Problem z sieciówką po formacie, zniknęła!

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Problem z sieciówką po formacie, zniknęła!

Post03 kwie 2009, 23:41

Instalowałam po raz drugi system (Win XP Pro). Były problemy z bootowaniem płyt CD, o czym pisałam na forum wcześniej. Potem okazało się, że nie bootuje również płyta z systemem, więc wywaliłam napęd i podpięłam nowy. Wcześniej, po ustawieniu Biosu na defaultowe, przywróciłam poprzednie ustawienia i ręcznie musiałam zmienić FSB na 133 MHz. Zauważyłam, ze system nie widzi w ogóle karty sieciowej, zniknęła. Podłączyłam kabel do laptopa i okazuje się, że sieć działa, myślałam, że i ją szlag trafił. Teraz to już całkiem zgłupiałam, stery do płyty głównej i resztę zainstalowałam z dołączonych przy zakupie ( ok. 5 lat temu) płytek. Za pierwszym razem instalowałam nowsze, z dysku. Karty nie ma! Wcięło ją totalnie. Proszę o pomoc, bo siedzę nad tym prawie cały dzień i teraz to już zupełnie nie mam żadnego pomysłu, chyba, że jeszcze reset Biosu przez wyjęcie baterii, ale czy to coś zmieni? Problemy zaczęły sie w sumie po zmianie dysku, na starym żadnych takich niespodzianek nie miałam. Spróbuję go podpiąć i sprawdzę, ale to chyba bez znaczenia?

Kod: Zaznacz cały

Karta dźwiękowa Realtek ALC650 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller
Nazwa płyty głównej MSI KT4AV (MS-6712) (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)
Mikroukład płyty głównej VIA VT8377A Apollo KT400A

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z sieciówką po formacie, zniknęła!

Post04 kwie 2009, 00:47

Jagoda, najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.
Następnie zainstaluj Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
(rozpakuj pobrane archiwum, instalację rozpocznij plikiem WinSetup.exe).
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Awatar użytkownika
Jagoda

Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:47

Problem z sieciówką po formacie, zniknęła!

Post04 kwie 2009, 08:51

Już ok, karta była wyłączona w Biosie. Nie wiem jak to się stało, bo ja jej nie wyłączałam.Wcześniej, walcząc z bootowaniem z CD załadowałam jedynie ustawienia defaultowe, potem przywróciłam optymalne, czy to mogła być przyczyna? Miałam poza tym na dysku triala Eset Smart Security, najnowszą wersję, którego odinstalowałam, może on coś namieszał?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z sieciówką po formacie, zniknęła!

Post05 kwie 2009, 18:05

Jagoda pisze:Wcześniej, walcząc z bootowaniem z CD załadowałam jedynie ustawienia defaultowe, potem przywróciłam optymalne, czy to mogła być przyczyna?

To zapewne było przyczyną wyłączenia karty sieciowej w BIOS-ie.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 19 gości