[Klawiatura] - Problem z klawiszem.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
mzpawel1

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2020, 20:43

[Klawiatura] - Problem z klawiszem.

Post02 lut 2020, 20:59

Witam,
Mam nietypowy problem z jednym klawiszem.
Nie mogę napisać literki "V" nie używając kombinacji.

Aby sprecyzować o co chodzi...:
Kombinacja klawiszy funkcyjnych + V działa bez problemu, np CTRL+ V, WINDOWS KEY + V, SHIFT + V itp. Natomiast nie jestem w stanie napisać tak po prostu literki "V" z małej. Nie działa ona ani w pisowni, ani w grach komputerowych. Po uruchomieniu klawiatury ekranowej efekt ten sam :shock: . Klikanie "V" nie daje efektu w postaci tekstu. Jedyne miejsce, gdzie działa to normalnie, to moment w którym zablokuje ekran (WINKEY+L) i muszę wpisać hasło, aby się ponownie dostać się do pulpitu.

Co już robiłem:

1. Reinstalacja sterowników z poziomu managera urządzeń.
2. Bawienie się opcjami klawiatury dostępnymi z poziomu windows 10.
3. Pobieranie jakiegoś programiku, którym można blokować i odblokowywać poszczególne klawisze.
4. Sprawdzanie innych portów (ale przecież klawiatura ekranowa ma ten sam efekt)

Klawiatura nie potrzebuje sterowników od producenta, działała bez problemu ponad rok.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

[Klawiatura] - Problem z klawiszem.

Post02 lut 2020, 22:40

Tak się dzieje, gdy jakiś program blokuje sobie skrót klawiszowy. Zobacz przy zegarku jakie Masz tam programy w trayu i wyłącz je, a potem zobacz czy V działa. Pozdrawiam
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

mzpawel1

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2020, 20:43

[Klawiatura] - Problem z klawiszem.

Post03 lut 2020, 09:22

Znalazłem przyczynę, dziękuje za pomoc.
Nie był to żaden program w trayu, był to proces od NVIDIA o nazwie "NVIDIA ShadowPlay Helper".
Zabicie go spowodowało odblokowanie klawisza. Pozostaje mi jeszcze poszperać dlaczego to powoduje blokadę i to naprawić aby przy uruchamianiu komputera ten proces tego nie robił.

Update:
Problem rozwiązany. Winowajca to GeForce Experience oraz ustawienia skrótów klawiaturowych w nakładce do gier.
Miałem ustawione "Włącz/wyłącz mikrofon" pod przycisk V. Jak widać Geforce sobie tak jak by zarezerwował klawisz na wyłączność, dlatego najlepszą opcją w tym przypadku do kombinacja klawiszy, jakie proponują domyślne ustawienia.
Jeszcze raz dzięki, sugestia o trayu to dobry trop :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości