Opera muli na wybranych stronach internetowych

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Opera muli na wybranych stronach internetowych

Post11 lip 2017, 16:24

Zauważyłem niedawno, że przeglądarka Opera muli na wybranych stronach internetowych. Mianowicie chodzi o stronę Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników oraz Mapy Google. Wejść na te strony można, załadują się nawet dość szybko, ale przeglądarka ciągle coś mieli, a przewinięcie strony lub przesunięcie mapy graniczy z cudem. W innych przeglądarkach sprawdzałem, zarówno w Firefox jak i Chromium (specjalnie zainstalowałem) działa wszystko szybko, a co najważniejsze płynnie. Inne strony na Operze działają płynnie. Wersja Opery: 46.0.2597.39 (PGO) Wykluczam problem z internetem, jego aktualna prędkość w podpisie pod postem. Wirusy także nie są brane pod uwagę, system na 100% czysty. Proszę o pomoc.

System: Windows 10 Pro, 4 GB RAM.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
pytajski

Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 10 sty 2013, 18:55
Lokalizacja: NYSA

Opera muli na wybranych stronach internetowych

Post11 lip 2017, 19:49

Potwierdzam, od pewnego czasu , na niektórych stronach (chyba po ostatniej aktualizacji) występują problemy z przewijaniem i szybkim odtwarzaniem stron . Korzystam również z Opery , wcześniej oraz na niektórych stronach problem nie występuje. :roll:
Pozdrawiam(zielony-pytaj)

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Opera muli na wybranych stronach internetowych

Post11 lip 2017, 20:00

Chyba nie do końca problem jest z Operą, gdyż po zastosowaniu następującego zestawu rzeczy:

Speed dial eksportowany, zrobiony reinstall przeglądarki, import speed diala i mozna działać. Strony podane wyżej działają bez zająknięcia i zacięcia.


Działa jak należy. Tak więc, przynajmniej ja temat uważam za zakończony, dzięki czemu zamykam. Jeśli ktoś ma podobny problem, jak miałem ja i ma pytajski, proszę o PW, a temat otworzę. Pozdrawiam.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Opera muli na wybranych stronach internetowych

Post12 lip 2017, 19:12

Myślę, że Opera miała u Ciebie sporo zapisanej historii dla tej strony, zapewne przepełniony cache. Powinno wystarczyć czyszczenie samej przeglądarki dla tej strony.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Opera muli na wybranych stronach internetowych

Post12 lip 2017, 22:09

cosik_ktosik pisze:Myślę, że Opera miała u Ciebie sporo zapisanej historii dla tej strony, zapewne przepełniony cache. Powinno wystarczyć czyszczenie samej przeglądarki dla tej strony.


Całkiem możliwe, skoro jestem na stronie codziennie, po kilka godzin, a od poniedziałku do piątku to już cały dzień (z racji pracy w tym portalu) ;) Jakbyś jeszcze mógł podpowiedzieć, jak zrobić to czyszczenie, o którym pisałeś, byłbym wdzięczny, bo pewnie sytuacja się znów powtórzy. ;)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości