Problem z kablem RJ-45. Nie łączy z internetem.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Problem z kablem RJ-45. Nie łączy z internetem.

Post24 lip 2010, 11:33

witam, mam mały problem. Otóż przy moim komputerze mam router na 4 wejścia. Z jednego wyjścia idzie kabel do mojego komputera a z drugiego do komputera siostry. Chciałem pograć z kolegą w gre przez internet i kupiłem kabel RJ-45 abym mógł się z nim podłączyć (w pokoju) i podłączyłem kabel do 3 portu w ruterze i do jego laptopa ale u niego widniał cąły czas napis że kabel sieciowy jest odłączony... Zmieniałem IP ale nadal to samo. A jak poszedłem do komputera siostry i odłączyłem kabel sieciowy jej i podłączyłem do laptopa kolegi to internet był... Wróciłem do swojego komputera podłączyłem znowu laptop do tego 3 portu w ruterze ale internetu nadal nie ma.. Wina może leżeć po stronie kabla czy może wina routera ? Coś musze przestawić w routerze ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z kablem RJ-45. Nie łączy z internetem.

Post24 lip 2010, 18:32

widniał cąły czas napis że kabel sieciowy jest odłączony...

W pierwszej kolejności sprawdź kabel. Można użyć testera okablowania => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
ZiNGO

Użytkownik
Posty: 733
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:37
Lokalizacja: Nowa Wioska (woj. lubuskie)
Kontaktowanie:

Problem z kablem RJ-45. Nie łączy z internetem.

Post24 lip 2010, 22:17

a jest mozliwośc że zakupiłem zły kabel ? czy każdy RJ-45 zadziała ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Problem z kablem RJ-45. Nie łączy z internetem.

Post24 lip 2010, 22:48

Wątpię, jeżeli w sklepie pytałeś o skrętkę lub kabel UTP to nie ma siły musiałeś dostać właściwy kabel, pytanie czy sam kabel nie posiada wad, dlatego też tego typu testery powstały, aby wyeliminować błędy człowieka (błąd w zestawieniu par żył) oraz uszkodzenia mechaniczne kabla powodujące zwarcia etc. Możesz też ponownie dorobić końcówki, wystarczy zaciskarka do kabli i jakiś schemat jak nie pamiętasz co do czego ma iść (Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników).
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

Problem z kablem RJ-45. Nie łączy z internetem.

Post25 lip 2010, 21:44

Witam
ZiNGO pisze: Chciałem pograć z kolegą w gre przez internet i kupiłem kabel RJ-45 abym mógł się z nim podłączyć (w pokoju) i podłączyłem kabel do 3 portu w ruterze i do jego laptopa ale u niego widniał cąły czas napis że kabel sieciowy jest odłączony... Zmieniałem IP ale nadal to samo. A jak poszedłem do komputera siostry i odłączyłem kabel sieciowy jej i podłączyłem do laptopa kolegi to internet był... Wróciłem do swojego komputera podłączyłem znowu laptop do tego 3 portu w ruterze ale internetu nadal nie ma.. Wina może leżeć po stronie kabla czy może wina routera ?


W pewnym sensie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie
spróbuj ten nowo zakupiony kabel podłączyć do tego portu co działa jeżeli nie zadziała to wina leży w przewodzie
Pozdrawiam
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości