Num Lock dziala odwrotnie?

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
ainah86

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2011, 10:25

Num Lock dziala odwrotnie?

Post08 maja 2011, 10:34

Witam serdecznie i prosze o pomoc!

Jakies dwa dni temu nagle przestala mi dzialac czesc klawiatury a niektore klawisze pokazywaly nie to co powinny.
Oprocz tego przestal mi nagle dzialac skrot alt+ctrl+del.
Myslalam, ze mam wlaczonego Num Locka ale to nie byla prawda, Num Lock byl wylaczony.
Cos mnie podkusilo i go wlaczylam i nagle wszystkie klawisze zaczely dzialac jak nalezy.
Od tego czasu musze za kazdym razem wlaczac Num Locka, zeby klawiatura dzialala ok.
Dziwne jest tylko to, ze alt+ctrl+del dalej nie dziala! Ale manager zadan moge otworzyc przez pasek zadan albo kombinacja ctrl+shift+esc.
Czy ktos möglby mi wytlumaczyc co sie dzieje w moim komputerze?

Dziekuje z gory i pozdrawiam

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Num Lock dziala odwrotnie?

Post08 maja 2011, 10:54

Witam

Można spróbować przeinstalować klawiaturę poprzez usunięcie jej w menedżerze urządzeń, restart komputera i ponowne zainstalowanie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

ainah86

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2011, 10:25

Num Lock dziala odwrotnie?

Post08 maja 2011, 11:57

Dziekuje za odpowiedz!
Ale... zadam teraz glupie pytanie, wiec z gory przepraszam :D : czy mozna "przeinstalowac klawiature" jak sie ma laptopa?
I jeszcze jedno: Czy mozliwe jest, ze to jakis wirus ma takie dzialanie jak opisalam wyzej?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Num Lock dziala odwrotnie?

Post08 maja 2011, 13:37

Jaki to jest dokładnie laptop ?
Nie instalowałeś przypadkiem ostatnio jakiegoś oprogramowania zmieniającego klawisze skrótu etc ?
Wciśnij jednocześnie klawisze Fn + F11.
Nie będzie działać to Ctrl+Shift.
Sprawdź.

Start -> Panel sterowania -> Opcje ułatwień dostępu -> Klawiatura
sprawdź czy masz zaznaczone Użyj funkcji Klawisze Trwałe, jeżeli jest to odchacz - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Można spróbować przeinstalować klawiaturę poprzez usunięcie jej w menedżerze urządzeń, restart komputera i ponowne zainstalowanie.


Kliknij PPM /prawym przyciskiem myszki/ na klawiaturę w Menedżerze urządzeń - Odinstaluj
- uruchom ponownie komputer - Zainstaluj :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

ainah86

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2011, 10:25

Num Lock dziala odwrotnie?

Post08 maja 2011, 16:04

XMan jestes wielki :)

Nacisnelam jednoczesnie Fn + F11 i wszystko wrocilo do normy :) Klawisze dzialaja normalnie bez Num Locka i alt+ctr+del otwiera mi managera zadan tak jak kiedys :)

Bardzo, bardzo dziekuje :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości