Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 15:36

Witam wszystkim.
Przejdę od razy do sedna sprawy.
Po zalogowaniu się na konto użytkownika sytemu Windows XP wyskakuje okienko z błędem ( dwwin.exe - pamięć nie może być "write" ). Co ciekawe wcześniej po uruchomieniu komputera pokazywał się ekran powitalny w ikonami kont użytkowników, teraz wyskakuje okienko w którym należy podać nazwę użytkownika, zaznaczam że nie zmieniałem sposobu logowania na konta użytkowników.
Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym z wierszem poleceń ,ale zaraz po zalogowaniu na konto (logowałem się jako administrator) wyświetlany jest czarny ekran, w narożnikach ekranu widnieje informacja o tym że komputer jest uruchomiony w trybie awaryjnym, i na tym koniec ( nie otworzyło się okno wiersza poleceń). Uruchomienie komputera w trybie awaryjnym powoduje taki sam efekt jak przy "zwykłym" logowaniu.
O to co zrobiłem:
1) uruchomiłem konsole odzyskiwania systemu, czy jak to się tam zwie, przeskanowałem dysk twardy poleceniem CHKDSK, został wykryty jeden błąd nie wiem jaki gdyż nie wiem gdzie został zapisany log. Następnie spróbowałem uruchomić komputer w normalnym trybie jak i awaryjnym, niestety wszystko pozostało bez zmian.
2) ponownie wszedłem do konsoli odzyskiwania i przeniosłem plik "dwwin.exe" do utworzonego wcześniej katalogu tymczasowego, pomyślałem że skoro ten plik wywołuje błąd to po jego usunięciu system sam się "zregeneruję". Po zalogowaniu się na konto znów wyskoczyło okno tym razem z innym błędem ( wscntfy.exe - pamięć nie może być "read" ). Trynie awaryjnym bez zmian.
3) Tym razem w konsoli odzyskiwania przeniosłem plik "wscntfy.exe" do utworzonego wcześniej folderu, z tych samych powodów jak wcześniej. Po zalogowany się na konto już żadne okno z błędem nie wyskoczyło, usłyszałem nawet melodyjkę jaka towarzyszy po zalogowaniu no i tyle, poza zielonkawym tłem nic się nie wyświetliło. Tryb awaryjny bez zmian.

Działania podejmowane na komputerze przed wystąpieniem problemu, cóż nie ja wtedy korzystałem z komputera ale z tego co się dowiedziałem instalowany był program do obróbki filmów ( nazwy nie znam ), w czasie instalacji użytkownik korzystał z internetu, w pewnym momencie program antywirusowy wykrył na stronie internetowej wirusa i zalecił przerwanie połączenia, użytkownik myśląc że to program jest zainfekowany przez wirusy, anulował instalację i przerwał połączenie. Po ok. 10 min. komputer zaczął wolniej pracować. Użytkownik poprawnie wyłączył komputer i po ponownym uruchomieniu pojawił się opisany problem.
Wydaje mi się za problemem stać może wirus.

Proszę o pomoc.

System: Windows XP SP2
Antywirus: Avast
Zapora systemowa: ZoneAlarm

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 15:49

Przywróć z powrotem pliki i wykonaj punkt 2 lub 4 (jak 2 nie działa) Przywracanie systemu Windows.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Re: Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 17:29

Uruchomiłem konsole odzyskiwania, przywróciłem pliki które usunąłem, wykonałem operacje jakiego byłe podane w poście, uruchomiłem komputer w trybie normalnym, zalogowałem się jako administrator i oprócz zielonego ekranu nic się nie wyświetliło :( . W trybie awaryjnym i awaryjnym z wierszem poleceń również bez zmian.

W trybie awaryjnym wywołałem menadżer zadań (ctrl+alt+del), uruchomione były następujące procesy:
taskmgr.exe
svchost.exe 8 308 kB
svchost.exe 3 468 kB
svchost.exe 2 900 kB
lsass.exe
services.exe
winlogon.exe
csrss.exe
system
proces bezczynności

niepokoją mnie pliki svchost.exe

za pomocą "google" znalazłem informacje, że występowanie kilku procesów svchost jest normalne
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2009, 17:36 przez davvid-o, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 17:35

Próbowałeś w menedżerze dać nowe zadanie explorer.exe?

Można sprawdzić jeszcze najpierw wirusy z płyty bootującej Antywirusowe ratunkowe CD

A jak nie to spróbujemy instalacji nakładkowej.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Re: Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 17:39

Zaraz spróbuję dodać nowe zadanie w menadżerze.
Jak zrobię nakładkę instalacyjną to będę musiał instalować wszystkie programy od nowa?

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 17:40

Jak zrobię nakładkę instalacyjną to będę musiał instalować wszystkie programy od nowa?

Nie, ale ciekawe czy są pliki SAM użytkowników, bo jak nie to trochę może być problematyczne.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 17:44

Znaczy się nie ma explolatora przy starcie systemu ?
Jak tak to

wklej to do notatnika :

Kod: Zaznacz cały

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"="Explorer.exe"



Zapisz jako file.reg i rozszerzenie wszystkie pliki
Kliknij dwukrotnie i potwierdź chęć dodania do rejestru.
Pozdrawiam, koleś git

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 17:45

Jak mogę sprawdzić czy są te pliki.
Przywróć z powrotem pliki i wykonaj punkt 2 lub 4 (jak 2 nie działa) Przywracanie systemu Windows.

I jeszcze jedno jak nie powiodła się próba przywracania to mam przywrócić pliki które kopiowałem do katalogu C:\windows\tmp do poprzedniej lokalizacji?

"koleś git " nie mogę otworzyć notatnika, na ekranie ma tylko zielonkawą tapetę.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 17:53

Czyli nie możesz otworzyć jakiejkolwiek aplikacji ? Spróbuj zastosować się do tego artykułu Pliki .exe otwierają się za pomocą innej aplikacji. spróbuj otworzyć regedit jak tam pisze.
Pozdrawiam, koleś git

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 19:44

Po zalogowaniu na konto użytkownika ( loguje się jako Administrator) wyskakuje okno z błędem ( dwwin.exe ) w tym momencie wyświetla się tylko tapeta (wcześniej wyświetlany było zielone tło ). Muszę explorer.exe uruchomić "ręcznie" (z menadżera zadań ) wtedy pojawiają się ikony, menu start, ładują się pozostałe procesy.
Po ponownym uruchomieniu komputera problem powraca.

Kod: Zaznacz cały

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"="Explorer.exe"

Powyższy kod nie rozwiązuje problemu.

komputer skanowałem antywirusem: brak wirusów.

Jak usunąć problem z dwwin.exe

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 19:54

A możesz otwierać pliki .exe ? Uruchom regedit, tak jak pisze w artykule "pliki .exe otwierają się za pomocą innej aplikacji."
Pobierz Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników jak Ci się otworzy regedit to kliknij menu plik, i importuj, wybierasz pobrany plik rejestru, wtedy explorer powinien włączać się przy starcie.
Edit: Skoro nie pomaga to wejdź w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon i utwórz po prawej nowy klucz o nazwie shell o danych wartości Explorer.exe .
Pozdrawiam, koleś git

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 20:03

Zrobiłem tak jak napisałeś. Uruchomiłem komputer ponownie, nic to nie zmieniło.
Przeskanowałem system poleceniem "sfc /scannow" polecenie to sprawdza poprawność plików systemowych z płytą instalacyjną systemu Windows, może to pomoże.
Aha, chwilę wcześniej za pomocą przywracania systemu odtworzyłem stan komputera z dnia 9 września.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 20:09

Możesz uruchamiać aplikacje, tak ? Podaj logi według tego regulaminu.
Pozdrawiam, koleś git

davvid-o

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 sie 2009, 22:37

Re: Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 20:27

tak mogę otwierać pliki exe. Pomocny był ten link co podałeś:
http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=157
Uruchomiłem program CCleaner i przeczyściłem system i rejestr, uruchomiłem komputer ponownie i wszystko działa jak należy.:D
Plik dwwin.exe nie wyrzuca już błędu.

Nie wiem co było przyczyną błędu, ważne że wszystko działa jak należy.

"koleś git" i "cosik_ktosik" dziękuję za pomoc.

koleś git

VIP
Posty: 912
Rejestracja: 05 maja 2009, 15:57
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Problem z po zalogowaniu sie na konto użytkownika

Post12 wrz 2009, 20:32

W końcu to był mój poradnik, to dałem linka do niego :) .
Pozdrawiam, koleś git



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości