Problem z kartą graficzną AMD Radeon HD5450

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
toomoos

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2020, 05:23

Problem z kartą graficzną AMD Radeon HD5450

Post06 maja 2020, 04:19

Witam. Mam problem z blue screenami na jednym z komputerów stacjonarnych z systemem Windows 7. Zazwyczaj nie jest to taki typowy BSOD z niebieskim ekranem, u mnie pojawia się kilka minut po uruchomieniu komputera i zazwyczaj w momencie zawieszenia nic nie działa (myszka, klawiatura), a na ekranie wyświetla się ostatnio wyświetlany obraz. Zauważyłem pewną prawidłowość, że BSOD pojawia się prawie zawsze wtedy kiedy komputer jest nieużywany przez 2-3 dni lub dłużej. Natomiast jeśli komputer używam regularnie przynajmniej dwa razy dziennie to nic się nie dzieje.

Korzystam z karty graficznej AMD Radeon HD5450 i to z nią są związane błędy które widzę w Minidumpie. Zazwyczaj problem dotyczy: atikmdag.sys. Czasem występuje problem z atikmpag.sys, a wraz z nim z dxgkrnl.sys oraz dxgmms1.sys.

W internecie znalazłem informacje o trzech możliwych przyczynach blue screenów:

1. Przyczyną może być wada karty graficznej. Tylko że moja działa bez zarzutu już kilka ładnych lat. Mogę dzięki niej oglądać filmy w HD, grać w niezbyt skomplikowane gry online i nic się nie dzieje. Problem jest tylko podczas uruchomiania komputera, a potem śmiga bez zarzutu.
2. Inną możliwą przyczyną może być problem ze sterownikami, bo podobno w kartach z tej serii zdarzają się błędy, które mogą to powodować. Więc odinstalowałem obecne i zainstalowałem nowe sterowniki pobrane ze strony producenta, ale nic to nie pomogło.
3. Kiedyś na jednym z forów wyczytałem, że może być problem z nagłym spadkiem napięcia na linii płyta główna - karta graficzna. Zupełnie nie mam pojęcia na czym miałoby to polegać, ale coś mi podpowiada że to może być przyczyną BSOD-ów u mnie. Czy to, że nie używam komputera przez kilka dni może mieć z tym związek?

Bardzo proszę o poradę jaka może być przyczyna. Jeszcze tylko nadmienię że u mnie ten problem występuje już ponad pół roku i trochę się do tego przyzwyczaiłem, jednak chciałbym to naprawić jeśli znalazłoby się rozwiązanie. Raczej nie biorę pod uwagę wymiany karty graficznej na nową.


  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości