Problem z przywracaniem systemu i kartą właściwości.

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22688
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problem z przywracaniem systemu i kartą właściwości.

Post17 sty 2012, 20:23

Mam problem z przywracaniem systemu, a ściślej mówiąc z kartą jego właściwości.

Jak przechodzę do ochrony systemu i klikam na konfiguruj to wyskakuje mi komunikat, że wystąpił jakiś błąd i że mam ponownie uruchomić właściwości systemu.

Obrazek

Nie mogę zmienić zajętości miejsca przez przywracanie systemu, zaznaczona jest opcja, że ono ma zajmować minimalną przestrzeń, czyli jeden procent. Zamiast pięciu.

Nie mogę wyłączyć ochrony systemu, bo jak to zrobię to przywracanie systemu całkowicie się wysypie- już to przerabiałam.

Jedyne rzeczy jakie zmieniłam w moim kompie to: zainstalowałam Key Scrambler Personal- nie wiem po jakie licho. :sciana: Jak po jego zainstalowaniu chciałam zrestartować system, komp się nie uruchomił. Więc zrestartowałam go na chama...

No i złamałam jedną z moich ważniejszych zasad, bo nim zainstalowałam ten program, nie utworzyłam punktu przywracania systemu.

Wprawdzie miałam inne punkty przywracania powstałe przed zainstalowaniem Key Scrambler Personal, ale nieopatrznie je usunęłam, więc teraz nie mogę przywrócić systemu do poprzedniego stanu.

Zresztą wcześniej dwukrotnie zaktualizowałam Avirę, a ona nie pozwala przywrócić systemu do poprzedniego stanu, nim została zaktualizowana. :sciana: Już to wcześniej przerabiałam. :o

Proszę o pomoc.

Przywracanie systemu chyba działa poprawnie, ale nie mogę zmieniać w ustawieniach ile ono ma zajmować miejsca.

Swoją drogą bardzo rzadko muszę przywracać system.

Aha, system reinstalowałam zaledwie kilka miesięcy temu, więc na pewno nie będę teraz go reinstalować.

____________________________________________________________________________________________________

Za radą greha zalogowałam się na konto systemowe i tam nie ma żadnego problemu.

Zmieniłam ustawienia zajętości przywracania systemu, aby ono zajmowało 5%, ale jak potem weszłam na moje konto to znów był tamten błąd. Jestem adminem na moim kompie.

Swoją drogą, ile miejsca powinny zajmować punkty przywracania systemu- 5 % czy 1 % wystarczy? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Problem z przywracaniem systemu i kartą właściwości.

Post18 sty 2012, 01:00

Swoją drogą, ile miejsca powinny zajmować punkty przywracania systemu- 5 % czy 1 % wystarczy?

Zależy od dysku. 1 procent z terabajta, a 1 procent z 40GB.

Key Scrambler Personal to chyba za mało na takie problemy, nic więcej nie instalowałaś?

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22688
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problem z przywracaniem systemu i kartą właściwości.

Post18 sty 2012, 01:39

Lewy, nic więcej wczoraj nie instalowałam. :sciana:

Zaktualizowałam tylko Avirę, ale to raczej nie spowodowało moich problemów.

Chyba, że ten problem był już wcześniej, a dopiero dziś go zauważyłam. :mrgreen:

Dwa dni temu zainstalowałam Kingsoft Office Suite Professional i jeszcze coś...

Ale już nie pamiętam co.

Chyba wówczas zainstalowałam też bardzo fajnego docka sTabLauncher, ale na pewno on nie spowodował żadnych problemów... :think:

Mam dysk o pojemności 320 GB, więc nie zabraknie miejsca na punkty przywracania systemu, nawet jak będą zajmować tylko jeden procent.

Po prostu muszę jeszcze bardziej uważać niż wcześniej.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

marsellus

Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 22 maja 2011, 21:39

Problem z przywracaniem systemu i kartą właściwości.

Post18 sty 2012, 13:49

Ja na twoim miejscu to już dawno wyłączył bym to chore przywracanie systemu i zainstalował sobie jakiś program do backupu, np. Keriver 1Click Restore lub Marcium Reflect. Zrobił obraz systemu i spał spokojnie :mrgreen:
Ewentualnie jakiegoś ISRa typu Eax-Fix/Rollback Rx i robił migawki przed testowaniem softu czy bawieniem się w psucie systemu 8-)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22688
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Problem z przywracaniem systemu i kartą właściwości.

Post18 sty 2012, 16:11

Wiesz marsellus, szkopuł w tym, że jak wyłączę ochronę systemu, to przywracanie systemu się sknoci. :(

Swoja drogą kiedyś w promocji na GOTD był program, który wyłączał przywracanie systemu, a robił jego migawki...

Aha, jak nie będę mogła przywrócić systemu, na moim koncie admina, to czy będę to mogła zrobić na systemowym koncie admina? :mrgreen:

Bardzo rzadko muszę przywracać system, ale chcę wiedzieć, co może mnie czekać...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 25 gości