Problem z obrazem

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
daxio14

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2012, 18:28

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 18:45

Witam !

Pisze do was z prośbą o zdiagnozowanie problemu i ewentualnej pomocy . Problem dotyczy pojawiania sie zielonego prześwitu na monitorze podczas startu systemu ale również podczas eksploatowania . Wszystko zaczeło sie od tego że jakieś 2 tygodnie temu kupiłem karte graficzną geforce gt630 1gb ddr5 , karta przez 2 lub 3 dni chodziła normalnie i nie było jakichkolwiek problemów z obrazem . Po tym czasie zaczeły wyskakiwać przy starcie takie zielone jakby cienie , co ciekawe po ponownym uruchomieniu komputera problem zniknął . Niestety im dalej w lasy tym więcej krzaczków niestety na moim monitorze , baa co ciekawe komputer zaczął sie też resetować lub dostawałem komunikat że "awarii uległ sterownik nvidii".Jeśli myślicie że to koniec ciekawych faktów to sie mylicie , co ciekawe gdy zdołałem odpalić jakąś gre , karta oraz obraz były idealne nie było żadnych problemów z krzakami albo sterownikiem . Przepraszam za chaotyczny opis sytuacji ale też tak chaotycznie funkcjonuje mój komputer ;) Prosze o pomoc :pray:

win7
athlon x4 635
2 gb ram ddr3
zasilacz 420W ( problem zasilacza nie raczej nie możliwy próbowałem na nowiutkim, i dalej to samo)
geforce gt630 1gb ddr5

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 18:51

Sprawdzałeś nowsze lub starsze sterowniki do karty graficznej ?
Czasami starsze bywają lepsze...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 19:02

Zrób screena i wrzuć tutaj, a w dodatku zrób zdjęcie monitora i również wrzuć tutaj.
Dodatkowo podaj odczyty temperatur z programu => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (screen okna programu)

Czy problem widoczny jest na monitorze tuż po włączeniu komputera (na ekranie POST) czy dopiero po załadowaniu systemu operacyjnego ?

Sprawdzałeś połączenie monitora z kartą graficzną ?
Masz możliwość sprawdzenia na innym kablu sygnałowym ?

daxio14

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2012, 18:28

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 19:11

Sterowniki wypróbowane starsze i najnowsze również . Tak problem widoczny zaraz po uruchomieniu komputera .Połączenia dobre niestety nie mam możliwości sprawdzenia na innym kablu ,co do temperatur to sprawdzałem na furmarku po 10 minutach testu max temperatura nie przekroczyła 75 stopni . Ale wykonam test również Twoim programem . Dzieki za odpowiedzi i prosze o dalszą pomoc.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 19:13

Pokaż screen z pulpitu oraz zdjęcie zaraz po uruchomieniu komputera.
Dobrze byłoby sprawdzić na innym kablu. Pożycz od kogoś na chwilę.

daxio14

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2012, 18:28

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 19:21

Hmm dobrze że zrobiłem temperatura TMPIN2 wyraźnie podwyszona ale czy to może powodować problem z kartą?

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 19:23

Temperatury w porządku.
TMPIN2 to na pewno przekłamany odczyt.
Możesz z ciekawości dotknąć radiatora na mostku północnym i mostku południowym i sprawdzić czy nie parzą.

daxio14

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2012, 18:28

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 19:31

Rzeczywiście gorące ale nie parzą . Hmm myślałem że może coś z wejściem PCI E ale raczej nie bo w końcu normalnie chodziło przed zakupem karty ( miałem geForca 9400 gt)

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 19:39

Doczekamy się screena i zdjęć ?

daxio14

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2012, 18:28

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 20:05

Ha żeby to było takie proste w tym momencie komputer chodzi normalnie bez żadnych objaw ale no kurcze myśle że to nie jest konieczne w tym przypadku, podczas startu za literkami albo obok widać zielone ślady a podczas gdy system chodzi widać poziome linie zielone przerywane co jakiś czas

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 20:20

daxio14 pisze:gdy system chodzi widać poziome linie zielone przerywane co jakiś czas

To wyglądałoby na uszkodzone kości pamięci karty.

Proszę screena oraz zdjęcie aby wykluczyć ewentualny problem z monitorem lub kabel sygnałowym.
Jeżeli my na screenie zobaczymy kwadraciki tak jak Ty problem leży po stronie karty graficznej.
Jeżeli my kwadracików na screenie nie zobaczymy problem leży po stronie monitora / kabla.
Zdjęcie po to, aby widzieć to, co widzisz Ty.

daxio14

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2012, 18:28

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 20:41

Dobrze postaram sie zrobić jak ten problem sie uaktywni , bo tak jak mówie w tym momencie wszystko chodzi nawet jak uruchomie go ponownie albo wyłącze . Może gadam głupoty ale to może jakiś zimny lut na karcie lub wejściu pci ? bo gdy włączam komputer po przerwie kilku godzinnej lub po nocy to prawie jestem w 100% pewien że nie włączy sie prawidłowo gdy będzie zimny

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 20:55

Czyściłeś sloty na karcie graficznej oraz resztę kompa ?
Wszystko zaczeło sie od tego że jakieś 2 tygodnie temu kupiłem karte graficzną geforce gt630 1gb ddr5 ,

Prawidłowo zainstalowałeś/zmieniłeś kartę:
Zmiana karty graficznej na nową. Wyłączenie zintegrowanej karty graficznej w BIOS-ie.

:?:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

daxio14

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 gru 2012, 18:28

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 21:18

No troche to jest wciągałem odkurzaczem ten cały kurz



No powiem szczerze zamieszałem ze sterownikami ( zapomniałem odinstalować ) ale zrobiłem w końcu format i teraz na czysto instalowałem wszystko

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z obrazem

Post30 gru 2012, 21:37

Samym odkurzaczem to możesz odkurzać tylko podłogę, dywan :(

1. Odłącz komputer od prądu oraz internetu.
2. Odkręć obudowę.
3. Przeczyść komputer odkurzaczem wraz ze szczotką nie dotykając części.
4. Przy czyszczeniu komputera przeczyść dokładnie zasilacz z tyłu (wentylator) oraz wewnątrz, procesor, pamięć,
kartę graficzną, resztę.
5. Przeczyść wszystkie części pędzelkiem który nie elektryzuje.
(używam do tego suchy pędzelek do golenia z końskiego włosia)
6. Przeczyść ponownie odkurzaczem.
7. Przeczyść sloty karty graficznej watką nasączoną spirytusem.
Nie zalecane ale wystarczy tylko uważać aby watka nie pozostała się na slotach.
Po wyschnięciu podłączasz i uruchamiasz komputer...
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 19 gości