Problem z formatem-dwa systemy, brak dźwięku

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
junior_kickstar

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2012, 09:27

Problem z formatem-dwa systemy, brak dźwięku

Post09 lip 2012, 09:34

Witam

wczoraj wzięło mnie coś na to by sformatować kompa a że jestem laikiem totalnie zielonym, poradziłem się na innych forach jak to zrobić i wydrukowałem sobie instrukcje krok po kroku.Nie wiem jak to się stało, ale po formacie było możliwe wejść na stary system i nowy, na nowym zainstalowałem prawie wszystkie stery do płyty głównej tyle że nie udało mi się odpalić dźwięku(we can't find HD audio device).Na starym systemie dzwięk oczywiście był ale jak np wszedłem na net, kółko na myszce zamiast obniżać stronę w dół, zmniejszało ją i nie mogłem nic wpisać w google YT.A że Bios mam taki Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników pogubiłem się, poza tym w jednej z zakładek widnieje info setting wrong values in below sections may cause system to malfunction.Po jakimś czasie udało mi się zlikwidować jeden system(ten stary, którego chciałem wywalić) po usunięciu pewnego wpisu.Wszystko chodzi ok ale sterowników dzwięku nadal nie mogę zainstalować.Jak to naprawić?

system;microsoft windows xp
komp; intel®pentium®d cpu 2.80ghz, 2.79ghz 1,75 gb ram
płyta; asrock g41m-vs3 r2.0


Ustawienia w Bios są takie:

1st boot device-------[SATA:SM-ST....]
2st boot device-------[CD/DVD:PM-TSST...]
3st boot device-------[Network:TCP/IP BOO]
4st boot device-------[Network:Atheros Bo]

Boot settings configurations:

Full screen logo- enabled
AddOn ROM Display- enabled
Boot logo- auto
Boot from Onboard LAN- enabled
Bootup Num-Lock- on

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Problem z formatem-dwa systemy, brak dźwięku

Post09 lip 2012, 09:37

Teraz masz dwa systemy na róznych partycjach, trzeba było usunąć wszystkie partycje podczas instalacji systemu i utworzyć je na nowo. Więc jak chcesz zainstaluj wszystko na nowo, po postawieniu systemu instalujesz kolejno:
chipset:
ftp://europe.asrock.com/drivers/Intel/INF/INF_Win7-64_Win7(9.1.1.1020).zip
UAA (potrzebny do wykrycia karty HD):
http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down ... hp?did=210
dzwięk:
ftp://europe.asrock.com/drivers/All/Audio/VIA_Win7-64_Win7_Vista64_Vista_XP64_XP(v9400a).zip

junior_kickstar

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2012, 09:27

Problem z formatem-dwa systemy, brak dźwięku

Post14 lip 2012, 07:05

Witam

Dzięki za poradę, zrobiłem tak jak powiedziałeś, postawiłem na nowo system i mam nowo narodzony komp (znajomy mi pomógł :) ) ale dźwięku nadal nie ma(!).Pomyśleliśmy, żeby po prostu kartę wyjąć z portu i włożyć spowrotem, ale okazało się, że moja karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną, więc to nie kwestia formatu i sterowników.Czy w takiej sytuacji, jestem zmuszony kupić nośną kartę muzyczną?A może da się jakoś to naprawić?

edit:
dodam, że system nie wykrywa karty dźwiękowej, komputer często mi się sam wyłączał(co dziwne, przeważnie jak siedziałem na yt czy oglądając film)czy karta mogła się spalić?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z formatem-dwa systemy, brak dźwięku

Post14 lip 2012, 09:32

czy karta mogła się spalić?

Sprawdzenie dźwięku w Ubuntu Live CD
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

junior_kickstar

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2012, 09:27

Problem z formatem-dwa systemy, brak dźwięku

Post22 lip 2012, 19:11

X-man już wszystko ok, dzięki djkamil, przed zainstalowaniem tych sterów musiałem w biosie zmienić audio device na anable.Mam dżwięk.Uff



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości