Problem z konfiguracją routera

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Oczko21

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2011, 19:20

Problem z konfiguracją routera

Post17 cze 2011, 13:28

Witam,
Mam problem z konfiguracją routera. W poprzednim temacie opisałem mój problem z częstym zawieszaniem się komputera podczas korzystania z internetu. Jako że mam też zintegrowaną karte sieciową postanowiłem że sprobuję łączyć się z internetem przez router+skrętka. Niestety mam problem z konfiguracją...
Podpinam kabel od internetu do routera przez wejście antenowe, loguje się na stronie podanej w instrukcji i... tutaj zaczynają się schody. Nie bardzo wiem jak mam skonfigurować połączenie (wybrać PPPOE czy DHCP, czy jeszcze coś innego). Do tej pory było tak że miałem karte sieciową na PCI, instalowałem sterowniki Ralink, wybierałem swojego dostawce i łączyłem się przez połączenie sieciowe.
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi ŁOPATOLOGICZNIE wytłumaczyć krok po kroku jak mam to skonfigurować. Wiem tyle że podczas łączenia się z internetem pisze "łączenie się przez port PPPOE (WAN)" czy coś takiego
Router to Kozumi K-1500NR

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Problem z konfiguracją routera

Post18 cze 2011, 00:48

Tu masz info o routerze Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Podpinam kabel od internetu do routera przez wejście antenowe
- O co chodzi ? . Router nie ma gniazda
antenowego . Google się kłania .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Oczko21

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2011, 19:20

Problem z konfiguracją routera

Post18 cze 2011, 11:03

Podpinam kabel koncentryczny z internetem zakończony wejściem RP SMA, tam gdzie w routerze wpina się antene. To miałem na myśli

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z konfiguracją routera

Post19 cze 2011, 01:33

Eeee? Podłączasz kabel od dostawcy do wejścia antenowego? Kabel, który nie jest od anteny?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości