Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post06 lip 2010, 21:57

Po zainstalowaniu i późniejszym odinstalowaniu programu dvd styler ,wystąpił u mnie problem z podglądem niektórych miniatur, nie tworzą się zwłaszcza dla plików mp4. Wcześniej nie było problemów.Wmv,jpg3,avi,mpeg tworzą się normalnie.Próba ponownego przypisania plikom mp4 odtwarzacza domyślnego nie dała rezultatu.Pojawia się tylko ikona powiązana z wmp.Nie wchodzi w grę przywrócenie systemu z punktu przywracania,gdyż najwcześniejszy mam już z tym problemem.Odtwarzanie tych plików jest prawidłowe.Nie mam zainstalowanych żadnych paczek kodeków,tylko systemowe. Windows 7 64.Odtwarzacze wmp 12 ,wmc,acer arkade de luxe.W google nie trafiłem na podobny przypadek.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 23:12 przez rokko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana tytułu

Awatar użytkownika
stilio

Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 19 gru 2009, 22:25
Lokalizacja: localhost

miniatury w win 7 64

Post06 lip 2010, 22:30

W google nie trafiłem na podobny przypadek.

Ja w Google trafiłem na to >> http://www.hotfix.pl/naprawa-wyswietlania-ikon-miniatur-w-windows-xp-vista-7-a259.htm

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post06 lip 2010, 23:52

Dzięki,stilio za tak szybką odpowiedź-nie mogę wypróbować tej metody,ponieważ system nie daje mi możliwości usunięcia tych plików (komunikat ,że są aktualnie w użyciu przez windows explorer).Czekam na inne sugestie.Usunięcie pamięci miniaturek ,za pomocą funkcji oczyszczanie dysku też nie zdało roli.Odbudowują się wszystkie inne poza mp4.Podejrzewam,że ta pierwsza metoda też miała za zadanie usuniecie pamięci miniatur (ale tego nie jestem pewien). rozmus

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post07 lip 2010, 00:35

1) Zainstaluj Unreal Commander
2) Zabij powłokę systemową, CTRL+SHIFT+ESC, odszukaj explorer.exe i zakończ proces.
3) Uruchom Unreal Commander, odszukaj wspomniane pliki i usuń je.
4) Uruchom ponownie komputer

Jeżeli będą problemy, jednym z ciekawszych programów do usuwania zablokowanych plików jest Unlocker.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post07 lip 2010, 19:59

Dzięki rokko za wskazówki ,ale jestem początkujący w tych sprawach....i twoja metoda jest dla mnie zbyt skomplikowana .Nie chcę zrobić sobie jakiś większych szkód w systemie,jakoś przeboleję brak tych miniatur.Myślałem,że to prostsza sprawa, lecz tak chyba nie jest.Pozostaje mi tylko ostrzec innych internautów przed instalowaniem ostatniej wersji dvd stylera,chociaż sprawował się nie źle.Zainstalowałem ją ponieważ windows dvd maker nie widzi napędu w systemie -jeśli ma się zainstalowany jakiś dodatkowy napęd(..wirtualny) lub jak w moim przypadku (modem playa,który system tak właśnie traktuje), ale trochę to trwało za nim do tego doszedłem.No i za póżno.Jeszcze dużo nauki przede mną.....Dzięki rozmus

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post07 lip 2010, 21:14

Dobra, no to może ja spróbuję prościej:
1. Naciśnij ctrl + shift + Esc, kliknij prawym przyciskiem myszy na explorer.exe i wybierz zakończ proces.
1. Następnie w menedżerze zadań kliknij w pasku plik --> nowe zadanie (uruchom).
3. W oknie uruchom wpisz cmd
4. W wierszu polecenia wpisz

Kod: Zaznacz cały

cd "C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer"

w Nazwa_Użytkownika wpisz nazwę aktualnego użytkownika.
Następnie wpisz:

Kod: Zaznacz cały

del *db

5. Teraz wpisz explorer i uruchom ponownie komputer.
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post08 lip 2010, 00:06

Dzięki za nowe wskazówki -kolesiu git-ale jak ktoś nie za bardzo kuma to przyznasz ,że Twoja instrukcja jest jasna ,ale nie dla laików.Wszystko jest dosyć proste,tylko po wyłączeniu explorera i wpisaniu tamtych dalszych poleceń(del *db) nie za bardzo wiem co oznacza na końcu (wpisz-explorer i uruchom ponownie komputer) to znaczy mam uruchomic ponownie explorer i zamknąc system(komputer) a potem z powrotem uruchomić system(komputer), bo przecież -bez explorera nie zamknę bezpiecznie systemu? Chyba jednak odpuszczę, doszedłem do wyłączenia explorera ,ale go ponownie uruchomiłem bo nie jasne są dla mnie ostatnie polecenia.Oj, cieniutki jestem ,ale nikt nie jest przecież mądry od razu.Szacunek dla mądrych ,którym chce się pomagać tym mniej wtajemniczonym!!!

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post08 lip 2010, 12:27

(wpisz-explorer i uruchom ponownie komputer)

1. Jeżeli masz uruchomiony menedżer zadań (CTRL+Shift+Esc) to z menu plik (po lewej stronie) wybierasz opcję uruchom i wpisujesz explorer.exe i dajesz enter.
2. Potem dajesz uruchamiasz ponownie komputer korzystając z opcji uruchom ponownie komputer

rozmus przeanalizuj sobie spokojnie jeszcze raz całą instrukcję kolesia git wiem, że może wydawać się to skomplikowane ale prościej nie da rady już tego napisać :)

W skrócie cała operacja polega na tym żeby za pomocą poleceń tekstowych skasować owe pliki.
Znajdujesz w menedżerze zadań proces explorer (powłoka) i wyłączasz ją poprzez zakończ proces.
Potem następuje przejście do konsoli (cmd) w której przechodzisz do powłoki. Potem kasujesz plik włączasz powłokę i uruchamiasz ponownie komputer. :)
Widzisz ja bardziej skomplikowanie napisałem ;) nie poddawaj się wykonuj pomału wszystkie czynności i na pewno się uda :)
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post08 lip 2010, 17:28

Teraz już jest prawie wszystko jasne........tylko ni czort mój wpis wyglądający tak C:\Windows\system32>cd"C:\Users\.....\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer" tutaj daję enter,żeby wpisać następnie del *db- po enter wywala Nazwa pliku,nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. I bądż tu mądry! oczywiście( ....) tu daję swoją nazwę.Próbowałem też zamiast Users Użytkownik lecz to samo.Mam nadzieję,że nie przyprawiam was o mdłości tym moim pisaniem. A tak w ogóle to usunięcie pamięci miniatur przy pomocy oczyszczania dysku to nie jest to samo...? C:\Windows\system32> jest istniejącym wierszem ,nie można go zmienić. co robię nie tak? DZIĘKI MINT 1991

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post08 lip 2010, 18:04

Po cd powinna być jeszcze spacja, dalej w " " ścieżkę do folderu cd "ścieżka do folderu" . Jak będzie poprawnie, to w kolejnym wierszu, zamiast C:\Windows\system32> będzie C:\Users\.....\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer> . I dalej wpisujesz del *db
Usunie to pliki o rozszerzeniu db z katalogu. Potem wpisujesz w tym samym oknie explorer , a powłoka się włączy.

Uruchom ponownie i zobacz jak teraz.
Pozdrawiam, koleś git

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post08 lip 2010, 22:47

UF...Dzięki wszystkim ,którzy mieli tyle cierpliwości dla mnie.Tak uważałem na te spacje a jednak..Zatrybiło wszystko tak jak powinno.Odbudowały się wszystkie .....poza MP4.Tak podejrzewałem,że to grubsza sprawa.Chociaż czegoś nowego się nauczyłem, i wiem że próbowałem.Na początku wyglądało nie grożnie a jednak jakieś"CO NIECO" zjada je i tyle.Przeczyściłem system antywirusem-nic nie znalazł.Ccleanerem wyczyściłem rejestr i...poległem. Mam nadzieje,że w "trakcie" nie będzie gorzej.Jestem tu od niedawna,ale podoba mi się atmosfera i szybka pomoc.Tak więc POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post09 lip 2010, 11:57

He he dawno temu była bajka pt. "bracia koala" były w niej 2 miśki, które zawsze mówiły: "Jesteśmy tu żeby pomagać" :)
Podobnie jest z nami tylko, ze nas jest kilkanaście razy więcej, ale także jesteśmy tu żeby pomagać :D
Bardzo nam miło, że podoba Ci się nasze forum :)

Dla upewnienia się, że nie masz na komputerze jakiejś infekcji daj logi z DDS, OTL i GMER logi umieszcisz zgodnie z regulaminem
Będziesz musiał troszkę zaczekać na sprawdzenie ich przez specjalistów, ale nie potrwa to długo :)
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post09 lip 2010, 22:35

Fajnie poprzez ten" mały" problem zaczynam się powoli wciągać...w te tematy.Miałem te dwa logi DDS pokazane w notatniku,myślałem że je tam znajdę- ale gdzieś sobie umknęły.Przyznam,że wyglądają jak przesłuchanie....gdzie ,kiedy,co- no no no.Szukając ich natrafiłem na "dziwny" plik w notatniku ; win (C:\Windows\) we właściwościach- Ustawienia konfiguracyjne (.ini) zmodyfikowany własnie gdzieś koło tego czasu ,kiedy zaczęły się moje kłopoty a wyglądający tak: ; for 16-bit app support
[fonts]
[extensions]
[mci extensions]
[files]
[Mail]
MAPI=1
CMCDLLNAME32=mapi32.dll
CMC=1
MAPIX=1
MAPIXVER=1.0.0.1
OLEMessaging=1
[MCI Extensions.BAK]
3g2=MPEGVideo
3gp=MPEGVideo
3gp2=MPEGVideo
3gpp=MPEGVideo
aac=MPEGVideo
adt=MPEGVideo
adts=MPEGVideo
m2t=MPEGVideo
m2ts=MPEGVideo
m2v=MPEGVideo
m4a=MPEGVideo
m4v=MPEGVideo
mod=MPEGVideo
mov=MPEGVideo
mp4=MPEGVideo
mp4v=MPEGVideo
mts=MPEGVideo
ts=MPEGVideo
tts=MPEGVideo
[ResponseResult]
ResultCode=0
są tutaj wszystkie mp ,które nie dają miniatur ,wiec może to jakiś trop. Ja popracuję nad tymi logami .POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post09 lip 2010, 23:23

1) Reinstaluj kodeki
2) Włącz obsługę miniaturek MP4, więcej info tutaj => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
rozmus

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 06 lip 2010, 21:28

Podgląd miniatur w Windows 7 64 bit

Post10 lip 2010, 00:09

Dzięki rokko- nie mam zainstalowanych żadnych zewnętrznych kodeków.Systemowych nie da się chyba tak prosto. Ta druga opcja -stronka po przetłumaczeniu jest mało czytelna...sprawdzę te wpisy ,ale czy nie ma znaczenia to, że tam nie są do siódemki? Oj ... dam sobie spokój.Temat staje się już chyba męczący. POZDRAWIAM



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 45 gości