Problem z przeniesieniem i usuwaniem plików w Windows 10

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
fresta

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2013, 16:52

Problem z przeniesieniem i usuwaniem plików w Windows 10

Post28 sie 2017, 10:47

Wystąpił problem w Windows 10 Home polegający na tym, iż nie mogę przenieść żadnego pliku do określonego miejsca do folderu na dysku czy też usunąć plik przez menu prawy przycisk myszy lub klawiszem Delete (zaznaczam praca na uprawnieniach administrator lokalny). Funkcja nie jest aktywna przy próbie wykonania. Nie wyświetla się żaden komunikat. PC został przeskanowany wieloma programami antywirusowymi - wolny od wirusów. Wykonałem sprawdzenia plików systemowych. Próbowałem również rozwiązania tego problemu za pomocą czystego rozruchu. Dokonałem skanowania przez sfc plików systemowych.  Niestety.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Problem z przeniesieniem i usuwaniem plików w Windows 10

Post28 sie 2017, 11:05

Zależy skąd jest ten windows 10. Jeśli to modyfikacja z, to wszystko możliwe. Windows 10 Home oryginalny nie może mieć tych problemów. To wygląda na uszkodzony rejestr. Jakby z instalatora usunięto jakieś komponenty.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

fresta

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2013, 16:52

Problem z przeniesieniem i usuwaniem plików w Windows 10

Post28 sie 2017, 12:05

Windows 10 Home jest z CD oryginał. Skan nie wykazał uszkodzenie plików systemowych. Nie wykluczam, iż nastąpiła modyfikacja w rejestrze. Nie wiem, czy bałaganu mnie nie narobił program Tabbles, który odinstalowałem Revo Uninstallerem. Najlepsze byłoby mieć do naprawy pliki .reg do kopiowania, przenoszenia i usuwania, lub wykazania jak winien wyglądać i sprawdzenia w rejestrze, ponieważ nie wiem jak ma wyglądać klucz w rejestrze.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Problem z przeniesieniem i usuwaniem plików w Windows 10

Post28 sie 2017, 13:40

Nie jest powiedziane, czy w chronionych plikach i folderach, w ukrytych plikach i folderach, ukrytych rozszerzeniach - nie ma jeszcze pozostałości po tabbles. Revo też uszkadza system i nie wolno tym programem odinstalowywań np czegoś od nvidii, czy jakichś frameworków. Uszkodzenie systemu i rejestru jest 100%.
Jeśli cokolwiek chcesz odinstalować, to malutkim programem Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na dole jest spolszczenie i ciut wyżej program 32bit i x64.
Pobierasz byle gdzie, wypakowujesz, zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu. Po usunięciu zipów i folderu spolszczenia masz idealny program do odinstalowywania - wykrywa wszystkie instancje frameworków itd.
Nigdy nie zepsujesz systemu.
Tym razem możesz nie naprawić rejestru, bo w rejestrze są opcje menu. Jednak możesz sprawdzić, czy nie uda Ci się włączyć w menu polecenia usuń, przenieś itp.
Jest do menu programik i do spolszczenie. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na dole masz spolszczenie i program. Instrukcja ta sama. Pobierasz byle gdzie, wypakowujesz, zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu. Po usunięciu zipów i folderu spolszczenia masz idealny program do odinstalowywania - wykrywa wszystkie instancje frameworków itd.
Nigdy nie zepsujesz systemu.

------Połączono posty------

Gdybyś miał jeszcze problemy z dodaniem do menu - wyłączenie/wlączenie niektórych, to pobierz portable to:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

koper

Stały bywalec
Posty: 638
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:41

Problem z przeniesieniem i usuwaniem plików w Windows 10

Post04 wrz 2017, 14:11

Przeczyść dysk softem: Glary Utilities 5. Bardzo pomocny.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 19 gości