Problem z LAN w Gigabyte M61SME-S2

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
marcin1102

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2013, 16:17

Problem z LAN w Gigabyte M61SME-S2

Post24 lip 2013, 16:41

Witam
Mój wujek nabył używany komputer. Prawdopodobnie był na nim zrobiony format, ponieważ jak na używany komputer był zupełnie czysty, co jest oczywistą zaletą(nikt nie chciałby czyiś plików na swoim komputerze). Po włączeniu tego komputera nie było żadnych dźwięków, obraz był marnej jakości, po wejściu w cmd->ipconfig nie pokazywało żadnej "specyfikacji" karty sieciowej. Wujek dostał 2 płyty ze sterownikami, jednak sterowniki nie działają, więc prawdopodobnie wujka wujka zrobili w bambuko. Reinstalowałem system na Windows Xp Black Edition v8.2 Lite. Przy starcie komputera odczytałem model płyty głównej: "M61SME-S2 F4". W google doszedłem że jest to płyta Gigabyte'a. Pobrałem więc do niej sterowniki z tej strony: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników . Po ich zainstalowaniu dźwięk działa, jakość obrazu znacznie się polepszyła, jednak oznak karty sieciowej ani śladu... Po wejściu w menadżer urządzeń, zakładka "karta sieciowa" pojawia się dopiero po zaznaczeniu opcji "pokaż ukryte urządzenia". Zakładam, że są to standardowe sterowniki windows. Podczas instalacji chipsetu, nie było opcji "lan" bądź czegoś podobnego. Postanowiłem więc "aktualizować" sterownik za pomocą pliku inf(były 2 takie pliki) z folderu Ethernet w chipset. Po zainstalowaniu pierwszego lepszego pliku .inf zrestartowałem komputer. W menadżerze urządzeń pokazała się zakładka "karta sieciowa"(była to karta nVidii), jednak była oznaczona zółtym wykrzyknikiem(wiem co to oznacza) :) . Gdy chciałem aktualizować kartę za pomocą drugiego pliku .inf, to akcja kończyła się nie powodzeniem. Za każdym razem sterownik był nie zgodny, mimo że został ściągnięty ze strony producenta. Na tym kończy się mój wykład i historia. Dlatego mam pytanko: Co mam zrobić żeby ta zakichana karta sieciowa działała poprawnie. Wujek jest teraz odcięty od internetu: nie może robić przelewów sprawdzać informacji itd. Proszę pomóżcie :)

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Problem z LAN w Gigabyte M61SME-S2

Post25 lip 2013, 00:43

Uruchom cpu-z i pokaż jaka tam jest nazwa płyty głównej.

marcin1102

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2013, 16:17

Problem z LAN w Gigabyte M61SME-S2

Post26 lip 2013, 18:54

Temat do zamkniecia... komputer poleciał do speca :)

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Problem z LAN w Gigabyte M61SME-S2

Post27 lip 2013, 12:14

To potem napisz dla potomnych co było przyczyną, może ktoś będzie mógł zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza jak nie ma kasy.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości