Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Adeno

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2009, 22:19

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post29 maja 2009, 22:27

Witam.
Od dobrych paru godzin(ok.30) walczę z odzyskaniem danych z dysku USB 360 GB.
Sytuacja jest znacznie trudniejsza, ze względu na pojemność dysku oraz jego charakter.
Wszystko stało się podczas instalacji Windows`a. Nie pierwszy raz poprzez pośpiech usunąłem nie tą partycję. Tym razem dysk nie był pendrivem o pojemności 1 GB oraz zawierał wszystkie dotychczasowe pliki z mojego starego dysku. Oraz wiele innych informacji nienależących do mnie. Dysk miał jedną partycję oraz obszar niepodzielny. Usunąłem tę partycję w ciągu 1 sekundy, czy jej przywrócenie na prawdę musi zająć 10^x razy dłużej? Nie ma na to jakieś sposobu odwracania operacji? Próbowałem z różnymi programami poleconymi także na tym forum. Ale czekanie 10 dni na samo skanowanie dysku, gdzie nie zawsze uzyskam oczekiwany rezultat( ćwiczenia na innym dysku) oraz co najmniej kolejne 10 dni na odzyskiwanie danych, nie uśmiecha mi się. Zwłaszcza, że bardzo potrzebuję tych danych. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post29 maja 2009, 22:35

Użyj programu Testdisk => klik

Adeno

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2009, 22:19

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post29 maja 2009, 22:54

Jestem zielony na użycie tego programu. Zgodnie z instrukcją, pojawia się opcja wyboru dysku. Wybieram po rozmiarze. Wskazuje intel, pojawia się okno
Obrazek Co dalej? W instrukcji albo nie widzę tej opcji, albo totalnie nic z tego nie rozumiem.

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post29 maja 2009, 23:10

Za miast intel wskaż none, następnie pkt 6 i 7 => viewtopic.php?f=34&t=1439&p=13744#p13724

Adeno

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2009, 22:19

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post29 maja 2009, 23:15

Pojawia się to samo okienko, tyle że bez napisu [whole disc]...

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post30 maja 2009, 18:28

Adeno, przy tego typu sytuacji jak Twoja, TestDisk powinien załatwić sprawę i odzyskać całą partycję. Z czym dokładnie Masz problem? Na którym punkcie zatrzymałeś się? Opisz dokładnie sytuację.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Adeno

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2009, 22:19

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post01 cze 2009, 14:43

Witam. Sytuacja opisałem dokładnie. wkleiłem także zdjęcia z programu. Tzn. na tym punkcie się zatrzymałem.
PS nie napisałem jeszcze, że tego dysku nie wykrywa w windows`ie. Być może, gdy nie ma żadnej partycji to normalne.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post01 cze 2009, 14:47

Być może, gdy nie ma żadnej partycji to normalne.

Tak to prawda. Dopóki danej partycji nie przyporządkowuje się litery dysku partycja w Mój komputer będzie niewidoczna.

Co do problemu, na screenie widać No partition, używałeś opcji Search?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Adeno

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2009, 22:19

Re: Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post01 cze 2009, 17:21

Tak. Mam wysłać screen`a co dalej? Może już coś pomieszałem?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post01 cze 2009, 17:49

Na ekranie wyboru systemu plików wybierz "None" lub "Intel".

Następnie "Analyse"

Następnie...
6. Na kolejnym ekranie wyszukujemy partycje, domyślnie zaznaczona jest opcja Quick Search, dajemy ENTER. Rozpocznie się wyszukiwanie partycji. TestDisk spyta się o poszukiwanie partycji tworzonych pod Vistą, możemy wyrazić zgodę na to, wpisujemy literę Y. Po odszukaniu partycji program powinien wyświetlić info o nich. Powinien również umożliwić zapisanie tablicy partycji. Na samym dole powinna być taka opcja jak WRITE, wskazujemy ją, następnie wybieramy BACKUP BS i potwierdzamy. Jeżeli nie ma partycji musimy dalej poszukać ich, wybieramy opcję Deeper search.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Adeno

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2009, 22:19

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post01 cze 2009, 17:51

Zastanawiam się, czy czytacie swoje posty i moje odpowiedzi... obydwa screen`y są : jeden po intel, drugi po none. Gdzie ja tu mam Analyse? Panowie, proszę o trochę powagi...

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post01 cze 2009, 17:55

Człowieku, całą procedurę Masz opisaną w temacie który podał me@djohnsc, jeżeli TestDisk nie znalazł partycji i przy Intel i przy None to użyj alternatywnego oprogramowania które znajdziesz w moim poście. I widać komu nie chce się czytać :shock:
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Adeno

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2009, 22:19

Re: Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post01 cze 2009, 18:19

rokko pisze:Człowieku, całą procedurę Masz opisaną w temacie który podał me@djohnsc, jeżeli TestDisk nie znalazł partycji i przy Intel i przy None to użyj alternatywnego oprogramowania które znajdziesz w moim poście. I widać komu nie chce się czytać :shock:

Już mówiłem... nie działa to jak należy, postępowałem zgodnie z instrukcją, co też mówiłem. Alternatywny? Dostałem instrukcje i czekałem, aż ktoś mi powie, czy robię coś źle. Jeden program już używałem. Ale mówiłem, zależy mi na czasie. Nie mogę czekać 10 dni na samo skanowanie. Spróbuję użyć tego pierwszego.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post01 cze 2009, 18:27

Nie mogę czekać 10 dni na samo skanowanie

No, czyli nie przeprowadziłeś całej procedury do końca i Masz pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Trudno, użyj innego oprogramowania wymienionego w moim poście np. Active@ Partition Recovery.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Adeno

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2009, 22:19

Re: Poważny problem z odzyskaniem danych usuniętej partycji

Post01 cze 2009, 18:28

Bo się nie dało:) tego nie było w instrukcji. Dlatego pytałem co dalej... . No ok spróbuję najpierw to ściągnąć.

-- Dzisiaj, 18:41 --

Ten program jest płatny prawda? Bo wyskoczyła mi taka informacja...



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości