Problem z instalacją net framework 4.0 i 3.5.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problem z instalacją net framework 4.0 i 3.5.

Post12 sie 2011, 10:42

Więc tak, miałam problemy z instalacją aktualizacji do net framework. Wpierw je ignorowałam, ale jak się okazało, że jest ich z sześć to postanowiłam coś z tym zrobić. Użyłam Microsoft Installer Clean Up (msicu), on kiedyś był niezawodny, ale tym razem poległ. O dziwo po jego użyciu, jak chciałam zainstalować net framework, ciągle wyświetlało się info, że net framework mam już zainstalowane w systemie.

Potem ściągnęłam dotnetfx_cleanup_tool. Wszystko było pięknie, instalacja się rozpoczęła. Ale ona nagle się kończy z powodu błędu krytycznego.

Idąc za radą djkamil09061991, ściągnęłam net framework 3.5 i próbowałam je zainstalować.

Jednak wyskakuje jakiś błąd. Poniżej jest jego zrzut:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Co mam zrobić, aby zainstalować net framework? Szukałam w necie narzędzia do jego naprawy, ale nie mogłam go znaleźć.

Swoją drogą dobrze, że użyłam dotnetfx_cleanup_tool, bo przecież nie bez powodu Microsoft wydawał aktualizacje zabezpieczeń do tego pakietu. :/ A było ich z osiem.

Chciałabym zainstalować net framework 4.0. Proszę o pomoc.

* Doszłam do wniosku, że ten pakiet jest jednak potrzebny, ale powinny być instalowane aktualizacje do niego.

-- 12 sie 2011, 09:23 --

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zdaje się, że nadal mam problem z instalatorem Windows. :/

Jednak nie będę co chwila reinstalować systemu, zwłaszcza że mogę zainstalować większość aktualizacji, z wyjątkiem tych do net framework, którego teraz nie mogę zainstalować.

-- 12 sie 2011, 10:37 --

Znalazłam coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

http://support.microsoft.com/kb/824643/pl
.

Jednak dotyczy innej wersji net framework...

-- 12 sie 2011, 10:42 --

Jak wpisuję w cmd installer, to pojawia się info, że nazwa ,,Installer" nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z instalacją net framework 4.0 i 3.5.

Post12 sie 2011, 16:42

Niepotrzebnie usuwałaś :(
To nic że są wszystkie wersje NET Framework widoczne, tak jest zawsze w każdym systemie.
Pamiętaj o tym że jeżeli nie masz żadnych problemów to nie aktualizuj.
Dzisiaj po kilku dniach wydania nowego Adobe Flash Player 10.3.183.5 miałem dwa razy problemy podczas aktualizacji
aż wreszcie udało mi się zaktualizować.
Tylko musiałem aby "załatać" ostatnie błędy i dziury ;)
Sprawdzałaś instalację w trybie awaryjnym ?
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problem z instalacją net framework 4.0 i 3.5.

Post12 sie 2011, 16:42

XMan, instalacji w trybie awaryjnym nie próbowałam, ale chyba w nim instalator Windows nie działa...

Już się poddałam. :(

Eh, na razie mój komp dobrze działa, usunęłam masę zbędnych programów, normalne aktualizacje się instalują, więc na razie reinstalacja nie jest potrzebna.

XMan, użyłam dotnetfx_cleanup_tool, bo się przestraszyłam, że z powodu niemożności zainstalowania około sześciu aktualizacji zabezpieczeń do net framework, mój system będzie zagrożony.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z instalacją net framework 4.0 i 3.5.

Post12 sie 2011, 16:51

mój system będzie zagrożony.

- mam na Windows XP SP3 NET Framework 2.0 i nie widzę zagrożenia :)
Jedynie nie działają nowsze gry ponieważ potrzebują przeważnie nowszy NET Framework ale nie instaluję ponieważ :
1. nie jestem fanem gier, nie interesują mnie.
2. nie mam czasu aby grać.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problem z instalacją net framework 4.0 i 3.5.

Post12 sie 2011, 16:54

Dwa programy, które mnie interesują, potrzebują net framework 4.0. W tym Freemake Video Conventer, na szczęście mam inny program tego typu, nie wymagający framework.

Trudno, dostałam nauczkę...

Aha, normalnie msicu jest niezastąpione, a teraz poległo. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości