Problem z aktualizacją Comodo AntiVirus na XP-rozwiązanie.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problem z aktualizacją Comodo AntiVirus na XP-rozwiązanie.

Post18 lip 2021, 13:01

Niedawno włączyłam mój starszy komputer, z systemem Windows XP, edycja domowa i okazało się, że nie mogę zaktualizować darmowego antywirusa Comodo. W czasie próby pobierania bazy wirusów, itp. wyświetlał się komunikat: The server name or address could not be resolved. Szukałam w Google rozwiązania tego problemu, nie znalazłam go i wpadłam na pomysł, że zmienię DNS na te od Comodo, czyli: 8.26.56.26 i 8.20.247.20, potem sprawdziłam czy coś się zmieniło i udało mi się pomyślnie zaktualizować owego antywirusa. Jest tylko jeden błąd związany z pobieraniem wzorców rozpoznawania: nieprawidłowy podpis. Chyba na razie nie muszę szukać innego antywirusa na XP. :)

Tu napisali, jak zmienić serwery DNS na te od Comodo, w XP:

Kod: Zaznacz cały

https://help.comodo.com/topic-72-1-766-9104-.html
.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Problem z aktualizacją Comodo AntiVirus na XP-rozwiązanie.

Post25 lip 2021, 11:56

Witam
Błedy ponieważ nie wspierają już dawno XP
Pozdrawiam
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problem z aktualizacją Comodo AntiVirus na XP-rozwiązanie.

Post25 lip 2021, 16:53

Ok, janpas, do tej pory, czyli do czasu aż zmieniłam DNS-y, na te od nich, bez problemu aktualizowałam antywirusa Comodo. Wydaje mi się, że oni nadal wspierają XP, ale nie mogę zainstalować nowszej wersji ich antywirusa, ale pobierane są aktualizacje bazy danych. Nadal polecają tego antywirusa, na XP:

Kod: Zaznacz cały

https://antivirus.comodo.com/security/antivirus-software-for-xp.php


However, we also believe that the user rules. It is your computer and your choice.
If, for whatever reason, you decide to continue with XP you can rest assured that Comodo will have your back. We will continue to update our antivirus for XP and XP vulnerabilities.
*

*

Kod: Zaznacz cały

https://blog.comodo.com/pc-security/windows-xp-reaches-end-of-the-line-sort-of/


------Połączono posty------

Ok, jeszcze wczoraj, czyli 2 listopada 2021 roku, kiedy włączyłam kompa z Windows XP, udało mi się zaktualizować bazę danych antywirusa Comodo. Nadal nie mogłam zaktualizować wzorców rozpoznawania. Dzisiaj próbowałam zaktualizować bazę danych antywirusa Comodo i z powodu jakiegoś błędu to było niemożliwe. Straciłam cierpliwość do tego antywirusa, odinstalowałam go, zamiast np. wybrać opcję naprawy jego modułów, pobrałam darmowego antywirusa Avast, dla XP i go zainstalowałam. Byłoby idealnie, gdyby nie konieczność odhaczenia instalacji niepożądanych modułów, brak aktualizacji do nowszej wersji, oraz konflikt z Kerio Personal Firewall, w czasie gdy włączy się w Avast tzw. inteligentne skanowanie, jak nie wyłączy się całkiem owej zapory*... :sciana: Poza tym ręczne skanowanie samego folderu: Pobrane, ważącego około 7 GB trwałoby wieki, więc je anulowałam. Mogę bez problemu skanować pojedyncze pliki lub małe foldery. W ostateczności podejrzane pliki zawsze mogę dodatkowo sprawdzić na Virus Total. jeszcze tylko muszę przejść do ustawień dźwięków, aby nie były zbyt denerwujące, na razie nie miałam do tego głowy... Już teraz wiem, że Avast wykrywa wirusy w instalkach pełnych wersji gier, Falcoware, pobranych z GGOTD. Chyba odhaczę w nim wykrywanie PUP. :mrgreen: Aha, historia zatoczyła koło: moim pierwszym antywirusem, jaki w życiu używałam, na systemie Windows 95 był właśnie Avast... Oprócz niego używałam tylko skaner o nazwie: Stinger. Oby Avast nie podzielił losu antywirusa Comodo.

* Skutkiem tego konfliktu jest to, że komp gwałtownie się wyłącza, a jak ponownie się go uruchomi, to jest informacja, że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie.

------Połączono posty------

Ok, zmieniłam Avast na AVG, może jest mniej popularny, ale nie wchodzi w konflikt z żadnym oprogramowaniem zabezpieczającym na moim starszym kompie. Byłam przekonana że aby go używać muszę przedłużyć jego darmową subskrypcję i wczoraj zmarnowałam sporo czasu. Ponoć darmowa subskrypcja AVG automatycznie się przedłuży. Kiedyś miałam AVG na moim nowszym kompie i antywirusy, które były po nim nie wykryły jakoś wielu wirusów. Szkoda mi antywirusa Comodo, ale prawdopodobnie przestał już wspierać XP. :(

------Połączono posty------

Aha, zapomniałam napisać, że po zmianie antywirusa Comodo wpierw na Avast, potem na AVG, komp z XP zaczął się dłużej uruchamiać. Na pewno jest to odczuwalne, ale lepiej żeby tam był antywirus, który nadal pobiera aktualizacje baz danych.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości