Odinstalowanie sterowników ATI - problem

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
arno85

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:05

Odinstalowanie sterowników ATI - problem

Post18 gru 2013, 11:20

Witam serdecznie.
Posiadam Laptopa Hp Pavilion dv7. Ostatnio zacząłem kombinować z aktualizacją sterowników od grafiki i namieszałem w komputerze. Prawdopodobnie nie udało mi się usunąć wszystkich składników starych sterowników do karty graficznej i zainstalowałem nowe. Wszystko się posypało. Tzn. windows działa poprawnie natomiast nie mogę odpalić żadnej gry ponieważ nie wykrywa sprzętu graficznego - pomimo instalacji sterowników ze strony ati no i zacina mi trochę (w sensie, że nie chodzi płynnie) przewijanie stron internetowych paskiem. Próbowałem programów typu driver sweeper - usunąłem niby wszystkie pliki od sterowników, ponownie zainstalowałem nowe sterowniki karty graficznej i dalej to samo. Nie działa Catalyst control Center dzięki ktoremu mogłem ustawiać wydajność procesorów graficznych.

karta graficzna to : hd 5470 z tym, że ona jest przełączana z karty zintegrowanej (hd 4xxx). czyli posiadam dwie karty graficzne. hd 5470 jest bardziej wydajna. Może zrobiłem błąd przy wyborze rodzaju sterowników na stronie amd i instaluje nieodpowiednie ( szukałem sterowników pod wind 7 64 bit do hd 5xxx)

Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem i prawidłowo odinstalować i zainstalować sterowniki bez konieczności reinstalacji systemu? Jeśli tak to proszę o pomoc.
Dodam jeszcze, że posiadam windoows 7 home edition 64 bit

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Odinstalowanie sterowników ATI - problem

Post18 gru 2013, 11:34

1. Odinstaluj sterowniki od karty graficznej w Programy i funkcje.
2. Sprawdź czy masz po nich pozostałości w C:/Program Files oraz na dysku C, jeżeli tak to usuń ręcznie.
3. Przeczyść komputer programem CCleaner.
U góry po lewej "Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
później "Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

4. Przeczyść komputer programem Eusing Free Registry Cleaner.
(dokładniej czyści rejestr)
Wybierasz język / language / Polish.
Przewiń --> Skanuj rejestr --> Napraw rejestr.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

5. Zainstaluj odpowiednie sterowniki.
Nie zawsze najnowsze są najlepsze.
Do laptopa są najlepsze przeważnie ze strony producenta...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

arno85

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:05

Odinstalowanie sterowników ATI - problem

Post18 gru 2013, 13:09

ok. Zaraz się biorę za to i dam znać czy pomogło. Dzięki za odpowiedź.

-- 18 gru 2013, 12:58 --

Panie Xman rewelacja. Zrobiłem krok po kroku tak jak napisałeś. Sporo tego syfu było. Sterowniki do karty graficznej zainstalowałem również zgodnie z poradą ze strony HP(są starsze bo z 2010 r). Nic się nie wiesza, laptop przestał głośno chodzić, a World of Warcraft odpalił wreszcie z większą liczbą FPS :)

Uprzejmie dziękuję za pomoc.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości