:03

Dobra, myślałem, że w ogóle nie Masz dostępu do systemu.

Zakładam, że chcesz tylko usunąć konto, zatem wykonaj...

Wyświetl dostępnych użytkowników poprzez:

Kod: Zaznacz cały

net user


Zobacz jakie konta wyświetlą się i usuń to, które według Ciebie będzie podejrzanie wyglądać tylko nie usuwaj takich jak: ASPNET, HelpAssistant, Support... , ja mam jeszcze dwa inne do zdalnej administracji więc jak coś nie usuwaj tych kont, tylko te które ewidentnie swą nazwą wskazują na konto lokalnego usera.

Konto usuniesz w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

net user NazwaUsera /delete


Tej metody używaj tylko kiedy musisz.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
mateusXz

Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:32
Lokalizacja: Wyszków

Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Post23 lut 2009, 16:08

Ale nie zrozumiałeś mnie. To konto które utworzyło się po virtualboxie, nie ma nazwy. Po wylogowaniu jest tak, moje konto podpisane MateusXz i to drugie konto, tzn. pusty kwadracik bez nazwy, a gdy kliknę na nie, to system chce hasło, ale nazwy użytkownika nie ma ;/ Chyba jedynym wyjściem będzie FORMAT c:/
Mac OS X Snow Leopard :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Post23 lut 2009, 18:21

Podaj mi informacje z wykonania polecenia:

Kod: Zaznacz cały

net user >c:\users.txt


Następnie...

Kod: Zaznacz cały

notepad c:\users.txt


Skopiuj tekst z otwartego okna notatnika i wrzuć na Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Następnie, wejdź w folder użytkowników (i podaj jakie są tam nazwy profili) lub wpisz w konsoli:

Kod: Zaznacz cały

dir /p %systemdrive%\Users >c:\dirout.txt


Kod: Zaznacz cały

notepad c:\dirout.txt


Skopiuj tekst z notatnika i również wrzuć go na hosting. W treści posta podaj odnośniki do obydwu wklejek.


PS. A z tym formatem to chyba sobie jaja robisz :P Przecież możesz swobodnie utworzyć nowe konto :)
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
mateusXz

Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:32
Lokalizacja: Wyszków

Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Post23 lut 2009, 18:41

Mac OS X Snow Leopard :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Post23 lut 2009, 19:26

Wygląda na to, że wszystko jest prawidłowo. W tej sytuacji najprawdopodobniej kontem, które wyświetla się z pustym kwadracikiem (jak to ładnie określiłeś), jest Twoje konto użytkownika, czyli MateusXz. A dlaczego puste wyświetla się? Ponieważ musiałeś zmodyfikować pewną zmienną w rejestrze odpowiedzialną za zmianę sposobu logowania praz ukrycie nazwy ostatnio zalogowanego użytkownika.

Najłatwiej będzie to zmienić poprzez zainstalowanie (na koncie Administrator) oprogramowanie o nazwie WinBubble.

W programie przejdź na zakładkę Security i odznacz ptaszek przy polu Increase security by forcing to input the Username before entering the windows.

Co do nazwy ostatnio zalogowanego usera, wykonaj:

Otwieramy edytor rejestru Start -> Uruchom -> regedit

Odszukaj klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

W prawym oknie tworzysz nową wartość, PPM na wolnym miejscu -> Nowy -> Wartośc ciągu

Jako nazwę wpisujesz DontDisplayLastUserName.

Następnie klikasz dwukrotnie na wpisie lewym przyciskiem myszki i jako wartość wpisz 0

Zamknij edytor rejestru i zrestartuj komputer.


Oprócz tego proponuję założyć nowe konto, przetransferować wszystkie pliki ze starego profilu do nowego, a następnie usunąć stary profil, kiedy będziesz mieć pewność, że wszystko powiodło się.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
mateusXz

Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:32
Lokalizacja: Wyszków

Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Post24 lut 2009, 19:31

Niestety skończyło się na Formacie :/ Po zabiegu poleconym przez ciebie, i wylogowaniu z konta Administratora, miałem dalej to konto i zamiast konta Administrator i MateusXz był tylko pusty kwadracik i nazwa użytkownika brzmiąca Inny użytkownik.

Dziękuję za szczere chęci :) Więcej nie zainstaluje maszyny wirtualnej, a siostrze założę oddzielne konto z restrykcjami.
Mac OS X Snow Leopard :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Nieistniejące konto użytkownika - pojawia się po wylogowaniu

Post24 lut 2009, 22:56

No trudno, czasem tak bywa ;)

W wolnym czasie przyjrzę się temu problemowi dokładniej, problem zapewne ma ścisły związek z unikalnym identyfikatorem SID konta którego problem dotyczył.

a siostrze założę oddzielne konto z restrykcjami

Dobry pomysł. Polecam narzędzie Windows SteadyState, które w sposób łatwy i przyjemny pomoże Ci w tym.

Pozdrawiam.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 18 gości