Problem z dobraniem kabla do starego monitora

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
dan_one

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2014, 15:53

Problem z dobraniem kabla do starego monitora

Post19 lut 2015, 19:16

Witam!
Szukam pomocy, bo nie mogę dobrać odpowiedniego (działającego) kabla do monitora. Mam stary monitor z wejściami d-sub (VGA 15 pin które zawsze używałem od kiedy miałem pierwszy komputer) i z DVI-D.

Monitor Benq FP91GX
Karta graficzna VTX Radeon HD 6870 1 GB GDDR5

Karta graficzna nie posiada wejścia d-sub (VGA) więc kupiłem przejściówkę z HDMI na d-sub i... nic. No signal detected.
Więc kupiłem kabel, który ma z dwóch stron końcówki DVI-D i nadal to samo. Zmieniłem port (grafika ma dwa porty DVI) i dalej nic.

Karty na razie nie mam jak sprawdzić, bo dopiero jutro będę miał dostęp do monitora z wejściem HDMI, więc pewny nie jestem czy to kabel, czy karta, ale jeżeli macie jakieś pomysły co robię źle to proszę o pomoc!

Czy może powinienem kupić kabel który z jednej strony jest DVI-I, a z drugiej DVI-D?

Aha! Kabel, który kupiłem (DVI-D) jest dual signal. Może toi był błąd i powinienem użyć single signal?

Kabel z tym monitorem działa jak go podpiąłem pod płytę główną.

Poprzednia grafika mi się spaliła, więc może poszedł też port pci express? To możliwe? Jak powiedziałem wcześniej jutro podłączę do nowego monitora i sprawdzę czy karta działa.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 00:25 przez dan_one, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Problem z dobraniem kabla do starego monitora

Post19 lut 2015, 22:54

Z tego wynika, że problem z kartą jest, bo jeśli podłączasz na karcie graficznej przejściówkę DVI-D --> VGA i w monitorze podłączasz tez do VGA to powinno chodzić.

A monitor sprawdzałeś czy chodzi??, i czy płyta główna ma też zintegrowana grafikę??.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

dan_one

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2014, 15:53

Problem z dobraniem kabla do starego monitora

Post20 lut 2015, 00:25

Monitor chodzi normalnie jak podłczę do karty graficznej zintegrowanej z płytą główną niezależnie czy przez DVI-D, czy przez VGA.

Co do przejściówki to chyba nie działa, bo sprawdzałem zarówno z radeonem jak i z zintegrowaną kartą. Z tym, że to jest przejściówka HDMI->VGA.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z dobraniem kabla do starego monitora

Post20 lut 2015, 00:48

Na razie bym obstawiał grafikę, albo jest uszkodzona albo zobacz czy dobrze siedzi w gnieździe. Ewentualnie czy ma dobrze wpięte dodatkowe zasilanie.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 18 gości