problem AGP/ PCI

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
lexcaliber

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2011, 00:28

problem AGP/ PCI

Post12 lut 2011, 00:29

Witam !

Jako, ze jestem nowy na forum to na poczatek sie przedstawie na imie mam Maciek i mam taki problem :



Kiedys pare miesiecy temu popsula mi sie plyta glowna, wiec wymienilem na nowa :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



Pare dni temu tym razem "wysiadla" mi karta graficzna ( mialem Radeona 1100 bodajze z tym starym wysjciem AGP ??? ) i zamontowalem sobie inna ( nie jest ona nowa, ale dostalem kiedys od kolegi to zamontowalem sobie ) :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

I teraz mam taki problem gdyz jak uruchamiam gre ( lineage 2 ) to pojawia mi sie taki komunikat :

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

I moje pytania sa nastepujace:

-1- czy i w jaki sposob mozna to zlikwidowac ( mam na mysli ten komunikat )
-2- czy to wina nowej karty graficznej ( poprzednia byla wkladana w inny slot ten starszy AGP ??? - ta jest juz wkladana w inny ten nowszy PCI ??? )
-3- czy moge zainstalowac sobie inna nowsza i lepsza karte na mojej plycie
-4- czy moja plyta jest przystosowana do kazdej karty graficznej, czy musza byc jakies konkretne
-5- prosil bym o podanie jaka karta bylaby najlepsza w moim przypadku ( nie ma byc jakas extremalnie droga, ale taka ktora by ogarniala spokojnie ) - typ/rodzaj/nazwa

To chyba z grubsza tyle, jezeli bedziecie chcieli jakis dodatkowych informacji to piszcie, a postaram sie pomoc :)

POZDRAWIAM i dziekuje z gory !!!

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

problem AGP/ PCI

Post12 lut 2011, 11:29

Zainstaluj kolejno:
chipset:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
następnie grafike:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
na koniec zainstaluj DirectX
Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

lexcaliber pisze:prosil bym o podanie jaka karta bylaby najlepsza w moim przypadku ( nie ma byc jakas extremalnie droga, ale taka ktora by ogarniala spokojnie ) - typ/rodzaj/nazwa

jaki masz zasilacz?

Awatar użytkownika
lexcaliber

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2011, 00:28

problem AGP/ PCI

Post14 lut 2011, 04:18


No juz to instalowalem i niestety dalej bez zmian, zrobilem screena moze to w czyms pomoze:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zastanawiam sie bo moze moja plyta nie czyta wszystkich grafik ( ale widze, ze komputer nie dziala juz tak sprawnie po wlozeniu tej nowej grafiki ) .
Problemy zaczely sie od momentu kiedy wlozylem nowa karte graficzna :(

djkamil09061991 pisze:jaki masz zasilacz?

Hmmmmmmm :roll: zebmym ja to wiedzial ( niestety nie znam sie az tak bardzo ) powiedz mi gdzie moge to sprawdzic czy cokolwiek O.K :)

I jeszcze jedna kwestia - nie chce sie meczyc z ta karta, ale chodzi mi o to czy po zakupie innej grafiki sytuacja sie nie powtorzy ( to mnie martwi, bo skoro nie moge sobie z tym poradzic to nie wiem czy z inna nie bedzie takiego samego problemu) a przymierzam sie do zakupu takiej:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Jezeli bedziesz potrzebowal jakis dodatkowych informacji to powiedz co to postaram sie pomoc :)

Dziekuje i POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

problem AGP/ PCI

Post14 lut 2011, 13:41

Przyczyn problemu może być dużo.
Sprawdź najpierw poradnik :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie pomoże to sprawdź :
Resetowanie BIOS-u płyty głównej komputera
Czynność tą wykonujemy gdy komputer jest wyłączony. Należy również odłączyć zasilanie.

Pierwszy sposób -> Reset poprzez wyciągnięcie baterii z płyty głównej.

W razie dalszych problemów :
Trzeci sposób -> Reset poprzez wczytanie fabrycznych (domyślnych) ustawień BIOS-u z poziomu BIOS-u.

Load Optimized Defaults - ustawienia zoptymalizowane.
Kiedys pare miesiecy temu popsula mi sie plyta glowna, wiec wymienilem na nowa

- czy po zmianie płyty robiłeś format ?
Problemy zaczely sie od momentu kiedy wlozylem nowa karte graficzna

- odinstalowałeś sterowniki od poprzedniej karty graficznej i robiłeś wszystko dokładnie jak w tym poradniku :
Zmiana karty graficznej na nową. Wyłączenie zintegrowanej karty graficznej w BIOS-ie.
:?:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości